• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kiekvienas daugiabučio gyventojas, besirengiantis atostogauti ar ilgesniam laikui išvykti iš namų, turi žinoti keletą paprastų taisyklių, kurios padės apsaugoti jų ir kaimynų turtą nuo didelių nuostolių ir išvengti vadinamojo „kiaulystės dėsnio“.

Kiekvienas daugiabučio gyventojas, besirengiantis atostogauti ar ilgesniam laikui išvykti iš namų, turi žinoti keletą paprastų taisyklių, kurios padės apsaugoti jų ir kaimynų turtą nuo didelių nuostolių ir išvengti vadinamojo „kiaulystės dėsnio“.

REKLAMA

Prasidėjus atostogų maratonui nemažai daugiabučių namų gyventojų ilgesniam ar trumpesniam laikui palieka savo namus ir išvyksta poilsiauti. Ir nors atostogų metu visi stengiasi pabėgti nuo rūpesčių, pasitaiko atvejų, kuriuos daugiabučių namų priežiūros specialistai vadina „kiaulystės dėsniu“. Tai nenumatyti įvykiai, kuomet bute įvyksta avarijos, kai jų šeimininkai yra išvykę.

Avarija bute, kuriame nieko nėra

„Tikriausia kiekvienais metais pasitaiko atvejų, kai išvykusių poilsiauti žmonių butuose įvyksta avarijos: trūksta vamzdis, santechninės žarnelės, išsilieja buitinės nuotekos. Štai tada nukenčia ne tik konkretus butas, bet ir kaimynai, kurių patalpos yra užliejamos. Bet tai dar būtų pusę bėdos – blogai yra tai, kad dažniausiai tokias atvejais tenka visam namui ar laiptinei užsukti vandens tiekimą iki tol, kol pavyks patekti į atostogauti išvykusių žmonių butą ir sutvarkyti gedimą“, - sako „Mano BUSTO“ Priežiūros grupės vadovas Robertas Jasmontas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, gerai, kuomet poilsiautojų paieškos netrunka ilgai, tačiau neretai vasaros atostogų metu gyventojai ilsisi toli nuo namų ar net kelioms savaitėms būna išvykę į tolimąjį užsienį. Tuomet būsto priežiūros atstovams tenka dirbti detektyvais – įvairiais kanalais ieškoti atostogautojų arba jų draugų ar artimųjų, kurie suteiktų galimybę patekti į butą.

REKLAMA

Išimtiniais atvejais tenka eiti net ir teisminiu keliu – policijos, antstolių ir raktininkų pagalba patekti į butą, sutvarkyti gedimą ir visam namui atstatyti vandens ar kitų resursų tiekimą.

„Tai kraštutinė priemonė, bet tokių atvejų irgi pasitaiko. O užtektų žinoti keletą paprastų taisyklių ir atostogos neapkars nei jums, nei jūsų kaimynams“, - priduria R.Jasmontas.

Svarbu atsiminti prieš išvykstant

Vienas pirmųjų žingsnių, kurį rekomenduoja „Mano BŪSTO“ specialistai – išvažiuojant ilgesniam laikui užsukti vandens tiekimą. Vandentiekio ir kanalizacijos avarijos sudaro apie 50 proc. visų iškvietimų, todėl vandens užsukimas gali padėti išvengti didžiulių nuostolių.

REKLAMA
REKLAMA

Paliekant namus net ir savaitgaliui, reiktų atkreipti dėmesį į elektros ar dujinius prietaisus: ištraukti elektros prietaisų, išmaniųjų įrenginių kištukus iš rozečių, užsukti dujas. Tai sumažina gaisro riziką.

Jei planuojama išvykti toliau ir ilgesniam laikui, rekomenduojama palikti atsarginius raktus giminėms ar kaimynams. Jie galės prižiūrėti jūsų būstą ir greitai reaguoti, jei bute įvyktų kokia nors nelaimė.

Dalinkitės kontaktais

Dar viena svarbi taisyklė – pasidalinti savo naujausiais kontaktais su namo administratoriumi. Deja, bet ne visi įmonės klientai linkę jais dalintis. Tokių, kurie nepateikia nei telefono numerio, nei elektroninio pašto yra maždaug trečdalis, nors „Mano BŪSTO“ specialistai bus bene pirmieji, kurie susisieks su buto, kuriame įvyko avarija, šeimininkais ir imsis gelbėti jų turtą.

„Laikykitės šių patarimų, nepamirškite pasidalinti savo kontaktais su namo prižiūrėtoju ir galėsite ramiai atostogauti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, - šypteli „Mano BŪSTO“ Priežiūros grupės vadovas R.Jasmontas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų