tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjį privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ypač turėtų susirūpinti jaunuoliai, kurie šiais metais baigė vidurinę arba aukštąją mokyklą. Iki rugpjūčio pabaigos jie buvo draudžiami valstybės lėšomis. Tačiau jei iki rugsėjo pabaigos nepradės studijuoti, dirbti arba jei Užimtumo tarnyba jiems nesuteiks bedarbio statuso, tokiais atvejais PSD įmoką reikės sumokėti patiems, primena Valstybinė ligonių kasa (VLK).

Rugsėjį privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ypač turėtų susirūpinti jaunuoliai, kurie šiais metais baigė vidurinę arba aukštąją mokyklą. Iki rugpjūčio pabaigos jie buvo draudžiami valstybės lėšomis. Tačiau jei iki rugsėjo pabaigos nepradės studijuoti, dirbti arba jei Užimtumo tarnyba jiems nesuteiks bedarbio statuso, tokiais atvejais PSD įmoką reikės sumokėti patiems, primena Valstybinė ligonių kasa (VLK).

REKLAMA

PSD įmokų mokėjimas Lietuvoje yra privalomas. Apdraustiesiems valstybė garantuoja nemokamą sveikatos priežiūrą, tuo tarpu žmonės, neturintys PSD, už medicinos paslaugas turi susimokėti patys – nemokamai teikiama tik būtinoji medicinos pagalba.

Jei asmuo dirba pagal darbo sutartį, PSD įmokas „Sodrai“ perveda darbdavys. Asmenys iki 18 metų, nuolatinių (dieninių) studijų studentai, valstybės remiami asmenys, bedarbiai ir kiti yra draudžiami valstybės lėšomis.

REKLAMA

Kaupiasi skola, kurią teks padengti

Tie gyventojai, kurie nedirba, neieško darbo, nesimoko ir nėra draudžiami valstybės lėšomis, minimalias įmokas – šiemet 50,95 euro kas mėnesį – turi mokėti patys. Atliekant mokėjimą reikia nurodyti įmokos kodą 444.

REKLAMA

Nesumokėjus įmokos iki einamojo mėnesio pabaigos, nutrūksta sveikatos draudimas – reikia mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas ir kaupiasi skola, kurią vis tiek reikės padengti.

Nuolatinių (dieninių) studijų studentai yra draudžiami PSD valstybės lėšomis, tad įstojusiems į universitetą ar tęsiantiems studijas nereikia rūpintis PSD įmoka.

Tiesa, jei studentas norės derinti mokslus su darbu pagal individualios veiklos pažymėjimą, verslo liudijimą ar kitą savarankiškos veiklos formą, nustatyto dydžio PSD įmokas jis turės sumokėti.

REKLAMA

Ką daryti išvykstantiems studijuoti į užsienį?

Tie jaunuoliai, kurie išvyksta studijuoti į ES šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją, kasmet kviečiami pateikti teritorinei ligonių kasai pažymą ant originalaus aukštosios mokyklos blanko. Dokumentas patvirtina, kad jie studijuoja nuolatinių studijų programoje. Netinka tokių pažymų kopijos ar kvietimai studijuoti.

Išvykstantiems studijuoti į minėtas šalis, verta turėti Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri garantuoja būtinąją medicinos pagalbą užsienyje. ES šalių studentų PSD galioja vienerius mokslo metus, todėl tęsiant studijas ES, dokumentą (pažymą) apie mokslus reikia pateikti kasmet.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos piliečiai, kurie išvyksta studijuoti į kitas šalis (pvz., JAV, Jungtinę Karalystę), nėra draudžiami valstybės lėšomis. Svarbu prisiminti, kad kitose šalyse studijuojantys jaunuoliai savo sveikatos draudimu turi pasirūpinti patys ir draustis privačioje draudimo bendrovėje.

Įstojusieji į JK aukštąsias mokyklas iki 2020 m. gruodžio 31 d. PSD yra draudžiami valstybės lėšomis iki studijų pabaigos, tačiau ne ilgiau nei iki 2023 m. rugpjūčio 31 d.

REKLAMA

Panaši tvarka galioja studentams, išvykstantiems į užsienio universitetus pagal mainų programas. Jei vykstama į ES šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją, PSD mokėti nereikės, o tose šalyse studentas galės naudotis medicinos paslaugomis.

Tuo tarpu vykstantiems į kitas šalis reikėtų patiems pasirūpinti savo sveikatos draudimu – kitaip gali tekti mokėti už sveikatos paslaugas iš savo kišenės.

Studijuojantiems užsienio aukštosiose mokyklose taip pat patartina atkreipti dėmesį, kada oficialiai prasideda mokslo metai. Moksleiviai ir nuolatinių (dieninių) studijų studentai PSD yra draudžiami valstybės lėšomis ir šis draudimas galioja iki rugpjūčio pabaigos.

Jei studijos pradedamos nuo rugsėjo, PSD galioja ir toliau. Tačiau jei mokslai prasideda spalį, PSD įmoką už rugsėjį reikia sumokėti savarankiškai.

Pasitikrinti, ar esate apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, galima čia.

Jei asmuo naudojasi tik mokamomis paslaugomis tai kam turi mokėti PSD, tik pas mus tokie įstatymai, be to didelis klausymas koks nemokanas gydymas? Kur jis?
Baik kliedet apie pasalpas, jas gauna tik turintis vaiku, kiti nieko negauna isvis. Jei daleiskim moteris gyvena su psichine negalia turincia mama, bet ta gauna per 500 euru pensija, tai dukra nieko negauna, nors dirbt negali, nes turi psichiniu sutrikimu, zudesi ne karta, nemiga desimtmeciais turi, atminties stiprius sutrikimus, is darbu per 3d.del letumo ir prastos atminties ismeta, ka tokiai 40m.moteriai siulai daryt? Jai psd skolas pridare, medikai grupes neduoda, galvoja jau su viskuo parist ir nusizudyti, nes nebegali tvert psd reketo ir savo sveikatos sutrikimu, kurie medikams dzin, zinau tokia moteri, zinau kokia pas ja bloga atmintis, grazi, bet nelaiminga moteris slauganti mama, kuri daro i pamperius, bet globos jai neskiria, nes mama nera neveiksni. Pilna tokiu zmoniu. Apie kokias bl pasalpas kliedi tu, kur tos pasalpos. Tuoj prasides nusikaltimai, zudymai, savizudybes per psd skolas, sonais iseis tas psd reketas. Tegu turtuoliai ir galintis dirbt moka ta psd, nes pinigai s ubine drasko, o paprastus zmones, tegu palieka ramybeje, kaip ir buvo iki 2017m.kol prakeiktieji ivede psd prievole, ir zmones neturincius skolu paverte skolininkais. Gal narkomanus ir alkoholikus privers dirbt :D Vercia zmones i prakeikta UZT registruotis, kuriems darbo nereikia, nes slaugo neigalius tevus, turi psichiniu ir sveikatos problemu del to nedirba, kokios dar nelegalios pajamos, baikit tuos absurdus, zmones is 100euru per men,gyvena kaimuose, o nori, kad is tu 100euru 51 uz psd atiduotum, nera jokioje ES salyje psd reketo, draudimo mokestis savanoriskas, o ne priverstinis, kaip pas mus.
Neliks jaunos kartos, liks seimūnai, pensinikai ir neįgalieji. Migracijos banga nušluos viską.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų