• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaudi žinia kovo 11-ąją mirė garsi grafikė, dainininko, prodiuserio Egmonto Bžesko mama Marija Danutė Bžeskienė.  Šia žinia socialiniame tinkle pasidalijo Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius. 

Skaudi žinia kovo 11-ąją mirė garsi grafikė, dainininko, prodiuserio Egmonto Bžesko mama Marija Danutė Bžeskienė.  Šia žinia socialiniame tinkle pasidalijo Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius. 

REKLAMA

Skelbiama, kad Marija buvo mokytoja, paruošusi dailės studijoms bene daugiausiai mokinių privačiai.

„Visi žinojo, kad jos metodika veikia, kad palankius Jos pamokas – šansai įstoti Dailės akademijon ženkliai padidėja.

Atsidavusi menui, ji su pašnekovu dalinosi tais turtais, kuriuos sukaupė, domėjosi naujovėmis, meno pasaulio pulsu, patardavo visais klausimais, ir tie patarimai buvo be galo vertingi.

Tam, kas sutiko Ją savo kelyje, pasisekė. Nes būdamas šalia, jauteisi nušviestas Jos šviesos ir šypsenos, pamesdavai laiko nuojautą, užburtas pasakojimų ir istorijų, kuriose Ji buvo dalyvė, įtraukdama pašnekovą eiti drauge Jos jaunystės keliais,

REKLAMA
REKLAMA

Dailės instituto koridoriais, dalyvauti slaptuose intelektualų susirinkimuose, į kuriuos Ją pakviesdavo, ar čiuožti rogutėmis nuo Žaliakalnio kalno...

REKLAMA

Viskas Joje buvo džiugu, šviesu ir gera. Ji mokėjo net juodžiausius išgyvenimus pateikti reflektuojančios šviesos fone, džiaugtis ir skatinti.

Džiaugtis, ir tuo džiaugsmu užkrėsti. Kibirkštys tos liko.

Tam, kad atmintume Ją, atausdami prisiminimus šios šviesos spinduliais.“

Reiškia užuojautą sūnui Egmontui Bžeskui

Dailininkė gimė 1943 sausio 1 d. Radviliškio rajono Papušinio kaime. 1967 m. baigė studijas valstybiniame dailės institute Vilniuje ir įgijo dailininkės grafikės specialybę.

REKLAMA
REKLAMA

Parodose dalyvavo nuo 1967 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1974 m. Kūrė estampo, knygų iliustravimo, pramoninės grafikos ir dizaino srityse.

Sukurtos iliustracijos ir pavieniai darbai pelnė ne vieną apdovanojimą : bronzos medalis (Liaudies ūkio pasiekimų parodoje, Maskva, 1981), TSRS dailės akademijos bronzos medalis (1982), iliustruotas L.Šepkaus “Knygų pasaulis” buvo pripažinta Gražiausia 1984 metų knyga.

Amžinam poilsiui dailininkė atgulė Kaune Petrašiūnų kapinėse šalia savo mamos, dailininkės Sofijos Juknienės (1915-2006).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos dailininkų sąjungos vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą dailininkės sūnui dailininkui Egmontui Bžeskui, šeimos artimiesiems, dailininkės mokiniams, kolegoms bei visiems Ją pažinojusiems.

Skyrė jautrias eiles

„Kai neišgirsiu Tavo balso Kai neišgirsiu jau ir nebepamatysiu, Dalindamasi nebepraturtėsiu, Žinojimu tuo, kad nesi, nebenurimsiu

Širdis kalbės Tau ir dėkos už viską Nes tik dalinimasis patirtim teturi vertę žmogui, Tik ašaros ir juokas draugėn tesujungia Vien akmenys aštriais kampais įsikerta į delnus,

Kuriuos stipriai sugniaužus stoviu ir labai labai ilgiuosi Tų žodžių skambesio Kai neišgirsiu Tavo balso Mokytojas visuomet buvo antrasis pagal svarbumą po tėvų...“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų