REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Svetainė – svarbi namų erdvė, kurioje sukasi visas namų gyvenimas. Patogus, funkcionalus, bet tuo pačiu ir jaukus jos apstatymas sukuria tikrą emocinį ir fizinį komfortą visiems namiškiams bei paviešėti užsukusiems svečiams.

Svetainė – svarbi namų erdvė, kurioje sukasi visas namų gyvenimas. Patogus, funkcionalus, bet tuo pačiu ir jaukus jos apstatymas sukuria tikrą emocinį ir fizinį komfortą visiems namiškiams bei paviešėti užsukusiems svečiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svetainės kambarys namuose atlieka kelias funkcijas. Įprastai jis yra su maistu, stalo kultūra susijusi ir šeimos narius į būrį sukviečiančia erdvė, todėl svetainei būtinas stalas su kėdėmis, taip pat čia reikalinga sofa ar sofa-lova, minkštasis kampas ar visas svetainės minkštų baldų komplektas. Svetainėje taip pat labai pravartu įkurdinti ir trečiąjį funkcinį baldą – sekciją ar indaują, kurioje butų laikomi visi su svetaine ir veiklomis joje susiję daiktai: indai, taurės, stalo įrankiai bei serviravimo priedai, galbūt ir muzikinės plokštelės, diskai, suvenyrai, žvakės, nuotraukų albumai.

REKLAMA

Svetainės baldai

Gerai funkcionuojanti svetainė, neabejotinai, savyje turi talpinti kokybiškus baldus, kurie tinkamai atliktų savo funkcijas ir būtų optimalūs – ne per dideli turimai erdvei ir tuo pačiu pakankamai talpūs. Svetainės interjere savo vietą taip pat turėtų rasti teigiamas emocijas ir tarpusavio ryšį padedantys kurti ir išlaikyti interjero akcentai, todėl čia pravers uždaros ar atviros lentynos, skirtos laikyti knygas, žurnalus ar stalo žaidimus, – viską, kas reikalinga leisti laisvalaikį namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Minkštasis baldas. Visi interjero specialistai sutiktų: nuo sofos ar kito minkštojo baldo prasideda svetainės planavimas, tai – centrinis elementas ir pagrindinis baldas svetainėje. Populiariausias pasirinkimas moderniuose interjeruose – minkštasis kampas. Labai svarbu, kad minkštasis baldas būtų jums patogus, mėgiamo minkštumo/kietumo, patrauklios apdailos, mėgstamų faktūrų. Ne mažiau svarbu įvertinti ir jo dydį. Vietos atsisėti ir prigulti turi nestigti. Ji apskaičiuojama prie namuose gyvenančių asmenų skaičiaus pridedant du. Kitaip tariant, jeigu gyvenate vienas, ant jūsų sofos turėtų sutilpti bent trys asmenys, jeigu dviese – tuomet – keturi ir pan. Svetainė dažnuose namuose yra intensyviai gyvenama zona, todėl labai svarbu, kad baldų audiniai ir kita kambario tekstilė atlaikytų kasdienius naudojimo poreikius ir išliktų reprezentatyvi, būtų lengvai prižiūrima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Minkštasis baldas taip pat yra ir viena iš pokalbių zonų, o jo gabaritai leidžia kelias pokalbių ar kitas funkcines svetainės kambario zonas atskirti vieną nuo kitos. Nepraleiskite progos pagalvoti, kaip tai galima būtų įgyvendinti ir ko „prašosi“ jūsų erdvė. Patogus ir funkcionalus svetainės kampas, sofos ir fotelio komplektas, jei tik jam turite vietos, tą nesunkiai padarys. Minkštieji baldai įsilies į bendrą kambario interjerą, jei papuošite juos pagalvėlėmis, derančiomis su užuolaidomis ar stalo takeliu.

Sekcija. Kaip tvarkytis su daiktais svetainėje? Dizaineriai rekomenduoja rinktis funkcionalias ir ergonomiškas sekcijas. Pagal savo šeimos poreikius ir pomėgius baldų gamintojai siūlo sekcijas susikurti iš reikiamo tipo modulių, o tai reiškia ne tik individualų dizainą, bet ir kad turėsite galimybę sutalpinti visus reikiamus daiktus. Tuose kambariuose, kur vyksta intensyvus šeimos gyvenimas, itin svarbu, kad daiktai turėtų savo vietas, – taip bus lengviau palaikyti tvarką ir švarą. Neapkrautoje, tvarkingoje erdvėje pailsėsite geriau.

REKLAMA

Stalas. Jeigu svetainė atlieka valgomojo funkcijas, valgomasis stalas su kėdėmis čia tikrai privalomas. Jis taps labai mėgstama traukos vieta. Pagrindinės stalo komponavimo interjere taisyklės yra šios – aplink jį turi būti komfortiška apeiti, užtektinai vietos atitraukti kėdėms, o jo medžiagiškumas ir stilius derėti su sienomis ir/ar grindimis. Žinoma, svetainėje gali įsitekti ir du stalai: didysis, skirtas valgymui, ir kavos ar žurnalinis staliukas, skirtas pasidėti daiktams šalia minkštojo baldo. Svarbu, kad abu stalai derėtų tarpusavyje. Mažasis gali būti ir stiklinis, ypač, jeigu stokojate vietos – skaidri medžiaga sukuria lengvumo erdvėje pojūtį.

REKLAMA

Stilingų ir kiekvienam stiliui bei skoniui tinkančių svetainės baldų itin patogu įsigyti TikBaldai.lt internetinėje parduotuvėje. Čia esančiame gausiame asortimente neabejotinai išsirinksite jūsų svajonių interjerui tinkamiausią sofą ar minkštą kampą bei patogų stalą.

Vizualizuokite erdvę, numatykite poreikius

Imantis planuoti svetainės apstatymą ar dar tik projektuojant jos erdvę, pirmiausia, reikėtų nuspręsti ir mintyse vizualizuoti, kokiam tikslui, kokioms veikloms bus skirtas šis kambarys. Apgalvokite, kiek ir kokių daiktų čia norėsite laikyti, ar reikės papildomos miego vietos, o galbūt svetainė turi atstoti dar ir darbo vietos funkciją?

Pasitelkite į pagalbą svetainės interjerų nuotraukas internete, apjunkite mintyse ar ant popieriaus, kaip jūsų svetainės erdvė galėtų susišaukti su vaizdais už lango, atkreipkite dėmesį, kaip kambaryje sklinda šviesa, kiek papildomų šviesos šaltinių prireiks, kur norėsite statyti televizorių ir kokia jo įstrižainė bus reikalinga sveikam ekrano ir akių santykiui užtikrinti. Pagalvokite, koks gyvenimo būdas jums būdingas ir susidėliokite mintis taip, kad šis kambarys būtų patogus, o interjero dizaino stilius sukurtų ir palaikytų pageidaujamą nuotaiką, nes, tikėtina, šiame kambaryje jūs, jūsų šeima ar draugai praleisite gana daug laiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų