• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teksase mirties bausme nuteistam kaliniui, kuris nužudė savo motiną ir užkasė jos kūną namų kieme, buvo įvykdyta mirties bausmė, suleidžiant mirtiną injekciją.

Teksase mirties bausme nuteistam kaliniui, kuris nužudė savo motiną ir užkasė jos kūną namų kieme, buvo įvykdyta mirties bausmė, suleidžiant mirtiną injekciją.

REKLAMA

61 metų Tracy Beatty mirties bausmė buvo įvykdyta Hantsvilio valstijos kalėjime. Jo neišgelbėjo ir advokatų teiginiai, kad jis turėjo psichikos problemų, rašo mirror.co.uk.

Po to, kai 2003 m. lapkričio mėn. Teksaso rytuose esančiuose namuose kilo ginčas ir jis uždusino savo motiną Carolyn Click, jis buvo nuteistas mirties bausme. T. Beatty yra ketvirtas šiais metais Teksase ir tryliktas visose Jungtinėse Amerikos Valstijose mirties bausme nuteistas asmuo.

Valdžios atstovai teigia, kad T. Beatty užkasė savo 62 m. mamos kūną šalia jos namo, maždaug už 185 km į pietryčius nuo Dalaso, o paskui jos pinigus išleido narkotikams ir alkoholiui.

REKLAMA
REKLAMA

Prašė panaikinti mirties bausmę

Aukščiausiasis Teismas atmetė T. Beatty advokatų prašymą sustabdyti egzekuciją. Pirmadienį Teksaso malonės ir lygtinio paleidimo taryba vienbalsiai atsisakė sušvelninti T. Beatty bausmę arba ją nukelti šešiems mėnesiams.

REKLAMA

T. Beatty jau tris kartus buvo pakeista mirties bausmės įvykdymo data. Jo advokatai teigė, kad buvo trukdoma atlikti išsamią ekspertizę, kuri būtų padėjusi nustatyti, ar jis turi protinę negalią ir galbūt negali būti nubaustas mirties bausme.

Jie prašė, kad valstijos kalėjimo pareigūnai leistų T. Beatty būti be antrankių, ekspertams atliekant psichinės sveikatos vertinimą.

Ekspertai teigė, kad vargu, ar atliekant neurologinius ar kitus tyrimus, šis faktas yra labai svarbus, kad būtų galima priimti pagrįstą sprendimą dėl protinės negalios ir įvertinti jo psichinę sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Savo peticijoje Aukščiausiajam Teismui T. Beatty advokatai teigė, kad vienas kalinį tyręs ekspertas nustatė, kad jis „aiškiai turi psichinių problemų ir jam pasireiškia „paranoidinės iliuzijos“.

Advokatai teigė, kad jis gyvena „sudėtingame iliuzijų pasaulyje“, kuriame jis įtikėjęs, kad prieš jį taikomas „pataisos pareigūnų sąmokslas ir jie „kankina jį, į ausį įkišę prietaisą, per kurį jis girdi grėsmingus pareigūnų balsus“.

Uždraudė vykdyti mirties bausmę asmenims, kurie turi intelekto sutrikimų

Teksaso baudžiamojo teisingumo departamentas, remdamasis saugumo ir atsakomybės sumetimais, pernai įvedė neoficialią politiką, pagal kurią, norint leisti nuteistajam nuimti antrankius ekspertizės metu, reikalinga teismo nutartis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Federaliniai teisėjai Rytų Teksase bei 5-asis JAV apygardos apeliacinis teismas Naujajame Orleane anksčiau atmetė T. Beatty prašymą atlikti ekspertizę be antrankių. Federalinis apeliacinis teismas tokį prašymą pavadino „vilkinimo taktika“.

Nors JAV Aukščiausiasis Teismas uždraudė vykdyti mirties bausmę asmenims, kurie turi intelekto sutrikimų, neuždrausta tokią bausmę skirti asmenims, sergantiems sunkiomis psichinėmis ligomis, teigia Mirties bausmės informacijos centras, Vašingtone įsikūrusi ne pelno siekianti organizacija, teikianti informaciją apie mirties bausmes.

REKLAMA

2019 m. Teksaso įstatymų leidžiamoji valdžia svarstė, tačiau nepriėmė įstatymo projekto, kuriuo būtų uždrausta skirti mirties bausmę sunkiomis psichinėmis ligomis sergantiems asmenims.

Pasak prokurorų, T. Beatty su motina palaikė „nepastovius ir konfliktinius santykius“. Kaimynė Lieanna Wilkerson liudijo, kad C. Click jai buvo pasakojusi, kad sūnus ją ne kartą buvo sumušęs, o vieną kartą „taip stipriai sumušė, kad ji vos nemirė“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų