Nieko nėra labiau varginančio, nei vartytis lovoje, visiškai išsekus, bet negalint užmigti.
Visuomenės sveikatos organizacija praneša, kad paaiškėjo stulbinantys rezultatai – kas trečias britas kenčia nuo nuolatinės nemigos.
Retkarčiais pasitaikančios bemiegės naktys gali nekelti nerimo, tačiau jei nuolat neišsimiegate, galite turėti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip diabetas ir širdies ligos, rašoma express.co.uk.
Tačiau ne viskas taip blogai ir niūriu, yra gudrių triukų, kaip greičiau užmigdyti save miegu. Dermatologas daktaras Scottas Walteris atskleidė patarimą, kaip užmigti, kurį jis būtų norėjęs sužinoti jaunystėje, ir teigė, kad jis jam „iš esmės pakeitė miego situaciją“.
Pasidalijo patarimu
„TikTok“ tinkle daktaras Walteris atskleidė: „Esu gydytojas ir kartais man sunku užmigti, todėl papasakosiu jums apie metodą, kuris, kai jį išmokau, man buvo išsigelbėjimas.“
Prieš atskleisdamas savo miego paslaptį, daktaras Walteris aiškiai pasakė, kad jo metodu vengiama melatonino, dirbtinio natūralaus miego hormono atitikmens, „ar kitų papildų“. Jis taip pat pridūrė, kad „prieš miegą nereikia praustis po karštu dušu ar net skaityti“.
Gydytojas pristatė „paprastą protinį pratimą“, vadinamą „kognityviniu permaišymu“, kuris apibūdinamas kaip „minčių pertvarkymo ar reorganizavimo būdas“, panašus į kortų kaladės permaišymą.
Šiuo metodu siekiama nukreipti „jūsų protą nuo sąmoningų minčių modelių“, kurie gali trukdyti miegoti, ir jį galima atlikti keliais būdais.
Daktaras Walteris pasiūlė: „Tiesiog galvokite apie atsitiktinius žodžius, neturinčius nieko bendra, pavyzdžiui, karvė, lapas, sumuštinis.“ Jis pataria juos kartoti mintyse, kol užmigsite.
Alternatyvus metodas
Tiems, kuriems atsitiktinių žodžių generavimas atrodo per daug varginantis, yra kitas būdas.
„Pirma, pasirinkite abėcėlės raidę, antra, pradėkite skaičiuoti savo širdies dūžius ir kas aštuonis dūžius sugalvokite žodį, prasidedantį ta raide“, – patikslino daktaras Walteris.
Šis metodas veiksmingas, nes ne tik atitraukia smegenų dėmesį, bet ir imituoja vadinamuosius „mikrosapnus“, kurie atsiranda ant miego slenksčio.
Pasak sveikatos eksperto, atlikdami šį pratimą siunčiate smegenims signalą, kad jau „saugu“ užmigti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!