naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga sukelia daugybę neįprastų simptomų, kuriuos reikia žinoti. Keista, bet būklė, kuri, kaip žinoma, dažniau užklumpa tuos, kurie kovoja su antsvoriu, gali pasireikšti svorio kritimu.

Nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga sukelia daugybę neįprastų simptomų, kuriuos reikia žinoti. Keista, bet būklė, kuri, kaip žinoma, dažniau užklumpa tuos, kurie kovoja su antsvoriu, gali pasireikšti svorio kritimu.

REKLAMA

Nealkoholinis kepenų suriebėjimas – įvairių būklių, kurias sukelia riebalų kaupimasis kepenyse, apibūdinimas. 

Kepenų suriebėjimo simptomai

Ankstyvosios stadijos liga paprastai nedaro jokios žalos, tačiau ilgainiui gali pažeisti kepenis ir sukelti  kepenų cirozę, jei įvyksta komplikacijos.

Didelis riebalų kiekis kepenyse taip pat yra susijęs su padidėjusia sveikatos problemų, tokių kaip diabetas, aukštas kraujospūdis ir inkstų ligos, rizika, rašo express.co.uk.

Nealkoholinis kepenų suriebėjimas pasireiškia tada, kai kepenyse yra per daug riebalų. Tačiau jūsų kepenys nėra pažeistos.

REKLAMA

Sveikatos priežiūros paslaugų tiekėjai nežino tikslios nealkoholinio kepenų suriebėjimo ligos priežasties. Tiesa, kai kurios būklės yra glaudžiai susijusios su šia liga.

REKLAMA

Tai yra nutukimas, atsparumas insulinui, metabolinis sindromas, 2 tipo cukrinis diabetas, didelis cholesterolio kiekis ir didelis trigliceridų kiekis.

Šios būklės gali skatinti riebalų kaupimąsi kepenyse arba sukelti kepenų suriebėjimo ligą. Šios ligos simptomai taip pat yra:

 • Stiprus nuovargis;
 • Skausmas dešinėje viršutinėje pilvo dalyje;
 • Silpnumas;
 • Krentantis svoris;
 • Odos arba akių pageltimas (gelta);
 • Į voratinklius panašios kraujagyslės ant odos;
 • Ilgalaikis niežėjimas.

REKLAMA

Gali išduoti krentantis svoris

Nacionalinės sveikatos bibliotekos atliktame tyrime buvo ištirtas nepaaiškinamas svorio kritimas kaip nealkoholinės kepenų suriebėjimo ligos simptomas. Tyrime buvo analizuojami šeši pacientai, kuriems pasireiškė sunkūs kepenų funkcijos sutrikimai dėl greito svorio netekimo arba netinkamos mitybos.

Greitu svorio kritimu buvo laikoma, kai žmogus numetė 18-91 kilogramą. Keturi pacientai mirė arba jiems buvo skubiai persodintos kepenys.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime pažymima: „Kepenų pažeidimo mechanizmas sergant agresyviu steatohepatitu nežinomas, tačiau greitas riebalų netekimas nutukusiems pacientams gali sukelti oksidacinį stresą kepenyse.

Reikia atlikti tolesnius tyrimus, siekiant nustatyti, ar yra genetinis polinkis į tokios traumos formą bei ar antioksidantai gali apsaugoti kepenis greitai netenkant svorio.“

Keiskite gyvenimo būdą

Šia liga sergantiems žmonėms rekomenduojama laikytis sveiko gyvenimo būdo, kad jie turėtų didesnę galimybę išgyventi. Tai apima reguliarią mankštą, sveiką mitybą, svorio metimą ir nerūkymą.

REKLAMA

„Nealkoholinį kepenų suriebėjimą sukelia ne alkoholis, bet jo vartojimas gali pabloginti situacija. Todėl patartina mažinti jo kiekį arba visai nevartoti“, – sakė NHS. 

Nealkoholinio kepenų suriebėjimo gydymo būdai yra:

 • Sveiko svorio palaikymas;
 • Subalansuota mityba;
 • Reguliari mankšta;
 • Alkoholio atsisakymas.

 

Nebaigtas straipsnis :tai kokie tie gydymo būdai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų