• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulietė Greta Baronaitytė iš arti susidūrė su itin pavojinga sūnaus liga. Buvęs visiškai sveikas sūnus akimirksniu pasikeitė visam gyvenimui.

Šiaulietė Greta Baronaitytė iš arti susidūrė su itin pavojinga sūnaus liga. Buvęs visiškai sveikas sūnus akimirksniu pasikeitė visam gyvenimui.

REKLAMA

Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjusi Greta sako, kad meningokokinė infekcija buvo ta liga, kuri ir pakirto jos tada vos pusantrų metukų sūnų.

„Viskas prasidėjo labai staigiai ir netikėtai. Jam sukilo temperatūra per 48 valandas, iškviečiau greitąją. Iki tol vaikas nebuvo sirgęs“, – pasakojimą studijoje pradeda Greta.

Jai antrina ir Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė, kuri sako, kad meningokokinė infekcija iš tiesų yra labai klastinga liga ir paprastai vaikams smogia žaibiškai.

Medikai neteikė vilčių

Greta laidoje prisiminė pačias jautriausias akimirkas, kai medikai nebeteikė vilčių jos sūneliui.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, netrukus, kai jis buvo perkeltas į Kauną, viskas ėmė keistis ir gydytojai paaiškino, jog pavojus gyvybei negresia.

„Kai iš Šiaulių atsidūrėme Kaune, medikai nuramino, kad pavojaus gyvybei nėra, tačiau būklė liko labai sunki. Nesvarbu, kad pavojaus nebuvo, tačiau mano baimė buvo labai didelė. Vaikas buvo visiškai be gyvybės ženklų.

REKLAMA

Mačiau, kaip miega mano sūnus, o aparatai „už jį kvėpuoja“. Buvo daug nerimų, o po dviejų savaičių, kai jis atsigavo, buvo dar baisiau – sužinojau, kad visko teks mokytis iš naujo“, – kalba mama.

Visko mokėsi iš naujo

Ji prisiminė, kad vaikas atsibudo kone apakęs. „Jis buvo kaip ką tik gimęs kūdikis ir mes mokėmės visko iš naujo – ir valgyti, ir sėdėti. Tos savaitės buvo labai baisios ir skausmingos.“

Greta kiek nurimo tada, kai jos sūnus buvo perkeltas į neurologijos skyrių – ten jam buvo skirtas antibiotinis gydymas, prasidėjo mankštos ir palengva ėmė žengti iš naujo pirmuosius žingsnius.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kaip dabar gyvena meningokokinę infekciją patyręs Gretos sūnus ir su kokiais iššūkiais kasdien susiduria šiauliečių šeima, žiūrėkite tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:00 pasisveikinimas

00:40 Gretos sūnaus ligos istorija

03:00 bėrimų svarba

06:40 raumenų įsitempimas

07:48 ką išduoda aukšta temperatūra

11:00 vandens nauda sergančiam vaikui

15:00 ligos komplikacijos

20:00 vakcinos nauda ir prieinamumas

27:00 užkrečiamumas

28:00 komplikacijos

31:00 vaikas kalba skiemenimis

32:30 ligos profilaktika

35:00 atsisveikinimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų