Politiką pribloškė apsilankymas ligoninėje: pagalbą kviečia daužydami šaukštais Papildyta ligoninės komentaru

„Nutrešęs, pelėsiais ir kerpėm apaugęs pastatas labiau padėjo naujos infekcijos pasigavimą nei apsinuodijimo gydymą. Visoje infekcinėje ligoninėje pacientams yra vienas tualetas. Ne palatoje, o visiems. Kiekvienas pacientas kviečiamas gamtinius reikalus sutvarkyti į „bliūdą“, pažymėtą jo lovos numeriu.“

30

Tai vos kelios citatos, kuriomis vakar po apsilankymo Vilniaus Respublikinėje tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinėje ligoninėje, pasidalijo politikas, Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Adomas Bužinskas.

Rezidentai - ligoninės išsigelbėjimas

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su pačiu Adomu ir paprašius plačiau pakomentuoti apie tai, ką jis su drauge patyrė atsidūręs infekcinėje ligoninėje, vyras neslėpė apmaudo ir pykčio.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninė

„Visų pirma, pasakysiu, kad apsinuodijo mano draugė, o ne aš, tačiau aš visą laiką buvau šalia.

Kad ne viskas atrodytų taip pilka ir baisu, turiu pasakyti, kad į namus iškviesta greitosios pagalbos brigada buvo puiki. Medikai atvyko labai greitai, paramedikė tikrai buvo maloni, draugiška.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žvėryno infekcinė ligoninė. Gintarės Dainelytės nuotr.

Netrukus draugė buvo pervežta į infekcinę ligoninę Žvėryne. Tai buvo lyg kelionė laiko mašina – jeigu ne ten dirbantys rezidentai, tikrai būtų galima pagalvoti, kad visas personalas prisitaikęs prie pilkų, senų ir bjaurių ligoninės sienų“, - prakalbo vyras.

Visoje ligoninėje - vienas tualetas

Labiausiai jį šokiravo tai, ką pamatė ligoninės viduje: „Ten net nėra dušų! Kaip gali taip būti, jeigu ligoniai ligoninėje praleidžia dešimt dienų ar net daugiau? Juk ten yra infekcinė ligoninė, kur privalo būti, kaip ir kitose gydymo įstaigose, švara bei tvarka.

Visoje infekcinėje ligoninėje pacientams yra vos vienas tualetas. Net ne palatoje vienas, tačiau visiems ligoniams – vienas. Baisiausia yra tai, kad ten visi ligoniai vemia arba viduriuoja, todėl nesuprantu, kaip tai gali būti.

Kiekvienas pacientas turi gamtinius reikalus sutvarkyti į „bliūdą“, pažymėtą jo lovos numeriu. Ir taip – kas kartą“, - prisiminė vyras.

REKLAMA

Slaugytojas kviečia šaukštais

Dar vienas niuansas, kuris nustebino, šaukštų sistema. „Dabar visa tai, galbūt, ir gali skambėti juokingai, tačiau ligoninėje nėra pagalbos mygtukų, kuriais būtų galima išsikviesti slaugytoją. Pasirodo, tai yra įmanoma XXI amžiuje, sostinėje ir dar ligoninėje, kuri turi respublikinės ligoninės statusą.

Tau duoda šaukštą, kurį turi daužyti į metalinį lovos rėmą, tikėdamasis, kad seselė išgirs tavo ir tavo šaukšto šauksmą. Aš nepatikėjau tuo, kol pats neišgirdau.

O geriausia tai, kad kai tik ima skambėti šaukšto melodija, iš kito koridoriaus gali pasigirsta slaugytoja, kuri į šaukšto garsą atsako girdinti, kad yra kviečiama.

Ligoninės viduje juokiamasi, kad jeigu tokia sistema veikia, tai kam ją keisti kita, modernesne. Tai tik ironija.

Man tikrai nesuvokiama, kaip gali trūkti lėšų sutvarkyti infekcinę ligoninę.

Iš feisbuko komentarų srauto tapo akivaizdu, kad joje yra buvę daugybė žmonių, o padėtis viduje netinka per beveik dvidešimtmetį“, - stebėjosi vilnietis.

Internautai išliejo pyktį

Tai, kad Adomas - nėra vienintelis vilnietis, susūdręs su tokia situacija infekcinėje ligoninėje, patvirtino šimtai feisbuko vartotojų, kurie antrino vyrui ir pasakojo savo nutikimus.

Vienas vyras sakė, kad situacija nepakinta daugiau nei 16 metų, o kiti sutartinai tvirtina, kad sostinėje įsikūrusi infekcinė ligoninė dvelkia caro laikais. 

Viena moteris rašė: „Iš atminties iškyla vaizdas, kaip naktį atidaromos tos senos trobelės durys, su tokiu dideliu raktu kaip garažo vartai, ateina piktas gydytojas. Iš palatoje gulinčių girdėjau ir istoriją, kad žmogus gulėjo kelias savaites, jau turėjo išeit, bet pasigavo kitą infekciją.

Nesistebiu, nes pats irgi gulėjau su keliais žmonėmis su skirtingomis diagnozėmis.

Kai kurie iš jų būdavo paguldomi, nors dar nežinojo, koks užkratas. dėl tualetų tai patylėsiu, norėčiau tai užmiršt, tik dar prisimenu, kad ir tualetinio popieriaus nebuvo, o dezinfektantas pasibaigęs...bet nieko, gi dar tik 21 amžius“, - rašoma socialiniame tinkle. 

REKLAMA

Naujas patalpas žadėjo 2016 metais

Primename, kad dar 2015 metais lietuvius pasiekė žinia, jog Vilniaus Infekcinių ligų stacionaras iš prastos būklės pastatų Žvėryne į naujas patalpas Santariškėse turėtų persikelti 2016 metų pabaigoje.

„Iškelti iš Birutės gatvės, iš Žvėryno, infekcinių ligų ligoninę mes planuojame 2016 metų pabaigoje, nes šiuo metu sėkmingai jau yra įvykę viešieji pirkimai ir kol kas neapskųsti teismui, rugpjūčio 10 dieną turėtų būti nustatomas projektuotojas“, - tada aiškino R.Šalašavičiūtė.

Jai antrino ir Santariškių klinikų direktorius plėtrai Justina Ivaška. Jis yra sakęs, kad tai bus naujas pastatas, vieno iš esamų pastatų priestatas, visa tai bus naujai pastatyta infekcinėms ligoms ir atitiks visus šiuolaikinius reikalavimus infekcinių ligų gydymui (...).

Techninis sprendimas dar detalizuosis projektavimo etape, bet bus nauja infrastruktūra ir infekcinėms ligoms, ir šiuolaikinė infrastruktūra tuberkuliozės gydymui, kad užtikrintume tokį gydymą, koks priklauso Europoje.

Ligoninės direktorė: „Ligoninė statyta daugiau nei prieš 100 metų“

Naujienų portalui tv3.lt oficialų komentarą apie situaciją ketvirtadienio vakarą davė infekcinės ligoninės direktorė Lina Jančorienė. 

Jos teigimu, tai, ką pamatė draugę atvykęs lankyti vilnietis - tėra vieno žmogaus įspūdis. „Ši ligoninė statyta 1905 metais, tad ko norėti, kad ji atrodytų lyg nauja?

Žmogų labai papiktino šaukštų sistema - iš tiesų, tai ji pas mus yra. Ligoninė yra sena, joje nėra galimybiųįmontuoti garsinių signalizacijų, todėl pasitelkėme šaukštus. Tai būdas pakviesti seselę - naktiniame poste ji lieka viena, todėl, normalu, negali suspėti apeiti visų pacientų ir patikrinti, ar nėra pakitimų.

Tai, kad bisiems yra individualūs puodai gamtiniams reikalams - natūralu. Pacientai serga infekcinėmis ir užkrečiamomis ligomis, todėl  privalo turėti savo puodą, kuris yra dezinfekuojamas.

REKLAMA

Iš išmatų atliekami makroskopiniai tyrimai, slaugytojos stebi pakitimus, ar nėra gleivių, priemaišų, kraujo, ko plika akimi pacientas gali ir nepastebėti.


Rašyti komentarą...
K
Kęstutis
2018-01-04 16:32:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki.mano nuomone ponas Veryga ne girtuoklius gaudytų bet imtūsi tiesioginių savo pareigų.nei vienas ministras ar kiti politikai savo tiesioginių pareigų neatlieka.
Atsakyti
0

a
audra. akuta. @com
2018-01-04 16:52:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Si ligonine tokios pacios bukles daugiau, nei 40 metu, kiek pamenu, nuo 1975 metu ir ilgiau. Nelabai pasizymejo ir tais laikais sterilumu, va tik pastatu skaicius sumazintas, o visas "turinys" toks indentiskas isliko iki dabar. Perdaryt ne viena valdzia zadejo ir sovietmeciu, bet... Kaip stovi vargsele, taip stoves dar turbut tiek pat. Salaseviciute gal realybej nerado kaip "pinigus isplauti", todel vis dar gyvuoja taip reikalinga ligonine. Gal kai pati paklius ten, susimastys, koks kosmaras ja supa. O siaip siuo metu nezinau, ar yra, bet antakalnio gale, uz turgelio buvo dar viena ligonone tuberkuliozine, kur vaizdelis ne ka geresnis-sienos padengtos juodais pelesiais, toletas bendras, sienos aptriuse, palatos saltos, baisios,iejes i vidu atsidurdavai lyg esam giliam sovietmety.
Atsakyti
0

f
fon
2018-01-04 17:11:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodįl nepabarškinus jeigu tie šaukštai Oleko auksiniai.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų