REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po to, kai britas mirė suvalgęs listerijomis užkrėstą minkštą sūrį, sveikatos apsaugos vadovai įsakė atšaukti maisto produktą, nes jame buvo „išskirtinai daug“ bakterijų.

Po to, kai britas mirė suvalgęs listerijomis užkrėstą minkštą sūrį, sveikatos apsaugos vadovai įsakė atšaukti maisto produktą, nes jame buvo „išskirtinai daug“ bakterijų.

REKLAMA

Maisto standartų agentūra (FSA) ir JK sveikatos apsaugos agentūra (UKHSA) perspėjo visuomenę nevalgyti pusiau minkšto „Baronet“ sūrio, kurį gamina „The Old Cheese Room“ Viltšyre.

UKHSA nustatė tris atvejus, galimai susijusius su protrūkiu, įskaitant tą, kai asmuo mirė. „Baronet“ yra pasterizuotas pusiau minkštas stipraus kvapo sūris oranžine žievele. Jis parduodamas 1 kg apvalios formos luitais, kuriuos pardavėjas gali pjaustyti mažesniais gabalais.

Pasireiškia į gripą panašiais simptomais

Listeriozė, infekcija, kurią, kaip įtariama, sukėlė sūris, pasireiškia į gripą panašiais simptomais, įskaitant aukštą temperatūrą, raumenų skausmus, vėmimą ar pykinimą, šaltkrėtį bei viduriavimą, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Jei infekcija yra sunki, ji, be kitų komplikacijų, gali sukelti meningitą, nors tai pasitaiko retai.

FSA incidentų vadovė Tina Potter sakė: „Dėl šio „Listeria monocytogenes“ protrūkio raginame vartotojus, įskaitant nėščiąsias ir asmenis, kurių imuninė sistema nusilpusi, atidžiai sekti pranešimus apie atšaukiamus produktus. Juose yra pateikiami išsamūs visų gaminių, kurie gali kelti pavojų, aprašymai.

REKLAMA

Taip pat prašome žmonių pasirūpinti, kad vyresnio amžiaus giminaičiai, kurie, galbūt, jau įsigijo atšauktus produktus bei priklauso ypatingos rizikos grupei, žinotų apie produktų atšaukimą ir laikytųsi patarimų“.

 

Kai kurie maisto produktai kelia didesnę listerijos riziką nei kiti. Tai minkšti sūriai, paštetas, rūkyta žuvis, atšaldyta pjaustyta mėsa ir kiti atšaldyti vartojimui paruošti produktai.

FSA pirkėjams patarė atkreipti dėmesį į 1 kg „Baronet“ minkšto sūrio pakuotes, kurių tinkamumo vartoti terminas yra 2023 m. kovo 21 d., balandžio 11, 12 ir 18 dienos.

UKHSA incidentų ir atsakomųjų veiksmų vadovas Richardas Elsonas sakė: „Listeriozė yra reta infekcija ir dauguma žmonių patirs tik lengvus simptomus, tokius kaip pilvo skausmas ar viduriavimas, kurie paprastai praeina per kelias dienas be gydymo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų