REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Rekomenduoja aplankyti šį Lietuvos miestą: vaizdai čia užburia (nuotr. spaudos pranešimo)

Kas viską geriausiai žino? Wikipedia? Google? Žmona? Oi, ne. Viską geriausiai žino mamos! Štai ir dabar – ką veikti Šiauliuose. Iš komentarų socialiniuose tinkluose surinkome dažniausiai pasikartojusius pasiūlymus, ką veikti Šiauliuose su vaikais.

16

Kas viską geriausiai žino? Wikipedia? Google? Žmona? Oi, ne. Viską geriausiai žino mamos! Štai ir dabar – ką veikti Šiauliuose. Iš komentarų socialiniuose tinkluose surinkome dažniausiai pasikartojusius pasiūlymus, ką veikti Šiauliuose su vaikais.

REKLAMA

O klausimas skambėjo maždaug taip – su penkiamečiu vaiku traukiniu keliaujame į Šiaulius, tad ką ten veikti visą dieną?

Net 15 skirtingų pasirinkimų

1. Žaidimų stotelė ant stogo. Netoli nuo geležinkelio stoties yra prekybos centras „Saulės miestas“, ant jo stogo yra žaidimų aikštelė, žinoma, ten smagiausia, kai geras oras.

2. „Rūtos“ šokolado muziejus. Nuo geležinkelio stoties iki šokolado muziejaus – mažiau nei kilometras arba 20 minučių neskubant (bet kaip galima neskubėti, jei ten upės šokolado!).

REKLAMA
REKLAMA

Jei iš anksto užsisakysite edukaciją, galės vaikai bent trumpam pabūti šokolado meistrais. Apžiūrėjus muziejų, tame pačiame pastate veikiančioje kavinėje galima ir papietauti.

REKLAMA

3. Katinai. Kelis dešimtmečius Šiauliuose veikiantis Katinų muziejus – mamų rekomendacijose kartojosi dažniausiai. Kol išžiūrėsite visas statulėles, paveikslus, išglostysite katukus, prisifotografuosite, žiūrėk, ir jau namo reiks. Mieste dar penki katinai laukia ant stogo!

Mamos vaistinėje „Valerijonas“ gali kremų įsigyti, pasikonsultuoti su vaistininkėmis, o vaikai suskaičiuoti visus katinus ant vaistinės stogo, rašoma spaudos pranešime. 

REKLAMA
REKLAMA

4. Talkšos ežero pakrantė ir Rėkyva. Vaikai čia nori pabūti ilgiau, nei tėvai – yra kur karstytis, lakstyti, suptis ir pagroti neįprastais muzikos instrumentais užtrunka. Šalia veikiantis italo kioskas vilioja ledais ir kakava. Mamos gali pailsėti ant įrengtų gultų ar suolelių, stebėti ramų ežero vandenį.

Neišvengiamai visi pasidarysite nuotrauką prie didžiausios gyvūno skulptūros Lietuvoje „Geležinės lapės“. Jei dar bus jėgų po aktyvių užsiėmimų pakrantėje, mamos siūlo bėgti žirgų pasižiūrėti. Galbūt jie treniruosis, gal tik ramiai stebės aplinką. Jei ežeras per mažas. Galima nuvykti iki 10 pagal dydį Lietuvos ežero Rėkyvoje. Ten ir paplūdimys, ir ilgas tiltas. Poilsiautojų rojus arba kurortas mieste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Šiaulių bulvaro fontanai. Suskaičiavome net penkis veikiančius fontanus bulvare, keli net šviečia vakare! Jei karšta vasaros diena, niekas nesupyks, jei ranką ar koją įkiš vaikai vandenin.

6. Dviračių muziejus. Pasak rekomendacijas rašiusių mamų, vaikams patiko ir patiems paminti pedalus, ir pasižiūrėti didelę dviračių kolekciją.

7. Saulės Laikrodžio aikštė. Mamos sako, kad čia puiki vieta pažindinti vaiką laikrodžiu. Dideli skaičiai 1 2 3 6 žymi Saulės mūšio datą, o ir laikrodžio ciferblatą atitinka.

REKLAMA

Jei švies saulė, galima su vaiku žiūrėti, kelinta valanda, patikrinti, ar tiksliai „rodo“ saulės laikrodis. „Šaulys“ arba Auksinis berniukas „nesupyks“ jei nepavyks iš pirmo karto pasakyti, kuri dabar valanda.

8. Fotografijos muziejaus terasa. Pasivaikščiojus žeme, galima pakilti ir kiek aukščiau – pažiūrėti, kaip Šiaulių pėsčiųjų bulvaras atrodo, kokios skulptūros jį puošia, kokiu greičiu mieste žmonės vaikšto.

Muziejaus terasa duris atveria vos sušilus orams, camera obscura sudomina ir mažiausius. Būtent iš terasos galima pamatyti ir kitą, vaikų pamėgtą, fontaną Prisikėlimo aikštėje.

REKLAMA

9. Baltų istorija. Pasisemti istorijos „Baltų kelio“ centre galima kasdien ir dar nemokamai. Kiek laiko užtruks, kol vaikai įveiks medinę dėlionę, sunku atsakyti. Bet jau šiame centre apsilankiusios mamos sako, kad tokių susikaupusių vaikų seniai nematė.

10. Turizmo informacija. Mamos dalijasi įspūdžiais, kad turizmo informacijos centre ne tik rado daug naudingos informacijos kitoms kelionėms, bet ir gavo puikų stalo žaidimą „Šiauliai“.

11. Botanikos sodas. Mamos sako, kad čia joms patiko labiausiai, bet ir vaikai turėjo ką veikti ir buvo sudominti augalų grožio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

12. Centrinis miesto parkas. Vietinės mamos jau pamėgo Centrinį parką, tad rekomenduoja ir kitoms – patogu stumdyti vežimėlius, aktyvūs vaikai turi kur pasikarstyti, o pietų miegas mažiausiems tikrai patiks medžių pavėsyje. Vasarą parko estradoje dar ir koncertai vyksta.

13. Frenkelio vila-muziejus ir parkas. Dar vienas fontanas, neįtikėtino grožio sūpynės ir tūkstančiai rožių. Jei turite su savimi užkandžių, galite ramiai prisėsti ant žolės ar pavėsinėje papietauti. Vasarą rožyne dar ir koncertai vyksta, tad gal pavyks ir puikios muzikos paklausyti.

REKLAMA

14. Geležinkelių muziejus. Traukiniai kelia sentimentus tėvams, o vaikams tai viena įdomesnių transporto priemonių. Mamos rekomenduoja aplankyti tik darbo dienomis veikiantį muziejų, kurio didelė dalis ekspozicijos – lauke.

15. Telefonijos muziejus. Mamos juokiasi, kad vaikai nemoka pasinaudoti jų vaikystėje veikusiais telefonais – kaip „susukti“ numerį, kaip veikia „sugedęs“ telefonas. Šis muziejus laukia įvairaus amžiaus lankytojų, tiesa, reikia iš anksto užsiregistruoti.

Jei šių pasiūlymų per mažai arba norite pamatyti, ką mama su vaikais veikė Šiauliuose net dvi dienas – pažiūrėkite tinklaraštininkės „Nėra blogo oro“ reportažą ir rekomendacijas iš Saulės miesto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų