• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Podagra – tai lėtinė sąnarių liga, kuri dažniausiai pažeidžia didžiojo kojos piršto sąnarį. Ji vargina staigias ir skausmingais priepuoliais, patinimu, paraudimu ar bendru organizmo silpnumu. Ši liga gali nemenkai apkartinti kasdienybę.

Podagra – tai lėtinė sąnarių liga, kuri dažniausiai pažeidžia didžiojo kojos piršto sąnarį. Ji vargina staigias ir skausmingais priepuoliais, patinimu, paraudimu ar bendru organizmo silpnumu. Ši liga gali nemenkai apkartinti kasdienybę.

REKLAMA

Apie podagrą, jos simptomus ir gydymą naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.

„Ši liga atsiranda tuomet, kai organizmas gamina per didelį kiekį šlapimo rūgšties, kuri nepasišalina laiku.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl to sąnariuose formuojasi aštrūs kristalai, sukeliantys stiprų skausmą ir judėjimo sunkumus. Tai nėra užkrečiama liga – ją lemia vidiniai organizmo procesai“, – pasakojo specialistė.

REKLAMA

Podagros simptomai ir keliami pavojai

Pasiteiravus pašnekovės, kokiais simptomais pasireiškia podagra, I. Sauserytė pasidalino keliais iš jų.

Ji pasakojo, kad pats būdingiausias šios ligos simptomas yra staigūs ir skausmingi skausmo priepuoliai:

  • lokalizuotas sąnario skausmas;
  • ant odos atsirandantys patinimai;
  • paraudimai;
  • jaučiamas iš skausmingos vietos sklindantis karštis.

Pasak jos, taip pat kartais žmonėms gali pasireikšti karščiavimas, nuovargis, bendras organizmo silpnumas.

REKLAMA
REKLAMA

O pasiteiravus vaistininkės, kuo podagra yra pavojinga bei kas gresia, jeigu ši liga nėra gydoma, ji papasakojo, kokios galimos pasekmės.

„Jeigu podagra nėra tinkamai gydoma, skausmingi priepuoliai dažnėja ir stiprėja, gali būti sunku vaikščioti ar atlikti kasdienius judesius.

Liga ilgainiui gali išplisti į kitus sąnarius, pvz., alkūnes, kelius, riešus. Negydoma podagra gali progresuoti į lėtinį artritą, sąnarių deformacijas, sukelti inkstų akmenis ar net širdies ir kraujagyslių ligas“, – pasakojo specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Podagros rizikos veiksniai

I. Sauserytė taip pat prabilo apie tai, kokie rizikos veiksniai gali lemti podagros atsiradimą. Anot jos, neretai su ja susiduria 30-40 metų sulaukę asmenys.

„Įtakos turi paveldimumas, medžiagų apykaitos sutrikimai, hormonų pokyčiai (pvz., menopauzė), gausus baltymų bei riebalų turinčio maisto vartojimas, piktnaudžiavimas alkoholiu, nutukimas ar negydomos lėtinės ligos.

REKLAMA

Svarbu reguliariai rūpintis savo sveikata: sportuoti, stiprinti sąnarius ir kaulus, vartoti vitaminus – ypač D, A, magnį, kalcį ir kolageną, kurie palaiko sąnarių funkciją ir mažina uždegimą“, – pranešė vaistininkė.

O paklausta, kokiai žmonių grupei podagra kelia didžiausią grėsmę, ji paaiškino, kad rizikos veiksniai pagrindiniai yra du.

Vienas veiksnys – amžius. I. Sauserytė atskleidė, kad didžiausią riziką šia liga susirgti turi vyresni nei 40 metų žmonės.

REKLAMA

„Kitas veiksnys – gretutinės ligos, kaip aukštas kraujospūdis, širdies ligos, cukrinis diabetas, inkstų funkcijos nepakankamumas, padidėjęs cholesterolio kiekis ar antsvoris“, – antrąją priežastį aiškino ji.

Podagros gydymas ir pagalba sau

Galiausiai vaistininkė pasidalijo savo mintimis apie tai, ką reikėtų daryti žmogui, kuriam įtariama podagra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visų pirma, pasak jos, šią ligą tyrėtų nustatyti medikai, o jau tuomet rekomenduojama imtis veiksmų kovojant su liga.

„Nustačius ligą, gydytojai paskiria vaistus, kurie mažina skausmą, uždegimą ir padeda reguliuoti šlapimo rūgšties kiekį. Visiškai išgydyti podagros šiuo metu neįmanoma, tačiau ją galima sėkmingai kontroliuoti.

Siekiant sumažinti priepuolių dažnį ir simptomus, būtina laikytis medikų rekomendacijų: vartoti paskirtus vaistus, keisti mitybos įpročius, palaikyti fizinį aktyvumą“, – aiškino ji.

REKLAMA

Pasiteiravus, kokį vaidmenį podagros gydyme atlieka mityba, I. Sauserytė paaiškino, kad yra speciali dieta, galinti padėti žmogui.

Anot jos, svarbu susitvarkyti savo mitybos įpročius, o tai gali padėti užtikrinti efektyvesnį ligos gydymą.

„Podagra sergantiems asmenims rekomenduojama laikytis mitybos, kuri padėtų sumažinti šlapimo rūgšties kiekį.

REKLAMA

Būtina atsisakyti alkoholio, saldžių gėrimų, apriboti raudonos mėsos ir vidaus organų produktų vartojimą.

Rekomenduojama rinktis vitaminu C turtingus vaisius (citrusinius, vynuoges, vyšnias), liesus pieno produktus (pvz., varškę, jogurtą), grūdinius produktus, riešutus, vištieną, žuvį ir gerti daug vandens“, – sakė ji.

REKLAMA
Žuvis, riešutai turi daug purinų. Tai "peilis" sergant podagra. Aš podagristas apie 20 metų. Baikit rašyti niekus. Čia net žodis "purinai" nepavartotas, nuo purinų kiekio produkte ir priklauso ar jį galima vartoti sergant podagra. "Vartokit liesus pieno produktus" sergant podagra galima šaukštais grietinę kabliuoti. Degtinėje purinų visai nėra, o rašoma, kad atsisakyti alkoholio. Taip alus,vynas turi daug purinų. Užknisa tokie specialistai. Patirtų tą sąnarių skausmą priepolio metu, gal labiau pasidomėtų apie podagrą. Dabar tipo 'žinovė' papezi nesąmones.
Supista "žurnaliste", Liepa Svirskaite. Esi tinkama tik pisimui, o ne straipsnių rašymui. Podagra ne sanarių liga, o podagra – lėtinė metabolinė liga, kuomet yra sutrikusi šlapimo rūgšties apykaita. Geriau tu, debile, rašyk apie Paksaitės gimtadienius ir Naruševičiūtės rujojimus. Daugiau nesugebi. Tv3 redaktorė, irgi tokia pat debilė, be išsilavinimo.
-parašė esmę ir nėra čai ko purkštauti ;-D,
nes vilniaus univero žurFAK-o "produkcija''-klaikiai susmukusi...
Be to,tėvė3žydportalyje kožna vaistininkė paverčiama ''gydytoja",beveik kaip kašpirovskis -gorbio laikais ;-D
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų