COVID-19 apsuptyje lietuviai serga ir gripu: išskyrė, kur daugiausia

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje kovo 15–21 d. sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis šiek tiek padidėjo.

Per savaitę bendras šalies sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išaugo iki 14,0 atvejų 10 tūkst. gyventojų.

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę daugiausia sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje (15,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų), mažiausia – Marijampolės (11,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

Kovo 15–21 d. Lietuvoje gripas diagnozuotas 1 asmeniui, ankstesnę savaitę (kovo 8–14 d.) gripu susirgo taip pat 1 gyventojas.

2020–2021 m. gripo sezoną dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo, rašoma pranešime spaudai. 

2020 m. 11 savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo kur kas didesnis (63,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų), o tuo pačiu metu 2019 m. minėtas sergamumo rodiklis siekė 59,9 atvejo10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 10 ir 11 sav. nebuvo paimta ėminių dėl gripo viruso nustatymo, todėl gripo virusas išskirtas nebuvo.

NVSC specialistai primena, kad gripo sezono metu itin svarbu kruopščiai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, taip pat laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, o pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją telefonu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų