Šiemet dėl gripo ligoninėse negulėjo nė vienas Lietuvos gyventojas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę (balandžio 5–11 d.) bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis vos sumažėjo, lyginant su ankstesne savaite.

Praėjusią savaitę bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis siekė 19,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o ankstesniąją – 19,9 atvejo10 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę daugiausia sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje (26,0 atvejo 10  tūkst. gyventojų), mažiausia – Marijampolės (12,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

NVSC duomenimis, balandžio 5–11 d. Lietuvoje gripas diagnozuotas 1 asmeniui, ankstesnę savaitę gripu susirgo 2 gyventojai.

2020–2021 m. gripo sezoną dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo. 

2020 m. 14 savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 39,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o tuo pačiu metu 2019 m. minėtas sergamumo rodiklis buvo kur kas didesnis – 65,9 atvejo10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 13 sav. nebuvo paimta ėminių dėl gripo viruso nustatymo, todėl gripo virusas išskirtas nebuvo.

NVSC specialistai primena, kad gripas yra ūmi viruso sukelta kvėpavimo takų infekcija, pasireiškianti karščiavimu, sausu kosuliu, gerklės, galvos ir raumenų skausmu, nuovargiu ir silpnumu. Gripo virusas plinta oro lašeliniu būdu. Čiaudint ar kosint susidarantys lašeliai patenka ant viršutinių kvėpavimo takų gleivinės.

Užkratas taip pat gali būti perduodamas per kontaktą su kvėpavimo takų išskyromis (pvz., liečiant daiktus arba paviršius, kuriuose yra virusas, ir po to liečiant savo akis, nosį ar burną).

Saugantis gripo svarbu laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, stengtis neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu. Neliesti neplautomis rankomis akių, nosies ar burnos. Rekomenduojama dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2021-04-12 16:38:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu kur gi gules del gripo,jeigu visi sirgo covidu
Atsakyti
0

R
Rasa
2021-04-12 19:31:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Varom i trasa
Atsakyti
0

O
Ons
2021-04-12 19:51:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viespatie kur tu kodel nebaudi tu kurie uzsiima apgaulia ,gripas juk dabar jis yra covidas ,juk buvo keturi gripo virusai o nuo naujo jau buvo pranesta senu seniausiai kad dar neturi vakcinos ,ir yra pandemija covidas zmoniu durninimas ir skaiciai nepilni trys milijonai mirusiu zmoniu ,o sutraumuotu ,depresijoi ikritusiu zmoniu paugliu ,del nervu paastrejusiom ligom ir cia jau ne vargani trys milijonai o simtu kartu daugiau ,bet niekam tas nerupi ,jie ji saugo mus prisikise pinigu kisenias
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų