tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
30
Karalienė (nuotr. SCANPIX)

Po vakar, rugsėjo 8-ąją, pasklidusios liūdnos žinios apie karalienės Elžbietos II mirtį Balmoralyje, pradėta operacija, kurios paskutinis etapas – laidotuvės.

30

Po vakar, rugsėjo 8-ąją, pasklidusios liūdnos žinios apie karalienės Elžbietos II mirtį Balmoralyje, pradėta operacija, kurios paskutinis etapas – laidotuvės.

REKLAMA

Elžbieta II mirė vakar popiet Balmoralyje, po jos mirties Didžiosios Britanijos karaliumi tapo jos vyriausiasis sūnus Charles, o jo žmona Camilla – karalienė konsortė, rašo mirror.co.uk.

Papasakojo, kaip vyks laidotuvės

Manoma, kad jos laidotuvės vyks nuo pirmadienio, rugsėjo 19-osios, tikėtina, kad jos vyks Vestminsterio abatijoje Londono centre.

Pirminis planas yra, kad karalienės karstas ant ginklų vežimo bus atgabentas į abatiją, kurį trauks karinio jūrų laivyno jūreiviai – virvėmis, o ne arkliais. Tikimasi, kad karstą lydės vyresnieji šeimos nariai – taip buvo ir per Dianos, Velso princesės, ir Edinburgo hercogo laidotuves.

Kariškiai išsirikiuos gatvėse ir taip pat prisijungs prie procesijos. Valstybių vadovai, ministrai pirmininkai ir prezidentai, Europos karališkieji vadovai ir pagrindiniai viešosios sferos veikėjai bus pakviesti susirinkti abatijoje, kurioje telpa 2 tūkst. žmonių kongregacija.

REKLAMA

Pamaldos bus transliuojamos per televiziją, manoma, kad šalies mastu bus paskelbta dviejų minučių tyla. Tą pačią dieną, kai vyks laidotuvės, karalienės karstas bus nugabentas į Šv. Jurgio (George) koplyčią Vindzoro pilyje. Ten vyks bendros pamaldos, kurios bus transliuojamos per televiziją.

REKLAMA

Vėliau tą patį vakarą vyks privačios pamaldos, kuriose dalyvaus vyresnieji karališkosios šeimos nariai. Karalienės amžinojo poilsio vieta bus Karaliaus George‘o VI memorialinė koplyčia, priestatas prie pagrindinės koplyčios, kur buvo palaidota jos motina ir tėvas, taip pat sesers Margaret pelenai.

Karalienės vyro karstas bus perkeltas iš Karališkojo skliauto į memorialinę koplyčią, kad sutuoktiniai amžinojo poilsio atgultų kartu.

REKLAMA

Prieš karalienės laidotuves, po iškilmingos procesijos per Londoną, tikimasi, kad keturias dienas karalienės karstas bus prieinamas visiems, norintiems atsisveikinti. Po karsto atgabenimo, Kenterberio arkivyskupas praves trumpas pamaldas.

Šimtai tūkstančių žmonių atvyks atsisveikinti su karaliene ir pagerbti jos atminimą, kaip tai darė po karalienės motinos mirties. Taip pat tikimasi, kad vyresnieji karališkosios šeimos nariai atiduos pagarbą, stovėdami sargyboje šalia karsto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų