Skaudi nelaimė sukrėtė alytiškių šeimą: prašo neabejingų žmonių pagalbos

Vakar, rugsėjo 8 dieną, Alytuje įvyko baisi nelaimėugnis pasiglemžė jaunos šeimos namo stogą ir mansardą. Šeima kreipiasi į neabejingus žmones ir prašo pagalbos. Kaip pasakoja viena iš namo gyventojų Nijolė, didžiausias galvos skausmas dabar rasti, kas uždengtų namo stogą.

6

Dviejų vaikų mama Nijolė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, jog apie gaisrą sužinojo iš kaimynės anksti ryte, apie 9 valandą ryto. Moteris tuo tarpu buvo darbe. Gaisrą pastebėjusi kaimynė iškvietė ugniagesius, tad ugnį pavyko suvaldyti, tačiau daug ko išgelbėti iš ugnies gniaužtų nepavyko.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gaisras Alytuje

Sudegė stogas ir mansarda

Ugnis įsiplieskė namo mansardoje. Kaip priežastį ugniagesiai įvardijo elektros instaliaciją – galima, gaisras kilo nuo kištukinio lizdo. Gesinant gaisrą užlieta visa gyvenamoji zona, nukentėjo ir pusrūsis.

„Šitas namas yra iš viso 4 aukštų – du rūsiai, yra pusrūsis ir tikras rūsys ir gyvenamosios patalpos, normalus aukštas. Pusrūsis šiek tiek aplietas, o gyvenamoji zona labai užlieta. Praktiškai visi kambariai, visos patalpos“, – pasakojo moteris.

Iš viršutinio aukšto, mansardos, neliko nieko – vietomis stogas visiškai sudegė, kitur apdegė taip, kad yra nesaugu, stogas bet kada gali įgriūti. Sudegė ir visi čia buvę daiktai:

„Visas stogas sudegęs, reikia keist. Visa mediena, kuri stogą laiko, gegnės visos, visa mansarda – kur aprūkę, kur viskas sudegę. Du aukštai namo aplieta. 

Mūsų mansardoj buvo patys geriausi daiktai sunešti, visokios patalynės, indai, baldai buvo, siurbliai. Tokių mes nelaikėm rūsy, viską, kas buvo geriausia, buvom sunešę į viršų, kad nepagautų pelėsio. Viskas absoliučiai sudegė. Ir drabužių daug sudegė, avalynė. Ten nieko neliko, visiškai nieko.“

Aukų pavyko išvengti

Laimei, per gaisrą nenukentėjo namo gyventojai. Tiesa, vyresniajam Nijolės vaikui buvo kilęs pavojus, nes jis tuo metu buvo namuose, kadangi jam mokslai vyksta nuotoliniu būdu. 

„Mažiausias vaikas buvo mokykloj, aš darbe, vyras buvo į parduotuvę išėjęs. Vyresnis vaikas buvo namuose, kadangi jam nuotolinis mokymas, jis buvo prie kompiuterio. Bet žinot, kai kambarėlis, durys uždarytos, viršuj į mansardą irgi uždarytos, jis nematė. Kai kaimynė paskambino, aš jam greitai paskambinau, jis nulėkė žiūrėti, atidarė duris – baisūs dūmai ir ugnis“, – ašarų nesulaiko Nijolė.

Kadangi pavyko išsaugoti gyvenamąją zoną, Nijolė su vyru ir vyresniuoju vaiku liko nakvoti namuose, užsidarę visas duris ir atsidarę langus, nors kažin, ar tai galima vadinti miegu – galvoje sukosi įvairiausios mintys. Mažiausias vaikas prisiglaudė pas tėtį.

Šeimai reikalinga pagalba – artėjant šaltajam sezonui, itin svarbu uždengti stogą ir sutvarkyti sudegusią mansardą, kad šeima galėtų gyventi namuose.

REKLAMA

„Labai reikia, niekur negaunu, kad kas stogą uždengtų, visur eilės, o mums tai svarbiausia. Kiek apskambinau šiandien, vakar, niekur niekas negali. Viena pusė stogo pavojinga, ir gaisrininkai sakė atsargiai čia, nes labai stipriai sudegę, kad neįgriūtų“, – pagalbos prašymą siunčia moteris.

Norintys padėti šeimai po įvykusios nelaimės ir prisidėti prie gyvenamųjų patalpų sutvarkymo, gali prisidėti ir finansiškai. Kiekvienas euras šeimai dabar itin svarbus:

Banko sąskaita: LT477300010107230673

Gavėjas: Nijolė Tkačiovienė

Pervedimo paskirtis: parama-labdara


Rašyti komentarą...
U
Uzuojauta
2021-09-09 12:14:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet tokiems atvejams yra draudimas, verta turet. Kazkaip zmones nesusimasto kad tai reikalinga
Atsakyti
-1

N
Norim už dyką visi
2021-09-09 20:57:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dugevaike šeima namas griūva niekas nerenka pinigų...langų,stogo reikia laukas matyt! Čia nelaimė žinoma,bet tokį namą turėdami draust negalėjo??? Ne lūšna sudegė! Ne pirma šeima milijonierių susirenka pinigus iš geradarių...pikta!!!
Atsakyti
0

D
Danutė
2021-09-09 15:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu, bet negaliu nieko padėti, ;pensija 300 ,,padėkite gerieji žmonės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų