• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien, gegužės 16 dieną, tebesitęsia stiprių magnetinių audrų savaitė. Šiandien magnetinės audros intensyvumas siekia 5 balus, kas reiškia, kad ji vis dar pavojinga sveikatai. 

Šiandien, gegužės 16 dieną, tebesitęsia stiprių magnetinių audrų savaitė. Šiandien magnetinės audros intensyvumas siekia 5 balus, kas reiškia, kad ji vis dar pavojinga sveikatai. 

REKLAMA

Šią dieną svarbu būti dėmesingiems sau ir aplinkiniams, nes dėl magnetinių audrų poveikio gali sutrikti sveikata.

Intensyvus periodas

Meteoagent.com pranešama, kad šiandien magnetinė audra siekia 5 balus ir yra pažymėta raudona spalva, kas rodo, kad nuo jos vertėtų pasisaugoti.

Visos magnetinės audros, kurios intensyvumas vertinamas penkiais balais ir daugiau gali tiesiogiai paveikti sveikatą. 

Tačiau jau rytoj, gegužės 17 dieną, bus galima lengviau atsipūsti, nes po šešių 5 ir daugiau balų įvertintų magnetinių audrų dienų jų intensyvumas sumažės iki 4 balų, kurio poveikis sveikatai silpnesnis. 

Tuo tarpu visiško magnetinių audrų poveikio nejusime sekmadienį, gegužės 19 dieną, nes tuo metu magnetinės audros sieks vos 2 balus ir neturės įtakos sveikatai. 

REKLAMA
REKLAMA

 

Magnetinių audrų poveikis

Magnetinės audros, dar vadinamos geomagnetinėmis audromis, Saulės audromis, kyla, kai Saulės plazmos srautas pajuda Žemės link ir ją pasiekęs suspaudžia magnetosferą.

REKLAMA

Į ją skverbiasi didelės energijos dalelės, kurios pasiekę aukštuosius atmosferos sluoksnius sukuria sūkurines elektros sroves. Šios sukelia magnetinio lauko trikdžius.

Smogus stiprioms Saulės audroms, galimi radijo ryšio, telekomunikacijų trikdžiai, be to, gali būti stebimos gan ryškios šiaurės pašvaistės.

Nors mokslininkai vienbalsiai nesutaria, koks magnetinių audrų poveikis sveikatai, teigiama, kad jų poveikį gali pajusti, ypač jautresni, lėtinėmis ligomis segantys asmenys, o vyraujant stiprioms magnetinėms audroms, tai gali paveikti ir sveikų asmenų savijautą.

REKLAMA
REKLAMA

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie simptomai: 

galvos svaigimas ir skausmas; 

pykinimas;

silpnumas ir mieguistumas;

padidėjęs kraujospūdis;

raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad siautėjant magnetinėms audroms šių būklių atvejų padaugėja maždaug 20 proc., rašoma europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Magnetinė audra (nuotr. 123rf.com)

Patarimai, kaip rūpintis sveikata magnetinių audrų metu

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

REKLAMA

Be to, norint jaustis geriau ir apsaugoti sveikatą, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau, tačiau nesiimkite itin intensyvaus sporto. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti miegoti tuo pačiu metu, kad tinkamai pailsėtumėte.

Apie magnetinių audrų ir kitų meteorologinių reiškinių poveikį sveikatai anksčiau tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakojo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis ir šeimos gydytoja Rasa Isevičienė. Visą pokalbį galite žiūrėti straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų