REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pomidorai yra vieni iš dažniausiai soduose auginamų augalų. Juos auginti išties verta – atėjus derliaus metui, džiaugsitės skaniais pačių užaugintais pomidorais.

Pomidorai yra vieni iš dažniausiai soduose auginamų augalų. Juos auginti išties verta – atėjus derliaus metui, džiaugsitės skaniais pačių užaugintais pomidorais.

REKLAMA

Nors yra daugybė skirtingų pomidorų veislių, jų priežiūra mažai kuo skiriasi. Norintys gero derliaus neretai apsilanko „Facebook“ grupėje „Mrs Hinch Gardening Tips“, kur rekomenduojama patręšti pomidorus epsom druska.

Stuartas Egertonas, paskelbęs nuotrauką, kurioje pomidorus tręšė epsom druska, rašė: „Epsom druska pagerina kalcio pasisavinimą ir aprūpina augalus būtinu magniu, kurio dažnai trūksta dirvožemyje.

Magnis taip pat padeda išvengti lapų garbanojimosi, o veikdamas kartu su kalciu padeda išvengti viršūninio puvinio.

Prieš sodindami pomidorus, paprikas, agurkus ar arbūzus į duobę įpilkite du šaukštus epsom druskos.“

Komentarų skiltyje grupės nariai pritarė, kad ši pomidorų gudrybė išties veikia, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Epsom druskos nauda

Barbara Stone rašė: „Turiu draugų, kurie labai sėkmingai naudoja epsom druską savo sode, kad augalai klestėtų, tad nusprendžiau ir pati tai išbandyti.

REKLAMA

Ji tikrai padeda užauginti geresnius, stipresnius pomidorų augalus, kurie duoda gausų derlių. Dabar visada dedu jos, kai sodinu pomidorus.“

Claire Humble rašė: „Iš pradžių buvau skeptiška, bet tai iš tiesų veikia. Naudojau ją praėjusiais metais ir dar niekada nesu turėjusi tokių didelių ir tikrai skanių pomidorų.“

Jeanas Hoskinas komentavo: „Aš esu už epsom druskos naudojimą sode, ypač pomidorams. Tada jie auga žymiai geriau.

Ji ne tik pagerina vaisių skonį ir augalo dydį, bet ir padėjo susitvarkyti su geltonuojančiais lapais, kurių atsirado.“

REKLAMA
REKLAMA

Helen Watts rašė: „Visada naudoju epsom druską augindama pomidorus, nes ji apsaugo nuo rudavimo.“

Tam tikrais atvejais, kai pomidorams trūksta magnio, epsom druska gali būti neįtikėtinai naudinga, tačiau kitais atvejais ji nėra tokia veiksminga.

Nors ji gali padėti pagerinti skonį, augimą, maistinių medžiagų pasisavinimą ir padėti išvengti lapų geltonavimo, ji negali pagreitinti augimo, atbaidyti kenkėjų ar užkirsti kelio viršūnių puviniui.

Svarbu pažymėti, kad jei naudojate epsom druską augalo stiprinimui, jos reikėtų dėti labai nedaug.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat epsom druska turės pastebimą poveikį pomidorams tik tuo atveju, jei jiems tikrai trūksta magnio. Tokiu atveju ji veiksminga.

Tačiau jei dirvožemyje ar augale magnio netrūksta, o sodininkai praturtina juo manydami, kad elgiasi teisingai arba prideda per daug, tai iš tiesų gali pakenkti augalui.

Per didelis magnio kiekis gali pakenkti pomidorų šaknims. Taip pat dirvožemyje gali susidaryti magnio perteklius, dėl kurio sutrinka mikroelementų įsisavinimas.

Prieš naudodami epsom druską sode, visada atlikite dirvožemio tyrimą. Tačiau verta paminėti, kad jei tręšiate augalus, jiems nereikia papildomo kiekio magnio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų