naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaisiuose gausu antocianinų – pigmentų, suteikiančių uogoms išskirtinę spalvą. Paaiškėjo, kad šios medžiagos taip pat gerina širdies sveikatą.

Vaisiuose gausu antocianinų – pigmentų, suteikiančių uogoms išskirtinę spalvą. Paaiškėjo, kad šios medžiagos taip pat gerina širdies sveikatą.

REKLAMA

Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių Jungtinėje Karalystėje. Taip vadinamos būklės, pažeidžiančios širdį arba kraujagysles, rašo express.co.uk.

Žinoma, kad mityba turi įtakos šių ligų vystymuisi, todėl geriausia vengti daug riebalų ir druskos turinčio maisto.

Taip yra todėl, kad dėl riebaus maisto vartojimo gali užsikimšti kraujagyslės, o tai savo ruožtu gali trikdyti kraujotaką. Druska didina kraujospūdį, o tai papildomai apkrauna organus, pavyzdžiui, širdį.

Tačiau maistas gali būti ne tik širdies ir kraujagyslių ligų kaltininkas – jis taip pat gali padėti nuo jų apsisaugoti.

REKLAMA

Uogose gausu naudingų medžiagų

Ekspertė paaiškino, kodėl naudinga valgyti uogas. Gydytoja Emma Derbyshire, visuomenės sveikatos ir mitybos specialistė, sakė: „Širdies ir kraujagyslių ligų statistika yra rekordiškai aukšta – kasdien nuo šių ligų Jungtinėje Karalystėje žūsta 420 žmonių.

REKLAMA

Jau seniai žinoma, kad vaisių ir daržovių vartojimas teigiamai veikia širdies sveikatą, tačiau šis tyrimas pabrėžia, kad svarbu valgyti įvairiaspalvius vaisius ir daržoves, įskaitant uogas.“

Ji pasidalijo savo patarimais po to, kai mokslinėje apžvalgoje buvo nustatyta, kad uogų valgymas gali būti labai svarbus, siekiant apsaugoti širdį.

Uogose gausu antocianinų – augalinių pigmentų, dėl kurių uogos įgauna išskirtinę mėlyną ir raudoną spalvą, be to, jie randami iš uogų odelėje, ir minkštime, skirtingai nei daugelyje vaisių.

REKLAMA

Žurnale „Molecular Aspects of Medicine“ paskelbtame straipsnyje rašoma, kad į mitybą įtraukus kelias porcijas vaisių, kuriuose gausu antocianinų, galima gerokai sumažinti širdies r kraujagyslių ligų, įskaitant insultą, mirtinus infarktus ir aukštą kraujospūdį, riziką.

Naudingiausios – mėlynės

Taip pat yra įrodymų, kad antocianinai gali pagerinti žarnyno veiklą. Apžvalgoje teigiama: „Daugiau nei pusės visų širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti pakeitus mitybą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai atsispindi valdžios nuostatose, kiek vaisių ir daržovių turėtų būti suvartojama, tačiau visame pasaulyje rekomenduojamos dozės skiriasi, nenurodomi konkretūs vaisiai ir daržoves, kai kur jų sunku gauti.

Vis daugiau įrodymų, gautų atlikus tyrimus, paremtus naujausiais atsitiktinių imčių kontroliniais tyrimais, rodo, kad vaisių ir (arba) daržovių naudą gali lemti biologiškai aktyvios medžiagos, vadinamos flavonoidais.

Vis daugiau dėmesio skiriama vienai flavonoidų klasei – antocianinams, kurie suteikia raudoną ir mėlyną spalvą.

REKLAMA

Su mityba susiję sveikatos sutrikimai yra vieni iš svarbiausių šių laikų prioritetų, o paprasti mitybos pokyčiai, įskaitant kelių antocianinais turtingų vaisių įtraukimą į racioną, gali turėti teigiamą poveikį visuomenės sveikatai.“

Pusėje puodelio gervuogių yra 70 mg antocianinų, o tokio pat dydžio porcijoje mėlynių jų yra dar daugiau – 120,8 mg. Pusėje puodelio aviečių yra 30,2 mg antocianino, o braškėse – 20,5 mg.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų