Pasvaliečių šeimą šokiravo vaizdas kapinėse: pamačius velionio kapą norėjosi verkti

Vos prieš porą savaičių Romualdą Stonkų palaidoję artimieji negalėjo patikėti savo akimis – melsvais ir baltais dažais aplaistytas dar nenuvytusiomis gėlėmis ir žvakėmis apdėliotas kapas.

Naujienų portalui tv3.lt velionio artimasis sakė, jog toks kapo išniekinimas visai nepanašus į netyčinį – dažų netyčia taip išpilti nepavyktų, o jei suniokojimas nebūtų suplanuotas, nukentėjęs būtų ne tik jų artimojo, bet ir aplinkiniai kapai.

Priešų neturėjo

Birželio 12-ąją, sužinojęs apie kapo išniekinimą, Viktoras Stanislovaitis nuvyko į kapines ir iškvietė policiją, o nuotraukomis ir mintimis apie suniokojimą pasidalino socialiniame tinkle. Jam R. Stonkus buvo lyg mokytojas – V. Stanislovaitis iš velionio perėmė laikraščio „Darbas“ redaktoriaus vietą, nes Pasvalyje gyvenęs R. Stonkus jau kurį laiką buvo išėjęs į pensiją, taip pat turėjo negalią.

„Man paskambino vienas iš artimųjų, kad jiems kažkas pranešė, kad kapas yra išniekintas. Aš nuvažiavau įsitikinti, ar taip yra ir, iš tikrųjų, tas kapas buvo toks, koks matosi nuotraukose ir iškviečiau policiją.

Jis buvo mano pirmtakas, jis buvo prieš mane, perėmiau jo darbą. Jis draugavo su mano šeima daug metų. Jį žinau kaip nuoširdų, gerą, nekonfliktišką žmogų, kuris išvis su niekuo nekonfliktavo, paskutiniais metais jis pakankamai daug ir sunkiai sirgo, mažai bendravo su pasauliu aplinkiniu, kad kažkam kažką būtų blogo padaręs, man tiesiog protu nesuvokiama yra“, – kalbėjo V. Stanislovaitis.

Jog velionis į konfliktus nesiveldavo, patikino ir artimasis. Grasinimų velionis nesulaukdavo, priešų taip pat neturėjo, o jei ir būtų turėjęs, apie tai būtų pranešęs artimiesiems. 

„Jis priešų neturėjo, kurį laiką jau nedirbo redakcijoje, nebuvo jokių nusiskundimų, žinučių. Policija apklausos metu taip pat klausė, ar buvo kažkas tokio. Nebuvo. Mes bent jau nežinom. Jis būtų pasakęs, kad kažkas tokio yra“, – kalbėjo artimasis.

Nustebino klebono elgesys

Velionio artimasis sako, kad po kapo išniekinimo išgyvena skausmingą smūgį, tačiau jų buvo ir anksčiau. Velionis buvo kremuotas, Pasvalyje sutikta priimti mišias, tačiau išlydėti velionį į kapines atsisakyta. Artimasis sako, jog to priežastis, kad velionis neidavo išpažinties.

REKLAMA

Artimasis sako, jog dalis velionio koja buvo amputuota, jis sunkiai sirgo ir retai palikdavo namus, todėl į bažnyčią neidavo, tačiau buvo tikintis. 

Laimei, išlydėti velionį į kapus sutiko Joniškėlio, kur ir yra šeimos kapavietė, Švč. Trejybės parapijos klebonas Virgilijus Liuima. Apeigas klebonas atliko, tačiau šeimai pasirodė keista, jog buvo atsisakyta iš velionio našlės priimti auką.

„Siekiant atiduoti bažnyčiai auką, jis atsisakė auką priimti, tai verčia manyti, kad kažkokia priešprieša buvo iš jo pusės, kažkuo jis liko nepatenkintas, nors neišsireiškė. Šiuo gestu ir skubiu pasišalinimu, kažką pasako tas jo elgesys“, – svarstė velionio artimasis.

Pamaldų metu prabilo apie apgavystę

Tačiau po kelių dienų šeima sulaukė dar nemalonesnių žinių – Pušaloto miestelyje pamaldų metu kunigas kalbėjo apie apgavystę, jog priėmė kažką iš Pasvalio, palaidojo, bet žmogus nelankė Mišių. 

„Žmonės, kurie pažįsta mūsų šeimą, jie buvo tuo metu tose Mišiose ir jie perdavė mums informaciją apie kunigo išsakytus žodžius, kadangi jie tiesiogiai suprato, apie ką eina kalba. Jie juk nebūtų mums pasakę, kad čia apie kažką kalbėjo. Koks gi mums būtų skirtumas? Bet jie pasakė, kad būtent buvo taip pasakyta. Visi suprato iš to pasakymo, apie ką eina kalba. 

Nebuvo konkrečiai pasakytas vardas, pavardė, asmens kodas ir gimimo data. Buvo pasakyta labai nemažai faktų – iš kur ir kad buvo kažkokia apgavystė“, – pasakojo artimasis.

Prabėgus keletui dienų po minėtojo įvykio, kapas buvo išniekintas. R. Stonkaus artimasis sako, jog neaišku, ar pamaldų metu išsakyti žodžiai paskatino suniokoti kapą, tačiau sako, jog toks elgesys buvo netinkamas.

„Iš principo, buvo įspėta, kad buvo toks pranešimas Pušalote. Po to mes turime rezultatą. Mes neturim faktų konkrečiai teigti, kad būtent po šito įvyko kiti įvykiai. Bet faktas prie fakto, vienas prie kito rišasi. Nebuvo pasielgta tinkamai, tas Pušaloto momentas tikrai nebuvo tinkamas. Ar jis išprovokavo kažkieno įvykį, galim tik spėlioti. Aš manau, kad visaip gali būti.“

REKLAMA

Kapą, kiek įmanoma, artimieji sutvarkė, o ko sutvarkyti nepavyko, sutvarkyti padės meistras.

V. Liuima: „Ramiai palaidojau, atlikau savo pareigas, išvykau ir viskas tuo užsibaigė“

Joniškėlio Švč. Trejybės parapijos klebonas V. Liuima teigia, jog velionio ir jo šeimos nepažįsta, o laidotuvės nebuvo išskirtinės.

„Kadangi atlydėjo iš kito miesto, sutarė, paskambino, kad aš tiktai į kapines ir aš tą atlikau. Aš tik pasitikau prie kapinių ir nulydėjau į kapą, viskas. Ramiai palaidojau, atlikau savo pareigas, išvykau ir viskas tuo užsibaigė. Kas toliau, tai jau nežinau. Ten jokių incidentų nebuvo prie kapo, pasimeldėm ir viskas“, – komentavo kunigas.

V. Liuima sako, jog pinigus imti atsisakė, nes laidotuvės ir taip pareikalauja nemažai išlaidų, o pats kunigas užtruko neilgai.

„Norėjo kažką siūlyt, atsilygint, sakiau neimsiu nieko, nereikia man, aš ten mažai dirbau. Jeigu žmonės turi rūpesčių, laidotuvių išlaidų, dėl 3 ar 5 minučių atvažiavus sarmata būtų.“

Pušaloto miestelyje vykusiose pamaldose kunigas tvirtina užsiminęs apie apgavystę, tačiau nekalbėjo apie velionį.

„Nieko aš apie jį nesakiau. Žmonės kartais nori apgauti, įpratę daryti ką nori, o ne ką reikia“, – kalbėjo V. Liuima.

Parapijos klebonas sako nė nenutuokiantis, kas galėjo išniekinti velionio kapą: „Neturiu supratimo, giminių nepažįstu jokių. Tegul aiškinasi patys artimieji, policija. Aš nepažįstu, ten nei vieno žmogaus nebuvo man pažįstamo. Aišku, negražus, negeras dalykas, bet kas, kaip, ką – negaliu pasakyti.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų