• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelionė nėra tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: nusiperki bilietą ir šoki į lėktuvą, o po kelių valandų jau guli šiltame paplūdimyje. Reikia apgalvoti visas kelionės smulkmenas: nuo kelionės bilietų iki lagamino turinio.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis dėmesys, ruošiantis kelionei svetur, turėtų būti skirtas jūsų saugumui užtikrinti – nesvarbu, kur jūs keliautumėte. Ir vienas pagrindinių dalykų, nuo kurio priklauso jūsų saugumas svečioje šalyje – jūsų apranga: atostogų metu patariama įsilieti į vietinių gyventojų minią ar bent jau mažų mažiausiai išsiskirti.

REKLAMA

Kraudamas lagaminą, atkreipkite dėmesį šalies, į kurią keliaujate, vietinių gyventojų tradicijas, papročius, pažiūras, o taip pat ir religinius įsitikinimus bei jų aprangą. Jūsų pačių labui, venkite rungtynių marškinėlių, beisbolo kepuraičių ir baltų sportinių batelių, o ypač marškinėlių su užrašu „Aš myliu NY“.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuotykiai mane, kaip vienišą keliautoją, nunešė į įvairiausias vietas: tiek į musulmonų šalis, tiek ir į krikščionių“, – pasakoja aistringa keliautoja Lisa Munniksma.

„Keliaudama po svetimas šalis aš visada stengiuosi savo išvaizda atrodyti kukliai, tačiau sutikau daug įvairiausių kultūrų žmonių ir man susidarė nuomonė, jog kartais geriausia išeitis norint pagerbti svetimą kultūrą – su savo apranga važiuoti namo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pateikiame jums sąrašą 10-ties dalykų, kuriuos, prieš kraunantis lagaminą atostogoms, reikėtų išmesti iš savo spintos.

Religiškai nepadorūs drabužiai

Geriausias sprendimas keliaujant į kitą šalį yra pasirinkti konservatyvią aprangą. O ypač šis pasirinkimas tinkamas keliaujant į šalis, kuriuose galioja itin gilūs religiniai įsitikinimai, pavyzdžiui, Artimuosiuose Rytuose. O jei nesate tikras, kokie religiniai papročiai galioja šalyje, į kurią keliaujate – jums padės jūsų kelionių agentas arba informaciniai kelionių leidiniai.

REKLAMA

Moterys pirmiausiai turi vengti trumpų ir labai atvirų marškinėlių (ypač liemenėlės tipo marškinėlių), o taip pat šortų ir bridžų. Lengvoms suknelėms ir gilioms iškirptėms taip pat tarkite ne. Vyrai taip pat turėtų vengti šortų ir berankovių marškinėlių. Šios pagrindinės taisyklės ypač galioja keliaujant į Artimuosius Rytus arba tiesiog į bažnyčią ar kitą šventą vietą.

REKLAMA

Saugiausias pasirinkimas yra ilgas sijonas ar kelnės, o dėl viso pikto patariama rankinėje turėti skarą. Bendra taisyklė visiems keliautojams: prieš einant į bažnyčią ar kokią kitą šventą vietą, uždengti nuogus pečius ir kelius, kad išvengtumėte piktų vietinių žvilgsnių ar nemalonių nesusipratimų. Taip pat patariama uždengti pėdas bei kulkšnis. O jei abejojate, ar neatkreipsite piktų žvilgsnių – užsidėkite palaidinę ilgomis rankovėmis, o vyrams patariama paslėpti krūtinės plaukus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sportbačiai ir atviri batai

Europoje, pirmiausiai, sportbačiai yra skirti tik sportui. Balti teniso bateliai, crocsai ir sandalai yra ypač nemėgstami ispanų ir italų. Vietoj to patartina svetimame mieste dėvėti patogius, švarius ir tvarkingus odinius vaikščioti skirtus batus. Balti, įvairiai siuvinėti teniso bateliai yra vadinami vizitine amerikiečių turistų kortele,o ką jau kalbėti apie sportbačius be raištelių...

REKLAMA

Uždari batai yra labai praktiški, nes jie gali padėti išvengti vabzdžių įkandimų ar pjautinių kojos žaizdų, einant nelygiu grindiniu. Be to, dėvėti šlepetes ir kitus atvirus batus yra nesaugu, nes keliaujant po įvairias vietoves galima pasigauti infekciją, - pastebi „PlanetWildlife“ kompanijos komunikacijos specialistė Talia Salem.

REKLAMA

Šortai

Amerikiečiai labai myli savo šortus, tačiau daugelyje kultūrų yra nepriimtina šortus dėvėti kasdien (ir nesvarbu, koks tuo metu sezonas ar kaip arti būtų pusiaujo). Šortus pasilikite eiti į paplūdimį, žaisti tenisą ar bėgioti po parką. Mūsų kasdienė apranga stebina kai kuriuos kitataučius, todėl patariame atidžiai pasidomėti, kaip žmonės rengiasi jūsų atostogoms pasirinktoje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prabangūs papuošalai

Niekada nedėvėkite prabangių papuošalų svečioje šalyje, nebent jūs norite, kad jūsų deimantų žiedas, perlų vėrinys ar prabangus laikrodis atsidurtų kito žmogaus papuošalų kolekcijoje. Nėra jokio reikalo daryti įspūdžio kitiems jūsų kelionės metu, tad patartina brangius daiktus palikti namuose.

REKLAMA

Religiniai vaizdai, keiksmažodžiai ir nacionalinės vėliavos (įžeidžiantys rūbai)

Venkite rūbų su religiniais ar kariniais simboliais, priesaikos žodžiais, nacionalinėmis vėliavomis ir bet kokių užrašų kita kalba, kurios negalite išversti. Juk nenorite, jog jūsų atostogas gadintų nemalonios diskusijos apie jūsų marškinėlius ir jų įžeidžiantį paveikslėlį ar užrašą. Taip pat nebloga idėja yra palikti namuose religinius papuošalus. O jei jūs privalote juos nešioti, patariama slėpti papuošalus po rūbais, kad jų niekas nepamatytų.

REKLAMA

Ryškios spalvos

Laikykitės kuo atokiau nuo ryškių spalvų, išraiškingų raštų, languotų ornamentų – jūs tapsite aplinkinių žvilgsnių objektu. Laikykitės konservatyvių spalvų (ir jų atspalvių), tokių kaip tamsiai mėlyna, ruda ar pilka. Ieškokite derinių tarp klasikinio ir kasdienio rūbų stiliaus. Prisiminkite, jog jūs norite įsilieti į minią, o ne atkreipti visų dėmesį į save ( ir niekas taip gerai jums nepadės išsiskirti iš minios kaip neoninei žalios spalvos atvira palaidinė).

REKLAMA
REKLAMA

Netinkamos spalvos

Vakarų šalyse mes galime dėvėti juodus drabužius eidami į laidotuves, tačiau kai kuriuose Azijos šalyse laidotuvių spalva yra balta. Atsakingai rinkitės rūbų spalvas, nes gali būti taip jog savo atostogų metu jūs tapsite kažkieno laidotuvių dalyviu.

Džinsai

Džinsai yra priimtina apranga tuo atveju, jeigu jūs lankotės gamyklose, kaimo vietovėse ar tiesiog turistų pamėgtose vietose, kur džinsai dėvimi kaip darbo apranga. O jeigu jau pasirinkote vilkėti džinsus – patartina dėvėti juodos arba tamsiai mėlynos spalvos. Nusmukę, suplėšyti ir net per daug aptemti džinsai kai kuriose šalyse yra smerkiami.

Kuprinės

Tokiu atveju patariama keliauti su turistine kuprine, nes ji yra praktiškesnis kelionės daiktas nei lagaminas su ratukai, kurį kiekvieną kartą reikia įsitempti į traukinį keliaujant iš miesto į miestą. Taip pat patariama pasiimti atskirą, praktišką rankinę kasdieniams daiktams laikyti vaikščiojant po miestą. Nesvarbu, jūsų kuprinė didelė ar maža – ji jus paženklins kaip tikrą turistą.

Fotoaparatai

Niekas taip neišskiria turisto kaip kabantis fotoaparatas ant kaklo. Tai ne tik jūs išskiria, bet ir gali jus padaryti taikiniu vagims. Tam, kad jūsų kamera būtų saugi, užfiksavus kadrą pakanka fotoaparatą įsidėti į maišelį ar jam skirtą dėklą.

REKLAMA

Dar keletas patarimų

Tinkamas apsirengimas jums padės ne tik įsilieti į minią svetimoje šalyje, bet ir apsaugos jus nuo įvairių kišenvagių. Jei abejojate kaip rengtis keliaujant atostogų metu, pasidomėkite kaip rengiasi vietiniai. „Geriausia ką gali padaryti turistas svetimoje šalyje – tai nueiti į vietinę rūbų parduotuvę ir nusipirkti keletą naujų rūbų – tada tikrai išvengsite aprangos klaidų ir neišsiskirsite iš vietinių gyventojų minios, - patarimus dalina kelionių ekspertė E. DiScala. Taip pat nauji rūbai bus puikus suvenyras iš svetur.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų