Sausos ir suskilinėjusios lūpos: štai kokias sveikatos problemas jos slepia

Mūsų lūpos turi daugiau nei milijoną nervų galūnių ir yra daug jautresnės nei mūsų pirštų galiukai. Joms reikia ypatingos priežiūros. Kartais jos gali mums pranešti, kad turime tam tikrų problemų su sveikata ir turime rimtai žiūrėti į lūpų siunčiamus signalus.

Suskilinėję lūpų galiukai

Kai seilės patenka į lūpų kampučius, jos išsausina ten esančią odą ir ji gali įtrūkti. Jeigu dažnai laižote lūpas, šiluma ir drėgmė sukuria puikias sąlygas susidaryti infekcijai. Infekcija yra dažniausia šių įtrūkimų priežastis. Jei tai atsitinka per dažnai, nedvejodami kreipkitės į gydytoją.

Sausos ir suskilinėjusios lūpos

Jūsų lūpų sausumas gali reikšti vandens trūkumą visame organizme. Taip pat tai gali nutikti dėl staigių klimato pasikeitimų ar streso. Tokiu atveju gerkite daugiau vandens ir naudokite drėkinamuosius kremus.

Taip pat skilinėjančių lūpų priežastis gali būti alergija. Atkreipkite dėmesį, jei pasireiškia ir kiti, alergijai būdingi simptomai, pavyzdžiui, niežėjimas.

Iškilimai ant lūpų

Iškilimai ant lūpų gali būti skausmingi ar nepatogūs, tačiau dažniausiai jie yra nekenksmingi ir gali išnykti be jokio gydymo. Tai gali lemti medicininės priemonės, pavyzdžiui, suleidus hialurono rūgštį.

REKLAMA

Juos gali sukelti ir reakcija į maistą. Labai dažna iškilimų ant lūpų priežastis yra virusinė infekcija, tokia kaip pūslelinė, ir ją reikia tinkamai gydyti.

Paraudimas aplink lūpas

Viena iš labiausiai paplitusių paraudimo aplink burną priežasčių yra dermatitas. Dažnas lūpų laižymas išdžiovina odą aplink lūpas ir paverčia ją raudona bei niežtinčia. Paprastos odą drėkinančios priemonės gali padėti atsikratyti šio įpročio ir išspręsti šią problemą.

Raukšlės virš lūpų

Jei pradėjote pastebėti daug raukšlių virš viršutinės lūpos, tam gali būti tiek fizinių, tiek emocinių priežasčių. Atkreipkite dėmesį į savo blogus įpročius, pavyzdžiui, galbūt per dažnai naudojate šiaudelį gerdami arba per daug rūkote.

Spalvos pokytis

Mėlynos lūpos gali rodyti blogą deguonies cirkuliaciją kraujyje. Tokie patys simptomai gali atsirasti ir ant pirštų.

Baltos spalvos arba blyškios lūpos gali reikšti anemiją, kuriai iš tikrųjų reikia medicininės pagalbos. Taip pat gali būti, kad turite mažą cukraus kiekį kraujyje, kraujotakos sutrikimus ar vitaminų trūkumą.

Patinusios lūpos

Patinimas gali būti alerginės reakcijos požymis. Jei pastebėjote, kad jūsų lūpos padidėja kiekvieną kartą, kai naudojate tam tikrą kosmetiką, atsikratykite jos. Jei per trumpą laiką jūsų lūpos vis labiau didėja, kreipkitės į gydytojus.

Tamsūs taškeliai ant lūpų

Juodos dėmės ant lūpų gali būti įvairios ir neturėtumėte jų ignoruoti. Hiperpigmentacija yra dažna liga, dėl kurios gali atsirasti rusvų dėmių. Galite pastebėti tai ne tik ant lūpų, bet ir ant skruostų, nosies ir kaktos.

Saulės paliktos dėmės taip pat gali būti patamsėjimo priežastis. Tokiu atveju jūs juos jaučiate labiau, nei matote. Tačiau toks taškelis gali reikšti ir vėžį, tad reikėtų tamsias dėmeles parodyti gydytojui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų