naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Namų ruošos darbai užima nemažą dalį mūsų laiko. Norint palengvinti šią nemalonią užduotį, vis dažniau į pagalbą pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos. Jei jau kuris laikas svarstote įsigyti robotą-siurblį, tai puikus metas šią svajonę įgyvendinti, tik svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

Namų ruošos darbai užima nemažą dalį mūsų laiko. Norint palengvinti šią nemalonią užduotį, vis dažniau į pagalbą pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos. Jei jau kuris laikas svarstote įsigyti robotą-siurblį, tai puikus metas šią svajonę įgyvendinti, tik svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

REKLAMA
REKLAMA

Į ką atsižvelgti, renkantis kokybišką siurblį-robotą?\

  • Valymo režimus
  • Nuotolinio valdymo funkciją
  • Navigacijos sistemą
  • Jutiklių skaičių
  • Siurbimo galią
  • Siurblio valymo filtrą
  • Šiukšlių ir (arba) vandens talpyklos dydį
  • Įkrauto siurblio darbo laiką
  • Įveikiamų kliūčių aukštį

Valymo režimai

REKLAMA

Daugiafunkcis režimas – ypač patogus tokiame prietaise. Itin kokybiškas ir visiškai jūsų šeimos poreikius atitinkantis dulkių siurblys-robotas turėtų turėti tris valymo režimus. Kad, atsižvelgdami į grindų tipą ir valymo poreikį, galėtumėte pasirinkti: siurbti, plauti ar vienu metu vykdyti abi funkcijas.

Nuotolinio valdymo funkcija

Jei ieškote tikrai kokybiško dulkių siurblio-roboto, atkreipkite dėmesį, ar galėsite jį valdyti ir programuoti nuotoliniu būdu. Siurblio-roboto valdymas telefonu ar planšete, per programėlę, leis sutaupyti dar daugiau laiko ir rūpinimąsi grindimis padarys kur kas patogesnį.

REKLAMA

Navigacijos sistema

Dulkių siurblys-robotas, kuris geba sudaryti patalpų žemėlapį, visus namus valys greičiau ir sistemiškiau: pro tam tikrą namų vietą važiuodamas vieną kartą, užtikrins maksimalius valymo rezultatus per trumpesnį laiką, nes nereikės kartoti valymo kelio. Tokie siurbliai geba apimti itin didelį valymo plotą.

Dulkių siurblys-robotas, neturintis žemėlapio sudarymo funkcijos, parankiausias mažų, iki 90 kv. m patalpų savininkams: jis riboja valymo plotą ir per tą pačią vietą gali važiuoti net iki 6 kartų.

REKLAMA
REKLAMA

Jutiklių skaičius

Orientuotis erdvėje, apgalvotai planuoti maršrutą ir atpažinti namų planą dulkių siurbliui-robotui padeda jutikliai. Jutikliai leidžia prietaisui sklandžiau judėti paviršiais. Kuo daugiau jutiklių – tuo geriau.

Siurbimo galia

Kam naudosite dulkių siurblį-robotą: kilimams ir kiliminėms dangoms ar kietosioms grindims valyti? Kokie jūsų poreikiai?

REKLAMA

Rinkitės galingesnį dulkių siurblį, jei jūsų namuose didžiausią grindų plotą užkloję kilimai ar „plaukuotos“ dangos arba norite, kad grindų švaros kokybė būtų preciziška, pavyzdžiui, pageidaujate, kad siurblys susiurbtų ne tik dulkes, bet ir trupinius ar pabirusias kruopas.

Tik kietosioms grindims valyti galite rinktis ir ne tokį galingą prietaisą.

Valymo filtras

Dažniausiai tokiuose siurbliuose sumontuoti standartiniai arba HEPA filtrai, rečiau – abu viename prietaise.

REKLAMA

Pasirinkę dulkių siurblį-robotą su plaunamu HEPA filtru, užtikrinsite švaresnį namų orą: toks siurblys bus saugus ir alergiškiems, itin jautriems žmonėms. Be to, jo nereikės nuolat keisti nauju.

Standartiniai filtrai laidesni: siurbiant į namų aplinką patenka įvairių mikrodalelių. Be to, jie ne tokie ilgalaikiai.

Šiukšlių ir (arba) vandens talpyklos dydis

Didesnė talpykla – didesnis išsiurbiamas plotas. Pasirinkę dulkių siurblį-robotą su didesne dulkių ir (arba) vandens talpykla, vienu ypu išsiurbsite (ir išplausite) bene visą namų erdvę.

REKLAMA
REKLAMA

Didesnė talpykla pravers ir tuomet, jei ketinate siurbti kilimus, kilimines dangas ar, pavyzdžiui, naminių gyvūnų plaukus.

Naujausi siurblių-robotų modeliai kompektacijoje turi ir didesnės talpos išorines šiukšliadėžes. Prie jos privažiavęs robotas „atiduoda“ susiurbtas šiukšles, tad jums tereikės maždaug kartą per mėnesį išvalyti išorinę šiukšliadėžę ir tik retkarčiais pravalyti patį siurblį.

REKLAMA

Įkrauto siurblio darbo laikas

Kiek laiko gali siurbti visiškai įkrautas dulkių siurblys-robotas? Tai priklauso nuo baterijos ir jos talpos. Baterijos talpa ypač aktuali, jei siurblį dažnai ketinate programuoti automatiškai, kad užtikrintumėte, jog būtų tinkamai išvalytas norimo dydžio namų plotas.

Pavyzdžiui, 3200 mAh talpos baterija, ją visiškai įkrovus, užtikrins apie 110 min. valymo trukmę: per tiek laiko bus paprasta pasirūpinti net iki 180 kv. m namų erdve. Tokie dulkių siurblio-roboto parametrai laikytini pakankamai optimaliais.

REKLAMA

Įveikiamų kliūčių aukštis

Ko gero, jūsų namuose tikrai yra tam tikrų kliūčių – kilimų, slenksčių, nelygumų? Tuomet jums reikia „peršokti“ šias kliūtis gebančio dulkių siurblio-roboto.

Atkreipkite dėmesį į važiuoklę: jei ji lanksti, geba įveikti, pavyzdžiui, iki 2 cm kliūtis, tokiu dulkių siurbliu-robotu galite visiškai pasitikėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų