Šeimos gyvenimas virto tragedija: nuo COVID-19 mirusios 15-metės sesuo verkia kasnakt

Dvylikametė mergaitė pasakoja, kad netekusi nuo koronaviruso sukelto širdies uždegimo mirusios penkiolikmetės sesės dabar verkia kiekvieną naktį prieš užmigdama.

Gedinti mergaitė pasakoja, kad verkia kiekvieną naktį – jos sesė mirė nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų. Penkiolikmetė Jorja Halliday pajuto į gripą panašius simptomus, kurie greitai sunkėjo – netrukus jos organizmas jau nebegalėjo sulaikyti vandens, prasidėjo stiprūs širdies permušimai, rašo mirror.co.uk.

Kai paauglė buvo išvežta į ligoninę, jos širdies pulsas dvigubai viršijo normą. Jorja buvo prijungta prie dirbtinės plaučių ventiliacijos, bet gydytojams jos būklės stabilizuoti nepavyko – krūvis širdžiai buvo per didelis.

Mergaičių mama laikė vyresniosios ranką

Mergaičių mama Tracey Halliday laikė vyresniosios ranką, kai ši ligoninėje mirė, praėjus keturioms dienoms nuo teigiamo COVID–19 testo rezultato. Ligoninėje ja rūpinęsi medikai pasakojo, kad „drąsi ir geraširdė“ moksleivė sirgo širdies uždegimu, kurį sukėlė virusas – tai ir buvo jos mirties priežastis.

Jos mažoji sesuo Julie (12) su sese spėjo atsisveikinti ligoninėje, jos būklei jau stipriai pablogėjus. Julie sako, kad dabar sesės verkia kiekvieną vakarą prieš užmigdama.

Ji pasakoja: „Mes pradėjome verkti. Atsisėdome, laikėme ją už rankos, bučiavome ją ir apsikabinome, aš jai daviau tokį pat pliušinį meškiuką, kokį turiu aš, kad turėtume vienodus.“

Dukros netekusi mama Tracey nori įspėti kitus tėvus, kad koronavirusas pavojingas ir vaikams. Gerklės skausmu ir apetito nebuvimu prasidėjęs susirgimas greitai virto organizmo negalėjimu sulaikyti skysčių, ir muzikante tapti norėjusi mergaitė buvo išvežta į ligoninę. Pagal preliminarią medikų nustatytą diagnozę, mergaitei buvo koronaviruso miokarditas – viruso sukeltas širdies uždegimas.

Neatlaikė širdis

Jos mama Tracey Halliday sakė: „Jie pamatė, kokia sunki jos būklė, ir jie man leido ją liesti, laikyti už rankos, apkabinti ir būti šalia. Jie man tai leido. Aš dabar dar nesuprantu, kas atsitiko. Aš visą laiką su ja buvau. Jie bandė ją jungti prie dirbtinės plaučių ventiliacijos, kad jos organizmui duotų dar vieną šansą atsistatyti. Bet jos širdis nebegalėjo stabilizuotis. Širdis neatlaikė. Man atrodo, kad medikai padarė viską, kas buvo įmanoma, bet jos išgelbėti nepavyko. Ji gavo geriausią įmanomą priežiūra, žinau, kad jie padarė viską, kad ją išgelbėtų.

Labai skaudu, nes vaikai neturėtų mirti anksčiau, nei tėvai – tai toks dalykas, su kuriuo neįmanoma susitaikyti. Aš manau, kad esu mąstytoja – būnu labai užsiėmusi, bet dabar skiriu laiko sau ir gedėjimui su vaikais.“

REKLAMA

Jorja buvo vyriausia iš penkių jos vaikų. Ji turėjo dvi seseris – Julie (12) ir Daisie (4), ir du brolius – Kallumą (6) ir Oscarą, kuriam vos 18 mėnesių ir kuris dar per mažas suprasti, kas nutiko.

„Kai lieku viena, kai jie visi nueina miegoti, ir dieną, kai kas nors man ją primena, pradedu verkti. Ji buvo mylinti mergaitė, turėjo daug draugų. Ji buvo labai aktyvi, mėgo leisti laiką su draugais, o taip pat su sesėmis ir broliais. Ji augo ir buvo labai graži jauna mergaitė, kuri visada norėjo padėti kitiems, visada kitus palaikydavo, kai tik kam nors jos prireikdavo.“ – pasakoja mama.

Pasibaigus izoliacijai turėjo skiepytis

T. Halliday baiminasi, kad į galimą vaikų susirgimą koronavirusu pernelyg rimtai nežiūrima – tėvai mano, kad užsikrėtę vaikai tiesiog lengvai pasveiks.

Moteris tęsė pasakojimą: „Jorja turėjo skiepytis antradienį. Bet dėl teigiamo testo rezultato tuo metu izoliavosi. Pasibaigus izoliacijai ji turėjo eiti skiepytis. Skiepą ji būtų gavusi tą dieną, kai mirė.“

Jorja mirė rugsėjo 28 dieną – jos gedi taip pat ir 62 metų amžiaus močiutė Julia Halliday, kuri sako: „Ji man buvo viskas.“ Jorja lankė kovos menų mokyklą, jos treneris Badras Bahajas sako, kad kitiems mokyklos auklėtiniams ji buvo tikras pavyzdys.

Jis pasakoja: „Visi vaikai ją pažinojo ir mylėjo, ji daugeliui buvo pavyzdys. Labai skaudu ir liūdna. Jorja buvo viena iš tų vaikų, kurie tikrai mūsų mokykloje daug išmoksta ir jai sekėsi puikiai. Ji norėjo pati mokyti kovos menų, kai bus vyresnė. Ji tiesiog mėgo mokytis naujų dalykų, ir kovos menai nebuvo išimtis. Labai skaudu, tiek sudaužytų širdžių. Mes niekada jos nepamiršime. Ji buvo viena geriausių mūsų mokinių.“

Jorjos taip pat gedi mokykla, kurioje mergaitė mokėsi ir ruošėsi egzaminams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų