Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Cukrinis diabetas (nuotr. 123rf.com)

Diabetas – rimta lėtinė liga, kuri, jei nebus gydoma, gali baigtis galūnių netekimu arba net mirtimi. Ženklų, jog rizika susirgti diabetu yra padidėjusi, begalė, todėl labai svarbu bent dalį jų žinoti.

15

Diabetas – rimta lėtinė liga, kuri, jei nebus gydoma, gali baigtis galūnių netekimu arba net mirtimi. Ženklų, jog rizika susirgti diabetu yra padidėjusi, begalė, todėl labai svarbu bent dalį jų žinoti.

REKLAMA

Jei patiriate vieną iš žemiau pateiktų simptomų, negalite paaiškinti jų atsiradimo priežasčių, pats metas vykti pas savo šeimos gydytoją.

Nuovargis

Jei išsimiegate, valgote tinkamą maistą, tačiau įpusėjus dienai jaučiatės lyg išsunkti, tai gali būti vienas iš apie diabetą iš anksto pranešančių požymių.

REKLAMA

Dažnas šlapinimasis

Dažnas vaikščiojimas į tualetą ar naktinis šlapinimasis į lovą yra vienas iš apie padidėjusią diabeto riziką pranešančių simptomų. Jei įtariate, jog šlapinatės dažniau, nei įprastai, žymėkitės, kiek kartų per dieną tai darote ir šią informaciją pateikite savo gydytojui, kuris nuspręs ar jums būtina atlikti tolimesnius tyrimus.

Stiprus troškulys

Sustiprėjęs troškulys, net tada, kai užsiimate prakaituoti neskatinančia veikla, turėtų kelti įtarimą. Kelias dienas stebėkite, kiek vandens suvartojate. Tai gali būti vienas iš ankstyvų 2 tipo diabeto simptomų.

Nuolatinis alkis

Valgymą, kai esate alkanas, ir emocinį valgymą atskirti sudėtinga, tačiau jei pastebėjote, jog pavalgius jus greitai išalkstate, apie tai papasakokite savo gydytojui, kad jis galėtų paskirti tinkamus tyrimus.

Netinkama mityba

Jei jūsų mityba prasta, vartojate daug cukraus ir angliavandenių turinčius produktus, padidėja rizika susirgti 2 tipo diabetu. Jei suvokiate, jog valgote netinkamą maistą ir kartu patiriate kitus čia pateiktus diabeto požymius, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris padės pakeisti gyvenimo būdą, patars, kaip išvengti rimtesnių bėdų.

REKLAMA
REKLAMA

Suprastėjęs regėjimas

Tai vienas iš dažniausių diabeto simptomų. Jei nesuprantate, kodėl staiga ėmė lietis vaizdas, jūs negalite perskaityti teksto, užsiregistruokite pas gydytoją.

Įdomu ir tai, kad gydymas insulinu taip pat suprastina regėjimą. Ne veltui sakoma, kad akys – langas į žmogaus sveikatą.

Išsausėjusi burna

Seilių trūkumas burnoje gali būti daugelio ligų priežastimi. Viena jų – padidėjęs gliukozės kiekis organizme. Būtent dėl to atsiranda rizika susirgti diabetu. Išsausėjusią burną galima gydyti įvairiais vaistinėse parduodamais medikamentais, tačiau prieš imantis tokių priemonių, patariama išsitirti ar nesergate diabetu. Bet kokiu atveju, išsausėjus burnai ima gesti dantys ir atsiranda didesnė pienligės burnoje tikimybė.

Platėjantis juosmuo

Jei pastebėjote, jog nebetelpate į įprastus drabužius, ypač sunkiai užsisega kelnės, gali būti, jog taip jūsų organizmas praneša apie sutrikusią sveikatą, o šiuo atveju ir diabetą. Padidėjęs svoris juosmens srityje žmogui itin kenkia, tad jei pastebėjote, jog ėmėte pūstis, kreipkitės į gydytoją ir pasiteiraukite ar jums metas keisti mitybos ir sporto įpročius.

REKLAMA
REKLAMA

Dažnas galvos skausmas

Reti galvos skausmai nėra pavojingi, tačiau jei jie jus kankina itin dažnai, gali būti, jog padidėjęs jūsų kraujyje esančio cukraus kiekis. Jei įtariate, jog būtent dėl to jums skauda galvą, metas vizitui pas gydytoją.

Nuotaikų kaita

Nuotaikų kaita yra vienas ankstyvų 2 tipo diabeto simptomų. Nors tai gali pranešti ir apie kitas ligas, nuotaikų kaitos ignoruoti nevalia, nes būtent pastarasis simptomas ir depresija gali būti vienas iš būdų, kaip jūsų organizmas jums praneša apie sutrikusią sveikatą.

Ilgai negyjančios žaizdos

Žmonės sergantys diabetu, įvairius sužeidimus gydosi labai ilgai, dėl to padidėja rizika užsikrėsti įvairiomis infekcijomis. Jei net paprasčiausias įbrėžimas odoje negyja labai ilgai, susitikite su gydytoju, kuris diagnozuos tokios problemos priežastį.

Sėslus gyvenimo būdas

Sėslus gyvenimo būdas padidina rizika susirgti įvairiomis ligomis, tarp jų ir diabetu. Neužsiimant sportu ir negyvenant aktyviai, sutrinka gerai sureguliuota medžiagų apykaita, kuri netinkamai skaido riebiąsias medžiagas.

REKLAMA
REKLAMA

Negydomos odos ligos

Egzistuoja nemažai odos problemų, kurios susijusios su diabetu. Viena dažniausiai pasitaikančių – patamsėjusi ir sustorėjusi oda, nuo kurios kenčia viršsvorį turintys žmonės. Kartais odą padengia įvairios žaizdelės kaklo, pažastų ir krūtinės bei tarpkojo srityse.

Netikėtai nukritęs svoris

Apie padidėjusią riziką susirgti diabetu byloja ir netikėtai bei be jokios priežasties sumažėjęs kūno svoris. Taip nutikti gali dėl padidėjusios cukraus kiekio kraujyje, dehidratacijos, raumenų irimo ir skydliaukės problemų., kurias gydyti gali tik gydytojas.

Nors įlindote į tuos seniai spintoje dūlėjusius džinsus, dėl to per daug džiaugtis nereikėtų.

Dilgčioja pėdos

Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje sukelia diabetinę neuropatiją, kuri pažeidžia nervų kanalus, siunčiančius informaciją į rankas ir kojas. Būtent dėl to pėdose ar rankose atsiradęs dilgčiojimas gali būti susijęs su ankstyvuoju diabetu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų