Patarimai, kaip paruošti priešmokyklinuko kambarį

Dažnai gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje darželiuose nuskambantys paskutiniai skambučiai tėveliams dar kartą primena apie neapsakomu greičiu skriejantį laiką. Mažieji pavasarį atsisveikina su auklėtojomis ir jau rudeniop žengs į naują gyvenimo etapą – pradės lankyti mokyklą.

Tiesa, tokios permainos neretai tampa iššūkiu ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, nes namie tenka paruošti mokymosi erdves. Dėmesį būtina atkreipti ne tik į tinkamo rašomojo stalo, kokybiškos kėdės bei talpių lentynų pasirinkimą. Jaukumo suteikiančios kambario detalės taip pat gali turėti įtakos sėkmingai mokslų pradžiai bei lengvesniam adaptavimosi naujoje aplinkoje laikotarpiui.

Daugiau dėmesio poilsiui

Ruošdami vaiko kambarį naujiems mokslo metams turėkite omenyje, kad vaikui pradedant naują mokymosi etapą mokykloje, jo dienotvarkė taps įtemptesnė, nei leidžiant dienas darželyje. Net ir pirmokėliui teks daugiau laiko skirti kad ir nedidelėms, bet jau rimtesnėms namų užduotims. Be to, tėveliams derėtų ugdyti ir mažojo savarankiškumą – pats vaikas su suaugusiųjų priežiūra gali susidėti daiktus į kuprinę, pasiruošti priemones namų darbams ir juos atlikti. Tiesa, tėveliams būtina pasirūpinti, kad po tokios veiklų kupinos dienos mokyklinukas tinkamai pailsėtų. Būtent todėl, dar nė nesulaukus mokslo metų derėtų pasirūpinti aukštos kokybės antčiužiniu bei odai švelniu patalynės komplektu.

REKLAMA

Nostra asortimente rasite natūralaus pluošto patalynės, kuri leis vaiko odai laisvai kvėpuoti ir apsaugos nuo nemalonaus suplūkimo naktį. Vaikas nakties metu rečiau prabus, o jo poilsis bus netrikdomas, tad nubudus ryte nekamuos irzlumas dėl nuovargio. Atminkite – ramus vaiko miegas daro didžiulę įtaką jo protinei bei fizinei veiklai, todėl labai svarbu užtikrinti aukščiausią jo kokybę.

Įkurkite patogų skaitymo kampelį

Prasidėjus mokslo metams, neabejotinai, teks daugiau laiko skirti ir skaitymui. Sveikintina, jei vaikas prisijaukino knygeles ir pamilo šį užsiėmimą dar lankydamas darželį, tačiau tikrai ne visiems tėvams pavyksta pritraukti mažylius skaitymui. Tokiu atveju tikrai pravers jaukaus skaitymo kampelio įkūrimas. Minkštutėlis sėdmaišis, krėslas, hamakas ar kitas vaiko mėgstamas baldas pakvies patogiai įsitaisyti ir susikaupti skaitymui.

Pagalvokite ir kartu su vaiku nutarkite, kur įkurta skaitymo erdvė labiausiai įkvėptų jį ir leistų mėgautis mėgstamomis knygelėmis. Jei pastebite, kad dukra ar sūnus daugiausia laiko leidžia ant kilimo – įjunkite fantaziją ir ten įkurkite pagalvėlėmis dekoruotą, smagų skaitymo kampelį.

Jaukios detalės vaiko susikaupimui ir ramybei

Beje, kartu su pagalvėlėmis pravartu įsigyti ir aukštos kokybės vaikiškų pledų. Jie pravers ne tik vaiko skaitymo erdvėje. Jei gyvenate bute ir neturite autonominio šildymo, tikrai žinote, kokie vėsūs būna rudens vakarai, kol tenka laukti šildymo įjungimo. Natūralių pluoštų pledai, papildyti švelnia vilna neleis mažyliui sušalti net jei bute laikosi nemaloni vėsa.

Be to, tokiu pledu galėsite apkamšyti vaiką nakčiai, kuomet temperatūra dar labiau nukrinta – taip užtikrinsite ramų jo miegą. Atminkite – tik gerai pailsėjęs vaikas galės drąsiai įveikti iššūkius mokykloje bei lengviau prisitaikyti naujoje aplinkoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų