REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik penki milijonai žmonių Jungtinėje Karalystėje nežino, kad jų kraujospūdis yra padidėjęs. Ši būklė yra pagrindinis širdies ir inkstų ligų rizikos veiksnys, tačiau labiausiai baiminamasi dėl sąsajų su insultu.

Beveik penki milijonai žmonių Jungtinėje Karalystėje nežino, kad jų kraujospūdis yra padidėjęs. Ši būklė yra pagrindinis širdies ir inkstų ligų rizikos veiksnys, tačiau labiausiai baiminamasi dėl sąsajų su insultu.

REKLAMA

Laikui bėgant vyraujančios tendencijos rodo, kad mityba yra svarbiausias dalykas siekiant išvengti rizikos. Juodas gėrimas, kuris plačiai vartojamas visoje JK, laikui bėgant gali žymiai sumažinti hipertenziją, rašo express.co.uk.

Daugėja įrodymų, kad unikalūs arbatoje esantys flavonoidai gali labai prisidėti prie kraujagyslių sveikatos. Antioksidanto nauda yra gerai dokumentuota, o jo vaidmuo kraujospūdžiui gali būti svarbesnis, nei manyta anksčiau.

Viename 2012 metų tyrime, paskelbtame „JAMA Internal Medicine“, teigiama, kad reguliarus juodosios arbatos vartojimas gali žymiai sumažinti kraujospūdį.

REKLAMA
REKLAMA

Reguliarus juodosios arbatos vartojimas gali žymiai sumažinti kraujospūdį

Grupė paaiškino, kad tyrimo tikslas buvo „įvertinti reguliaraus juodosios arbatos vartojimo šešis mėnesius poveikį 24 valandų ambulatoriniam kraujospūdžiui“.

REKLAMA

Jie tęsė: „Mes nustatėme, kad juodosios arbatos vartojimas žymiai sumažina sistolinį ir diastolinį kraujospūdį. Tyrimas buvo atliktas su vyrais ir moterimis nuo 35 iki 75 metų, kurie visi reguliariai gėrė arbatą.

Reguliarus trijų puodelių juodosios arbatos suvartojimas per šešis mėnesius sumažino sistolinį ir diastolinį kraujospūdį atitinkamai 2 ir 3 mm Hg“.

Tyrėjai taip pat pažymėjo: „Didelės dalies bendrosios populiacijos kraujospūdis yra šiame tyrime įtrauktame diapazone, todėl tyrimo rezultatai gali būti taikomi asmenims, kuriems yra padidėjusi hipertenzijos rizika“.

REKLAMA
REKLAMA

Gali atverti jonų kanalus ir atpalaiduoti kraujagysles dengiančius raumenis

Vertindama, kurie juodosios arbatos komponentai sukėlė hipertenzinį poveikį, komanda iškėlė hipotezę, kad juodojoje arbatoje esantys polifenoliai pagerino endotelio disfunkciją.

Anksčiau buvo įrodyta, kad flavonoidai buvo naudingi endotelio funkcijai, nes padidina azoto oksido kiekį ir sumažina aminorūgšties endotelino koncentraciją.

Rezultatai atitinka 2021 metų Kalifornijos ir Kopenhagos universitetų vadovaujamo tyrimo rezultatus, kuriuose nustatyta, kad arbatoje esantys antioksidantai gali atverti jonų kanalus ir atpalaiduoti kraujagysles dengiančius raumenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išvados, išsamiai aprašytos žurnale „Cellular Physiology and Biochemistry“, rodo, kad už hipertenzinį poveikį atsakingi antioksidantai yra katechinai. Katechinai, kurių gausu juodojoje ir žaliojoje arbatoje, yra labai naudingi sveikatai.

Tyrėjai sugebėjo įrodyti, kad molekulėje yra unikalus kalio jonų kanalo tipas. Teoriškai tai gali veikti, nes raumenų ląstelės tampa mažiau „jautrios“ ir dėl to mažesnė tikimybė susitraukti. Todėl raumenų ląstelės atsipalaiduoja, o tai savo ruožtu plečia kraujagysles ir mažina kraujospūdį.

Be to, autoriai buvo įsitikinę, kad juodosios arbatos antihipertenzinis poveikis nesumažėtų, jei į gėrimą būtų įpiltas šlakelis pieno. Minėtas tyrimas papildo daugybę įrodymų, kad juodoji arbata gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Be antihipertenzinių savybių, žaliosios arbatos vartojimas taip pat buvo naudingas vėžiu ir diabetu sergantiems pacientams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų