REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išdžiovinti patalynę džiovyklėje trunka nuo 40 minučių iki valandos, tačiau elektros sąskaitas tai padidina šimtais eurų per metus

Išdžiovinti patalynę džiovyklėje trunka nuo 40 minučių iki valandos, tačiau elektros sąskaitas tai padidina šimtais eurų per metus

REKLAMA

Orams vėstant, o dienoms trumpėjant, išdžiovinti patalynę gali būti sunku, ypač kai daugelis nenori naudotis džiovyklėmis dėl didėjančių elektros sąskaitų. Vėsesnis, nepatikimas oras taip pat reiškia, kad skalbinių lauke taip pat nedžiauname.

Taigi, kaip galite natūraliai išdžiovinti patalynę šaltesniais mėnesiais? Patalynės užvalkalams ir antklodėms džiovinti reikia didelio paviršiaus ploto, o netinkamai išdžiovinus, patalynė gali lengvai supelyti, rašo express.co.uk.

Laimei, James Higgins, eukalipto patalynės ekspertas ir „Ethical Bedding“ generalinis direktorius, pateikė keletą paprastų patarimų, kaip natūraliai išdžiovinti patalynę nenaudojant džiovyklės.  

REKLAMA
REKLAMA

Išskalbkite patalynę dienos pradžioje

James sakė, kad namų savininkai turi „išmaniai“ planuoti savo laiką ir patalynę skalbti dienos pradžioje.

REKLAMA

Jis tęsė: „Natūralu, kad patalpa per dieną įkais ir skalbiniai greičiau išdžius.

Temperatūra namuose gerokai nukrenta per naktį, nes būtent tada namuose būna vėsiausia, todėl nedžiovinkite patalynės per naktį, o darykite tai dieną.

Paklodes džiovinkite virtuvėje

James teigia, kad paklodžių džiovinimas virtuvėje yra kaip „du viename“, nes virtuvė dažniausiai būna šilčiausia namų dalis ‒ čia žmonės gamina maistą ir čia dažniausiai renkasi šeimos nariai.

REKLAMA
REKLAMA

Patalynės ekspertas pridūrė: „Jei dažnai gaminate orkaitėje, perteklinę šilumą galite panaudoti patalynės džiovinimui kambaryje tuo pačiu metu. Nors, jei gaminate kvapnesnį maistą, nerekomenduočiau to, nes patalynė prisigers kvapų. Padėję džiovinimo groteles šalia orkaitės, paspartinsite džiūvimo procesą!“.

James sakė, kad jis nerekomenduotų džiovinti drėgnos patalynės lygintuvu, nebent ant jos patiestumėte sausą rankšluostį.

Jis paaiškino: „Ant lyginimo lentos dėkite drėgną paklodę, o ant jos ‒ seną sausą rankšluostį. Tada padidinkite lygintuvo karštį ir lyginkite. Taip per rankšluostį perduosite šilumą patalynei, išdžiovinsite ir išlyginsite ją vienu ypu – sutrumpės džiūvimo laikas!“.

Drėgnas vietas išdžiovinkite plaukų džiovintuvu

Deja, nėra jokios garantijos, kad patalynė bus visiškai sausa, ypač jei ji pagaminta iš storesnio audinio.

Norėdami išdžiovinti tas įkyrias vietas, pavyzdžiui, antklodžių kampus, keletui minučių įjunkite plaukų džiovintuvą.

Oi, negaliu...cha cha cha kas rašo tokius patarimus? Taupykite elektrą ,bet ligintūvo galią padidinus????o plaukų džiovintuvai tikrai ekonomišką?Norit sutaupyti? Pakąlbėkime su sienuoliais,ir viską,kas ėda kilovatus ,atsisakykite ir bus jums laimė su mažą saskaitą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų