Šie simptomai išduoda, kad jūsų organizme knibžda kirmėlės: įsidėmėkite

Kirminai yra parazitiniai organizmai, o kaspinuočiai – tik vienas kirminų infekcijos pavyzdys. Kaip žinoti, ar jūsų organizme gyvena kaspinuotis – kokie požymiai ir simptomai?

Kasmet pasaulyje maždaug 3,5 milijardo žmonių kenčia nuo parazitinės infekcijos. Kirminai, gyvendami žarnyne bei maitindamiesi jo turiniu, sukelia didelį diskomfortą, rašo express.co.uk.

Labiausiai parazitinės infekcijos puola vaikus, pagyvenusius žmones ir tuos, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi arba serga ŽIV. Nors kirminų sukeltos ligos pasitaiko daugiau subtropiniame ir atogrąžų klimate, jų pasitaiko ir Vakaruose.

Dažniausiai parazitinės infekcijos yra sukeltos pirmuonių, kurios sukelia žarnyno ligas, tokias kaip amebiazę arba kriptosporidiozę. Helmintines infekcijas sukelia parazitinės kirmėlės, tokios kaip kaspinuočiai.

Kaspinuočiai nėra vienintelė parazitinių kirminų rūšis, sukelianti infekciją, kiti pavyzdžiai, apie kuriuos galbūt girdėjote, yra šie: spalinės, apvaliosios kirmėlės ir kt.

Kas tas kaspinuotis?

Kaspinuočiai yra panašūs į ilgą ploną vamzdelį, kuris panašus į matavimo juostą. Kiekvienas kaspinuotis turi galvą su čiulptukais ir kabliukais. Šios kirmėlės yra hermafroditai, o tai reiškia, kad jos gali veistis pačios. Dažniausiai kaspinuotį galima aptikti jam nutrūkus išmatose.

Yra daug skirtingų kaspinuočių rūšių. Dažniausiai pasitaiko kiaulienos kaspinuočiai (T. Solium), jautienos kaspinuočiai (T. Saginata), nykštukiniai kaspinuočiai (H. Nana) ir žuvų kaspinuočiai iš neapdorotų gėlavandenių žuvų (D. Latum).

Užsikrėsti kaspinuočiais galite netyčia suvalgę jų kiaušinių, kurie yra nepastebimi ir būna dažniausiai ant žalios bei netinkamai apdorotos mėsos ar žuvies. Kartais jų kiaušiniai gali patekti į jūsų kūną, jei tinkamai nenusiplovėte rankų arba išgėrę užterštą vandenį.

Pavyzdžiui, tinkamai nenusiplovę po tualeto rankų, jūs galite ir kitiems perduoti šiuos parazitus.

Kaspinuočio diagnozė nustatoma tikrinant išmatų mėginius, kraujo tyrimus ar naudojant ultragarsą. Ne visada lengva gydyti kaspinuočius, nes kai kurios rūšys, pavyzdžiui, kiaulienos kaspinuočiai, gamina lervas, kurios sugeba išeiti iš žarnyno ir tampa izoliuotos kitoje kūno vietoje, kur susidaro cistos. Tokio tipo kaspinuočiai gali užkrėsti smegenis ir sukelti neurologinius simptomus, tokius kaip galvos skausmas, regos sutrikimai ir traukuliai. Tokie atvejai reti, tačiau gali būti mirtini.

Patvirtinus diagnozę, reikia gydytis vaistais. Neretai gali prireikti ir operacijos, jei yra susidariusi cista ar kyla grėsme neurologinei funkcijai. Gydymas gali būti sudėtingas.

Štai keletas aiškių įspėjamųjų ženklų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

1. Nepaaiškinamos virškinimo problemos, pavyzdžiui, diarėja, vidurių užkietėjimas ar pilvo spazmai

REKLAMA

2. Pavalgę niekuomet nesijaučiate sotūs ir patenkinti

3. Dažnai užklumpa odos problemos – dilgėlinė, bėrimai ar egzema, kurie šiaip jums nėra būdingi

4. Dažnai jaučiatės pavargę, išsekę, nusiminę ar be energijos

5. Dėl geležies trūkumo jums diagnozuota anemija

Kaspinuočio infekciją taip pat galima pastebėti išmatose pamačius parazito dalelių. Jei įtariate, kad užsikrėtėte parazitine infekcija arba jei jaučiate nepaaiškinamus simptomus, kurie vis kartojasi, nedelskite ir pasitarkite su savo šeimos gydytoju.

Kaip apsisaugoti nuo kirminų

Norėdami apsisaugoti nuo kirminų, turite reguliariai laikytis šių įpročių:


Rašyti komentarą...
V
Voverė
2021-09-18 18:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius požymius turi 90 procentų suaugusių žmonių, tai nejaugi visi turime kaspinuočių?
Atsakyti
-1

V
Voverė
2021-09-18 18:49:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius požymius turi 90 procentų suaugusių žmonių, tai nejaugi visi turime kaspinuočių?in
Atsakyti
0

P
Putino uoga
2021-09-19 17:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kliedesiai. Plauti rankas reikia, maisto higiena butina. Tik nereikia "piesti" siaubo filmo.Jau ir taip zmones ibauginti iki begalybes
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų