• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patalynės blakių įkandimai – raudonos žymės su tamsesniu taškeliu per vidurį – pasirodo po kelis. Tai – vienas iš požymių, kad jūsų namuose įsiveisė šių nemalonių gyvių, bet ir yra ir kitų ženklų.

Patalynės blakių įkandimai – raudonos žymės su tamsesniu taškeliu per vidurį – pasirodo po kelis. Tai – vienas iš požymių, kad jūsų namuose įsiveisė šių nemalonių gyvių, bet ir yra ir kitų ženklų.

REKLAMA

Šie parazitiniai vabzdžiai minta žmonių ir naminių gyvūnų krauju, o dienos šviesoje slepiasi čiužinio įlinkimuose, tarpeliuose grindyse, lovų rėmuose ir kituose daiktuose. Jei užklumpa šie vabzdžiai, tai visai nereiškia, kad jūsų namai nešvarūs – patalynės blakėms tai visai nesvarbu. Jei vis pabundate nuo jų įkandimų, visų pirma gerai apžiūrėkite tą vietą, kurioje miegate, rašoma express.co.uk.

Tikrinti reikėtų naktį

„Mayo Clinic“ pataria, kad tikrinti reikėtų naktį, kai patalynės blakės yra aktyvios. Vienas iš patikimiausių patalynės blakių ženklų – jei dar jų nematote plika akimi – tai tamsūs nešvarumai palei čiužinio siūles.

REKLAMA
REKLAMA

Šie nešvarumai – tai ne pačios blakės, bet jų paliktos išmatos. Dar vienas aiškus požymis – gelsvi tušti kiauteliai, kuriuos palieka patalynės blakės, kurios prieš subręsdamos išsineria penkis kartus. Kai tikrinate lovą, taip pat atkreipkite dėmesį į rausvas ar rusvas dėmes. Šios kraujo žymės gali būti likusios nuo sutraiškytų blakių, kurias prispaudėte versdamiesi ant kito šono naktį.

REKLAMA

Nors patalynės blakių įkandimai užgyja savaime, svarbu šiuos parazitus iš namų pašalinti. Patalynės blakės garsėja savo sugebėjimu slėptis ir be maisto gali išgyventi net kelis mėnesius, todėl labai rekomenduojama kreiptis profesionalų pagalbos.

Padeda iki 500 kiaušinėlių 

Didžiosios Britanijos kenkėjų kontrolės asociacija (BPCA) atkreipia dėmesį, kad per du mėnesius patalynės blakių patelės padeda iki 500 kiaušinėlių. Tuo tarpu viena patalynės blakė išgyvena apie 10 mėnesių, todėl akivaizdu, kaip jų skaičius labai greitai gali tapti nevaldomas.

REKLAMA
REKLAMA

BCPA įspėja: „Savarankiškas patalynės blakių naikinimas mėgėjiškais pesticidais greičiausiai bus nesėkmingas.“

Laukdami profesionalų tuo tarpu viską, patalynę ir drabužius išskalbkite 60 laipsnių temperatūroje. Tada viską džiovinkite karštoje džiovyklėje mažiausiai 30 minučių, atlikite cheminį valymą arba sudėję viską į plastikinį maišą užšaldykite mažiausiai trims dienoms.

Labai svarbu laikytis kenkėjų naikinimo profesionalų duotų patarimų. Turėkite omenyje, kad paprastai norint atsikratyti patalynės blakių prireikia iki trijų atskirų procedūrų.

Kaip atrodo patalynės blakės?

BPCA jas apibūdina kaip šešiakojus vabzdžius be sparnų, kurie turi maitinimuisi skirtą vamzdelį, kuris išlenda tik maitinimosi metu. Patalynės blakės maitinasi krauju, ir pasisotinusios gali pailgėti 50 procentų, o jų svoris padidėja 200 procentų. Nors šie padarai dažniausiai maitinasi naktį, jei jų prisiveisia labai daug, blakės pradeda maisto ieškoti ir dieną. Tai reiškia, kad tik pamatę galimą maisto šaltinį jos nebijos lauk lįsti bet kuriuo paros metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų