Per žemą kraujospūdį išduoda 6 ženklai: nenumokite į juos ranka

Šeimos gydytojas vizito metu dažniausiai visų pirma pamatuoja paciento kraujospūdį. Bet problemas sukelia ne tik per aukštas kraujospūdis (hipertenzija), bet ir per žemas (hipotenzija). Kaip atpažinti aukštą ir žemą kraujospūdį ir kas juos sukelia?

Visų pirma, žinoma, svarbu žinoti, koks yra normalus kraujospūdis. Be kitų faktorių, kraujospūdis taip pat priklauso nuo lyties ir amžiaus. Paprastai laikoma, kad kraujospūdis yra normalus, kai diastolinis kraujospūdis neviršija 95 mmHg,  o sistolinis – 140 mmHg.

Tačiau jei tiek diastolinis, tiek sistolinis kraujospūdis yra daug žemesnis, tuomet gali būti, kad turite hipotenziją. Moterims tokia situacija laikomas 100/60 kraujospūdis. Vyrams – kiek daugiau,  110/70.

Žemo kraujospūdžio simptomai

Jei nejaučiate jokių simptomų, jūsų kraujospūdis greičiausiai yra normalus. Net jei pasimatavę kraujospūdį gaunate labai žemas vertes, tai nebūtinai reiškia, kad tai pasireiškia kokiais nors kitais požymiais. Ar pastebite kuriuos nors iš šių simptomų? Jei taip, gali būti, kad jūsų kraujospūdis yra per žemas.

Galvos svaigimas, ypač atsistojus nuo kėdės;

Neryškus matymas arba temimas akyse;

Silpnumas;

Galvos svaigimas;

Pykinimas;

Alpimas.

Galimos priežastys

Daugeliu atveju žemas kraujospūdis yra nemalonus dalykas, bet jis nebūtinai reiškia kokią nors ligą. Moterims taip gali nutikti mėnesinių metu dėl stipraus kraujavimo arba nėštumo laikotarpiu. Be to, žemas kraujospūdis yra kai kurių vaistų žinomas šalutinis poveikis.

Jei labai pykina arba vemiate, gali būti, kad kraujospūdis yra nukritęs. Galiausiai, žemas kraujospūdis gali reikšti vidinė kraujavimą, infekcijas, anemiją arba disritmiją. Jei jaučiate kurį nors iš šių simptomų, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir aiškinkitės, kodėl taip yra.

Gydymas ir patarimai

Žemo kraujospūdžio gydymas priklauso nuo to, kokia yra jo priežastis. Kartais tikslios priežasties nustatyti nepavyksta, todėl ir jokio gydymo neįmanoma paskirti. Jei turite žemą kraujospūdį, yra keletas dalykų, kuriuos reikėtų turėti omenyje.

Pavyzdžiui, pagulėję arba pasėdėję visada stokitės lėtai, kad nepradėtų svaigti galva ir temti akyse. Žemą kraujospūdį turintiems žmonėms taip pat labai svarbu gerti pakankamai vandens, ypač sportuojant bei karštu oru. Taip pat labai atsargiai stokitės būdami saunoje ar iš vonios.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų