Profesorius apie seksą koronaviruso metu: ar saugu mylėtis?

Pasaulyje siaučiant koronavirusui žmonės jau atsisakė sveikinantis spausti rankas ar apsikabinti. Tačiau kaip yra su lytiniais santykiais? tv3.lt portalas nusprendė pasidomėti, ar dabar specialistai rekomenduotų susilaikyti nuo kūniškų malonumų.

Profesorius urologas Balys Dainys tikina, kad sekso virusu neužsikrėtusiems žmonėms atsisakyti tikrai nereikėtų.

Seksas turi vykti, kaipgi be jo? Jei ir partnerė, ir partneris neturi viruso, tai seksas tikrai neturėtų apdulkėti. Ypač jei jie yra jauni, tvirti ir stiprūs. Jei jie jaučiasi gerai, nesiskundžia kokiais negalavimais, tai negi jiems drausi seksą?“ – retoriškai klausia urologas.

Anot profesoriaus, jei partneris grįžo iš užsienio, iš pavojingos zonos, seksą bent kuriam laikui reikėtų pamiršti. Čia žmonės turėtų būti sąmoningi ir suprasti, kad net ir prezervatyvai apsisaugoti nepadės, todėl geriausia nuo lytinių santykių susilaikyti.

Jis visais atvejais rekomenduoja atsižvelgti į sveikatos būklę, savijautą, o įtarus bent menkiausią viruso pavojų, atsisakyti lytinių santykių, kad nebūtų užkrėstas kitas partneris.

Pastoti nerekomenduoja

Paklaustas, ką rekomenduotų poroms, šiuo metu planuojančioms susilaukti vaikelio, profesorius sako, kad tai netinkamas laikas ir rekomenduoja tokių planų atsisakyti.

„Kol kas nėra žinoma, ar virusas sukels kokius nors apsigimimus, genų mutacijas, todėl saugumo dėlei nėštumo reikėtų pasisaugoti. Aš neturiu duomenų, ar šitie virusai gali sukelti vaisiaus chromosomų mutacijas, bet jei duomenų nėra, tai reikėtų neskubėti, gyvenimas juk dar nesibaigia. Vienareikšmiška mano rekomendacija būtų vaikelį planuoti vėliau“, – sako profesorius.

 


Rašyti komentarą...
T
To nuoširdu
2020-03-19 13:30:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebūtinai.Jei vis dėl to sunku susilaikyti,galima gerti kontraceptines tabletes.šiuo metu pastoti negalima. Nepalanku
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų