Šie ženklai išduoda artėjantį infarktą: įsidėmėkite visam laikui

Milijonai moterų pasaulyje gyvena su širdies ir kraujagyslių ligomis. Ekspertai sako, kad jos turėtų pasitikėti savo instinktais, kai kalba pasisuka apie miokardo infarkto ženklus. 

Tyrėjai išsiaiškino, kad moterims, apsilankančios pas gydytojus dėl potencialių infarkto simptomų, tokių kaip krūtinės skausmai, ši diagnozė nustatoma ne taip skubiai. Naujas tyrimas atskleidė, kad moterys negauna tokio pat gydymo ir priežiūros kaip vyrai.

Amerikos kardiologijos koledžo ekspertai nustatė, kad moterys mažiau vertinamos, buvo priverstos ilgiau laukti eilėje pas gydytoją ir joms rečiau atliekami reikalingi tyrimai, moterys rečiau hospitalizuojamos ar paguldomos stebėjimui, kad būtų diagnozuotas širdies smūgis, rašo „The Sun“.

Tyrimo vadovas Darcy Banco, vidaus ligų gydytojas, dirbantis NYU „Langone Health“ sakė: „Moterys turėtų pasitikėti savo instinktais. Svarbiausia, ką moteris gali padaryti – kreiptis į gydytoją, jei jaudinasi ir užduoti jam rūpimus klausimus.“

D. Banco atskleidžia, kad yra 5 ženklai, kurie parodo, kad moterys turėtų saugotis širdies smūgio. 

1. Nemalonūs pojūčiai krūtinėje

Nemalonus pojūtis krūtinėje yra dažniausias širdies smūgio simptomas tiek vyrams, tiek moterims.

Diskomfortą gali sukelti širdies smūgis ir jis gali būti suvokiamas kaip skausmas, spaudimas, veržimas ar kitas nemalonus pojūtis.

Tyrėjai teigia, kad moterys, kurios skundėsi nemaloniu pojūčiu krūtinėje, dažniausiai atvyksta į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu, kaip ir vyrai, tačiau žymiai rečiau nei vyrams jų liga išsiaiškinama skubiai.

2. Apsunkęs kvėpavimas

Apsunkęs kvėpavimas ir oro trūkumas yra kiti pagrindiniai simptomai moterims. Jums gali trūkti oro ir sunkiai pavykti kalbėti.

Apsunkusį kvėpavimą gali lydėti diskomfortas krūtinėje.

3. Vėmimas

Jei jaučiatės blogai ir pasireiškia aukščiau minėti simptomai, tai gali būti širdies smūgio požymis. 

REKLAMA

Vėmimas paprastai pasireiškia su kitais simptomais, pavyzdžiui, galvos svaigimu.

4. Nuovargis

D. Banco teigia, kad nuovargis gali būti dar vienas požymis, išduodantis širdies smūgį.

Tai mažiau žinomas simptomas, tačiau jam pasireiškiant galite jaustis nusilpę ir turėti mažai energijos paprastoms kasdienėms užduotis atlikti.

5. Nugaros skausmas

Skausmas yra vienas pagrindinių širdies smūgio simptomų. Jis gali pasireikšti vienoje arba abejose rankose, nugaroje, kakle, žandikaulyje ar pilve. Taip pat gali prisidėti ir šaltas prakaitas.

„Kuo ilgiau žmonės laukia, tuo blogesnis rezultatas gali pasireikšti“, – sakė D. Banco ir pridėjo, kad šis laikas itin svarbus, kai gydomi širdies smūgiai. 

Tyrimo autoriai teigė, kad stereotipai, kuriais yra apipinti širdies smūgiai, gali trukdyti moterims sulaukti reikiamo teisingo gydymo.

Istoriškai, širdies smūgiai dažniau pasitaikydavo vyresnio amžiaus vyrams, todėl medikai rečiau gali įtarti širdies smūgį pacientams, kurie yra už šios demografijos ribų.

Todėl, pajutę minėtus simptomus, turėtumėte nedelsdami kreiptis į specialistą. 

„Mes, kaip sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, turėtume ir toliau mokytis apie tai, kaip geriausiai nustatyti ir diagnozuoti pacientus, sergančius širdies smūgiais, ypač tarp tų, kurie istoriškai būdavo rečiau diagnozuoti ir negydyti. Matome, kad širdies smūgiai gali pasireikšti įvairiomis formomis. Turime ir toliau didinti sąmoningumą ir įsitikinti, kad visiems pacientams liga diagnozuota laiku ir gydoma, net jei jie nėra „klasikiniai“ pacientai širdies smūgiams“, – kalbėjo D. Banco.


Rašyti komentarą...
O
Olialia
2021-05-10 19:33:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko netikrina,tik padaro kardiogramą ,jei tuo metu gera,tai ko čia skundies,eik namo ir viskas
Atsakyti
-11

L
Lina
2021-05-10 18:21:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O,kad puola tikrinti,jei pasakysi,kad širdies plote skauda ir tau +50.Ir tu ne Adamkienė.
Atsakyti
-13

N
Nijoliukas
2021-05-10 19:35:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku su Lina 120%
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų