• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandieną įsivyravo magnetinė audra, tad nenustebkite, jei pasijusite prasčiau – padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas gali paveikti kai kurių asmenų sveikatą. Todėl nepamirškite pasirūpinti sveikata ir įsidėmėkite šiuos patarimus.

Šiandieną įsivyravo magnetinė audra, tad nenustebkite, jei pasijusite prasčiau – padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas gali paveikti kai kurių asmenų sveikatą. Todėl nepamirškite pasirūpinti sveikata ir įsidėmėkite šiuos patarimus.

REKLAMA

Meteoagent.com duomenimis, šiandien, spalio 4 dieną, fiksuojama penkių balų stiprumo magnetinė audra. Tai traktuojama kaip vidutinio stiprumo magnetinė audra.

Be to, nors prognozuojama, kad rytoj magnetinio lauko aktyvumas kiek sumažės ir sieks keturis balus, penktadienį jis vėl gali padidėti iki penkių balų.

Nors vieningai nesutariama, koks yra magnetinių audrų poveikis sveikatai, sutariama dėl vieno, kad jos išties gali turėti įtakos savijautai, ypač kai kurioms asmenų grupėms.

Magnetinės audros – kas tai?

Saulės žybsniai, dar vadinami Saulės audromis, taip pat geomagnetinėmis audromis – tai Saulėje vykstančios reakcijos: vainikinės masės išmetimas, žybsniai jos paviršiuje ir kitos reakcijos, dėl kurių energija iš Saulės išsisklaido visomis kryptimis, taip pat ir į Žemę. Susidūrus su magnetosfera, tai sukelia didesnį magnetinį aktyvumą.

REKLAMA
REKLAMA

Šią energiją sudaro įkrautos dalelės, pavyzdžiui, protonai ir elektronai, kurie erdvėje skrieja itin dideliu greičiu. Kai šios dalelės pasiekia Žemę, jos sąveikauja su mūsų planetos magnetiniu lauku, atmosfera ir sukelia įvairius efektus.

REKLAMA

Magnetinės audros (nuotr. Meteoagent.com)

Viena iš padidėjusio magnetinio lauko aktyvumo išdavų yra danguje pasirodančios Šiaurės pašvaistės, taip pat padidėjus aktyvumui galimi radijo ryšio, palydovų veikimo sutrikimai, elektros tinklų gedimai.

Taip pat padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas gali turėti įtakos ir mūsų savijautai. Ir nors mokslininkai vieningai nesutaria, koks yra poveikis, aišku viena – magnetinės audros paveikia sveikatą, ypač jautresnių asmenų, o jei audra itin stipri, jos poveikį gali pajusti ir visiškai sveiki žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Magnetinių audrų poveikis sveikatai

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie požymiai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Nors sakoma, kad magnetinės audros kelią pavojų žmonių sveikatai, tačiau mokslininkai nėra linkę priimti vieningos nuomonės. Visgi, tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

REKLAMA

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tie, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija, atvirkščiai, jis ima kristi.

Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“

5G ryšio pasekmės pridengiamos kažkokiomis isgalvotomis audromis
Bus žaibas dieduko kelnese
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų