• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei 400 žmonių pasisiūlė savanoriais keliauti į Marsą ir iš ten nebe sugrįžti. Tiek savanorių atsirado po to, kai „The Journal of Cosmology“ praėjusį mėnesį išspausdino straipsnį, kuriame buvo svarstoma tokia idėja. Kodėl ryžtųsi tokiam nuotykiui? BBC nusprendė prakalbinti vieną iš savanorių, norėdama sužinoti motyvus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia misija į Marsą techniškai yra įmanoma, tačiau neturi perspektyvos, todėl, kad kol kas yra per brangi ir pareikalautų didelių finansinių ir politinių kompromisų, kokiems daugelis vyriausybių nėra pasirengusios .

REKLAMA

Nepaisant to, mokslininkai Dirk Schulze ir Paul Davies, lapkričio mėnesio „The Journal of Cosmology“ leidime planavo pateikti gan kūrybišką sprendimą: išsiųsti keturių astronautų įgulą dviem kosminiais laivais, kurie kolonizuotų skirtingas, raudonosios planetos puses.

Dalyvavimas: Ką siųstų į Marsą?

Mokslininkai Schulze ir Davies teigia, kad tokia sistema, kuri būtų naudojama, yra kelionių į Mėnulį technologijų dalis ir yra daug pigesnė nei vykimo – grįžimo kelionės sistema.

REKLAMA
REKLAMA

Astronautai būtų siunčiami tik su pagrindiniais,  jų reikmes atitinkančiais  ištekliais, kurie periodiškai būtų papildomi iš Žemės. Tačiau būtų tikimasi, kad astronautai galės dirbti Marso žemę ir tokiu būdu,  patys pasigaminti  reikiamų produktų.

Mokslininkai tvirtina, kad šiai misijai įgyvendinti reikėtų viso pasaulio noro ir atgaivinti nuotykių dvasią, kuri pakeitė ir kolonizavo pasaulį, pradedant tokiais ekspeditoriais kaip Kristupas Kolumbas ir baigiant tokiais kaip Roaldas Amundsenas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savanoriai

Taigi, nors ir atrodo keista, tačiau net 400 žmonių teigė, kad butų pasirengę sudalyvauti misijoje.

BBC pakalbino britą Peter Greaves, pašto paslaugų firmos savininką ir trijų vaikų tėvą.

„Kai perskaičiau straipsnį, man pasirodė, kad tai labai įdomi idėja ir buvau nustebintas  argumentų apie kelionę... tik į vieną pusę. Nuo mažų dienų norėjau keliauti į kosmosą ir visada svajojau nukeliauti į Marsą, tačiau niekada negalvojau, kad tai galėtų būti realu. Girdėjau, kad yra savanorių ir pamaniau, kad taip pat norėčiau prisidėti prie žmonių perkraustymo į šią planetą ir žengti pirmuosius žingsnius, žmonėms tampant kosminėmis būtybėmis“, – pasakoja Greaves, pridėdamas, kad galėtų su sūnumis bendrauti siųsdamas žinutes iš kosmoso, rašoma tinklapyje bbc.co.uk.

Jis teigia, kad jam nesvarbu net jeigu ir tektų nuobodžiauti atliekant misiją Marse. „ Aš pripratęs praleisti daug laiko vienas ir jaučiuosi laimingas paskendęs savo mintyse“, - prideda savanoris. „Manau, kad galėčiau būti naudingas visam pasauliui ir jausčiausi, kad mano gyvenimas kažką reiškė ir kitiems žmonėms“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų