• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maiste esantys priedai – pavojingi sveikatai, todėl jeigu ant etikečių pastebėsite šiuos žymėjimus, suskubkite atkreipti dėmesį.

Maiste esantys priedai – pavojingi sveikatai, todėl jeigu ant etikečių pastebėsite šiuos žymėjimus, suskubkite atkreipti dėmesį.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt biomedicinos mokslų daktarė, LSU docentė ir mitybos specialistė Sandrija Čapkauskienė teigė, kad tikrai rinkoje esama tokių priedų, kurie gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį.

Pašnekovės teigimu, itin pavojingi priedai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, perkant produktus tiek sau, tiek vaikams, yra šie: E-102 – tartrazinas, E-104 – chinolino geltonis, E-110 – oranžinis geltonas, E-122 – karmoisinas bei raudonieji dažikliai E-124 bei E-129, taip pat konservantas E-211.

Randami gėrimuose ir leduose

Pasak mokslų daktarės, šie dažikliai dažniausiai randami gaiviuosiuose saldžiuosiuose gėrimuose, leduose, uogienėse bei saldainiuose.

REKLAMA
REKLAMA

E-102 suaugusiems žmonėms gali iššaukti astmos priepuolius, ypač jeigu jie yra jautrūs aspirinui. Ši medžiaga taip pat žadina nosies gleivinės uždegimą, niežulį, nemigą, gali sutrikti rega.

REKLAMA

Atsižvelgdama į tai, kad kiekvienas dažiklis gali sukelti didesnį ar mažesnį pavojų vaikams, S.Čapkauskienė siūlo rinktis kuo natūralesnius, ekologiškesnius produktus, kurie būtų kaip įmanoma mažiau arba visai neapdirbti.

Pasiteiravus, kiek tam tikro maisto dažiklio reikėtų suvartoti, kad jis būtų pavojingas sveikatai ar sukeltų pavojų, pašnejovė teigė, kad suskaičiuoti yra sunku.

 „Situacija komplikuojasi ypač tais atvejais, kai vaikas dalyvauja vaikų gimtadieniuose ar vieši svečiuose. Tokiu atveju rekomenduočiau pasitarti su suaugusiais, kad šventėse būtų vengiama sintetinių, stipriai apdorotų saldumynų, kuriuose naudojamas vienoks ar kitoks dažiklis.“

REKLAMA
REKLAMA

Pavojingi dažikliai – ir saldainiuose

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad neseniai naujienų portalą tv3.lt pasiekė nuotraukos, kuriose – tradicinis ir vaikų itin mėgstamas saldainis ant pagaliuko. Ant jo – pakuotė su sudėtimi.

Šalia pagrindinių sudedamųjų dalių – maistinis dažiklis E124. Ant pakuotės buvo nurodyta, kad šis dažiklis gali skatinti vaikų aktyvumą, o pasidomėjus daugiau paaiškėjo, kad tai – sveikatai pavojų keliantis priedas.

Tada tv3.lt kalbinta mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė teigė, kad jis gali sustiprinti astmos simptomus. Kartu su benzoatais, jis taip pat yra susijęs su vaikų hiperaktyvumu.

Nesuprantu kaip nuodingas maistas atsiduria parduotuviu lentynose???
tikrai nesiprantu kur yraa maisto kokybes inspekcija, jeigu net leodzia rasyti ant etiketes
Nesuprantu negi pirkėjas pusę valandos su padidinamuoju stiklu turi blusinėt kiekvieną prekę, ieškoti nuodingų priedų , tai ant ko yra tam tikros tarnybos, kad leidžia į prekybą šiuos nuodingus cheminius preparatus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų