• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos architektų bendruomenėje – gedulas. Mirė nusipelniusi Lietuvos architektė Romualda Šipalienė.

Lietuvos architektų bendruomenėje – gedulas. Mirė nusipelniusi Lietuvos architektė Romualda Šipalienė.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose Lietuvos architektų rūmai visos bendruomenės vardu pareiškė užuojautą.

Architektės darbai įvertinti ir pelnę apdovanojimus

Kaip praneša Lietuvos architektų rūmai, R. Šipalienė 1968 m. baigė Kauno politechnikos instituto Statybos fakultetą, dirbo Miestų statybos projektavimo institute, atkūrus Nepriklausomybę – Jungtinėse architektų dirbtuvėse.

Per savo darbo metus architektė sukūrė daugybę tipinių ir unikalių visuomeninių pastatų, už savo darbus buvo įvertinta ir apdovanota.

„Architektė sukūrė nemažai tipinių projektų visai Lietuvai (kartu su Juozapu Šipaliu – karkasinės konstrukcijos vaikų lopšelio-darželio tipinį projektą, vaikų žaidimų aikštelių įrangos tipinius projektus), daug unikalių visuomeninių pastatų, iš kurių bene garsiausias – Šalčininkų „Lietuvos tūkstantmečio gimnazija“, užbaigta keliais etapais su architektu T. Paulausku.

REKLAMA
REKLAMA

Romualda Šipalienė 1968 metais, dar studentė, kartu su vyru apdovanota už „Šešiolikos aukštų bendrabučių kompleksą su aptarnavimo centru“, o 2012 metais įvertinta kaip architektų grupės „NOARCHITECTS“ narė už teritorijos nuo Audros gatvės tęsinio iki jūros, prie buvusių karinių objektų (II pasaulinio karo vokiečių baterijos) Melnragės pajūryje, iki Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijos prie šiaurinio molo, Klaipėdoje, erdvinės koncepcijos parengimą“, – rašoma socialiniuose tinkluose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų