Neseniai rusų kilmės verslininkas Emilis Iskenderovas paskelbė gavęs leidimą statyti patį aukščiausią pastatą Paryžiuje – kompleksą „Hermitage Plaza“ La Defence rajone. Įsigijęs sklypą, statybai pradėti reikalingų dokumentų jis laukė net penkerius metus. Teko derėtis ne tik su aplinkinių namų gyventojais, bet ir trimis metrais sumažinti būsimo statinio aukštį, kad jis neprilygtų Eifelio bokštui. Kai 2,5 milijardo dolerių kainuojantis dangoraižis bus pastatytas, jis taps pačiu didžiausiu iš Rusijos oligarchų statinių užsienyje.

Tačiau tai ne vienintelis rusų turtuolių pastatas, traukiantis ypatingą visuomenės dėmesį, rašo Forbes.ru.

Romanas Abramovičius. Rūmai „Lindsey House“ Londone (Didžioji Britanija)

Romanas Abramovičius už 25 milijonus eurų Čelsio apylinkėse nusipirko ne eilinius rūmus, bet XVII a. pastatą, kuris įtrauktas į saugomų Anglijos istorinio paveldo pastatų sąrašą. Viešumos vengiančiam Rusijos oligarchui teko susitaikyti su tuo, kad „National Trust“ fondas, kuris valdo dalį pastato, kelias dienas per metus jį atveria visiems norintiems.

REKLAMA

R. Abramovičiaus rūmai (Forbes.ru nuotr.) (nuotr. Gamintojo)R. Abramovičiaus rūmai (Forbes.ru nuotr.)

Dmitrijus Rybolovlevas. Rūmai „Maison de l'Amitie“ Palm Byče, Floridoje (JAV)

Šį statinį Dmitrijus Rybolovlevas įsigijo 2008 metais iš amerikiečių milijardieriaus Donaldo Trampo. Name, kurio plotas 3 tūkst. kvadratinių metrų, yra 18 miegamųjų ir du priestatai svečiams. Jam taip pat priklauso 140 metrų paplūdimys. Pastarasis dviejų turtuolių sandoris tapo rekordiniu Floridos nekilnojamojo turto rinkoje.   D. Trampo teigimu, už jį sumokėta suma – pati didžiausia kada nors sumokėta už atskirą namą.

D. Rybolovlevo rūmai (Forbes.ru nuotr.) (nuotr. Gamintojo)D. Rybolovlevo rūmai (Forbes.ru nuotr.)

Telmanas Ismailovas. Viešbutis „Mardan Palace“ Antalijoje (Turkija)

Viešbutį Viduržemio jūros pakrantėje, kainavusį 1,4 milijardo dolerių, „Mardan Palace“ Telmanas Ismailovas pavadino savo tėvo Mardano garbei. Jo interjero apdailai panaudota itin daug aukso, baliustrados stovai iš gryno krištolo. Tačiau viešbutis nuo pat atidarymo dienos negali pasigirti klientų antplūdžiu. 2010 m. dėl kelis milijonus dolerių siekiančių skolų jam net buvo atjungta elektra.

T. Ismailovo viešbutis (Forbes.ru nuotr.) (nuotr. Gamintojo)T. Ismailovo viešbutis (Forbes.ru nuotr.)

Valerijus Koganas. Rūmai Grinvičo rajone Niujorke (JAV)

Jau kelerius metus milijardierius Valerijus Koganas vargsta dėl statinio Niujorko priemiestyje rekonstrukcijos. Esamo pastato, kurio plotas apie 1 700 kvadratinių metrų, vietoje V. Koganas ketino pastatyti 2 500 kvadratinių metrų ploto rūmus, tačiau spaudoje kilo triukšmas. Dėl to rusų turtuoliui teko sumažinti apetitą. Dabar jis laukia leidimo statyti gerokai mažesnį – 1 500 kvadratinių metrų pastatą. (Nuotraukoje pastato projektas).


Rašyti komentarą...
o
oo
2012-04-20 23:35:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
O toks zodis yra "pasistatydino"?
Atsakyti
0

R
Remigijus
2012-04-21 00:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puskvailiam straipsnio autoriui - prie kurių iš minėtų rūmų statybos tie Rusijos milijardieriai bent pirštą pridėjo?
Šiaip jau tai ne smulkmena, nes šie veikėjai nieko statyti negeba (ir tiesiogine, ir perkeltine prasme), tik vogti ir pirkti.
Atsakyti
0

a
autorius zioplys
2012-04-21 16:28:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikrai kad straipsnio autorius aklas arba zioplys , kiek tau metu kad toki pavadinima straipsnio sugalvojai ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų