Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pomidorai turėtų subrandinti skanių ir sultingų vaisių, jų derliumi galėsime mėgautis nuo liepos iki rugsėjo. Norint užsiauginti geriausius pomidorus, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti, įskaitant ir tinkamą laistymą. Tačiau, kalbant apie visus augalus, viena dažna sodininkų daroma klaida yra perlaistymas.

Pomidorai turėtų subrandinti skanių ir sultingų vaisių, jų derliumi galėsime mėgautis nuo liepos iki rugsėjo. Norint užsiauginti geriausius pomidorus, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti, įskaitant ir tinkamą laistymą. Tačiau, kalbant apie visus augalus, viena dažna sodininkų daroma klaida yra perlaistymas.

REKLAMA

Nors vanduo yra būtinas visiems augalams klestėti, per didelis kiekis gali juos pražudyti, rašo express.co.uk. Kai kuriuos pomidorų perlaistymo padarinius galima pastebėti gana greitai.

Pasak „Gardener's Catalog“ eksperto: „Nereikia panikuoti, nes tai yra dažna problema, su kuria susiduria beveik kiekvienas nepatyręs sodininkas“. Yra keletas paprastų būdų, kaip išsaugoti augalą ir neleisti, kad tai pasikartotų ateityje.

Požymiai, kad perlaistėte pomidorus

Prieš imdamiesi kokių nors staigių veiksmų, turite įsitikinti, ar tikrai augalas perlaistytas. Kai kurie pagrindiniai perlaistyto augalo požymiai:

REKLAMA

Pageltę lapai

Jei pomidorų lapai pradeda geltonuoti, tai gali būti ženklas, kad jiems šiek tiek per daug vandens. „Gardener's Catalog“ ekspertai teigė:

„Lapai dažniausiai pagelsta, nes augalas negali gauti pakankamai deguonies. Tai gali būti dėl perlaistymo arba dėl lėtai nusausėjančio dirvožemio, pavyzdžiui, sunkaus molio, kuriame susilaiko vanduo ir augalo šaknys „uždusta“.

Augalo šaknys pradeda pūti

Pūvančios šaknys yra rimto perlaistymo požymis. Ekspertai aiškina: „Jei jūsų augalai „skęsta“ vandenyje ilgą laiką, jų šaknys sugeria per daug drėgmės, daug daugiau nei augalas gali apdoroti. Vanduo neleidžia šaknims augti, todėl jos bus silpnesnės ir jautresnės patogenams“.

Pūvančias šaknis gali būti sunku atpažinti vien pažvelgus į jūsų augalą, tačiau vienas iš pagrindinių požymių gali būti nemalonus augalų kvapas. Kiti šaknų puvimo požymiai yra mėsingi stiebai ir netikėtai nukritę lapai.

REKLAMA
REKLAMA

Besiraukšlėjantys lapai

Nors tai gali atrodyti keista, tačiau susiraukšlėję lapai gali būti perlaistymo požymis, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį. Laimei, pasak sodininkystės ekspertų, dėl to nerimauti neverta.

Jie sako: „Kai perlaistyti augalai auga ir pradeda duoti vaisių, lapai tarsi susigaubia. Tai paprastai nutinka per naktį ir gali sukelti nepatyrusiems sodininkams šoką.

Laimei, tai nereiškia, kad pomidoras daugiau vaisių neužaugins ‒ tikrai sezono metu augalai turėtų duoti puikų šviežių pomidorų derlių“.

Augalas nyksta

Tikėtina, kad jei pomidorų lapai pagelsta, jie taip pat pradės vysti. Jei pastebite vystančius lapus, o žemė yra drėgna, tai yra aiškus ženklas, kad reikia nedelsiant nutraukti laistymą.

Kaip išsaugoti perlaistytus pomidorus

Pasak ekspertų, pomidorai gali „visiškai atsigauti po perlaistymo“. Tačiau kai kuriais atvejais jums gali tekti veikti skubiai, jei norite grąžinti savo pomidorams buvusią „sveikatą“.

Vienas iš efektyviausių ir paprasčiausių būdų išsaugoti perlaistytą augalą yra pašalinti bet kokį užsilaikiusį vandenį aplink jo šaknis.

REKLAMA
REKLAMA

Sodininkų katalogo ekspertas sako: „Jei jūsų augalas yra auginamas vazone, pirmiausia turite pašalinti vandens perteklių, kuris gali būti susikaupęs po augalu esančiame padėkle. Jei pomidorus auginate lauke, išjunkite laistymo žarną arba bet kokią jūsų turimą drėkinimo sistemą.

Jei auginate pomidorus konteineryje, apsvarstykite galimybę juos iškasti ir persodinti. Atsargiai išimdami augalą iš vazono, nuo šaknų ‒ jų nepažeidžiant! ‒ pašalinkite kuo daugiau šlapios žemės. Tada persodinkite augalą į šviežią dirvą.

Ekspertai pridūrė: „Kad išvengtumėte tolesnio perlaistymo, pabandykite sodinti į vazoną, kuris priglunda prie šaknų ir turi drenažo angas apačioje. Tada švelniai užpildykite tarpus aplink augalą šviežiu kompostu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų