Pasakė kartą ir visiems laikams: laistykite šiuo būdu orchidėją – sukraus krūvą žiedų

Orchidėjos yra tikri gamtos stebuklai – jų dramatiški žiedai su tinklelius primenančiais ornamentais būna mėlynos safyrinės, violetinės ir levandų, baltų spalvų. Šių gėlių žiedai kyla aukštai virš sidabruotų jų šaknų. Tačiau šis grožis reikalauja aukų. Daugeliui sodininkų užauginti egzotišką orchidėjų rūšį gali būti tikras iššūkis, rašoma theguardian.com.

38

Vos tik jos nustojamos lepinti specialiuose parodomuosiuose šiltnamiuose, bet be tinkamos priežiūros orchidėjos nuvysta – iš visiškai tobulos gėlės į komposto krūvelę vos per savaitę.

(38 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pavasario pranašės: orchidėjų žydėjimas jau prasidėjo

Laimei, yra paprasta gudrybė, kuri ne tik ženkliai pagerins jūsų sėkmės šansus, bet ir padės gėlei atskleisti efektingiausią savo išvaizdą. Viskas, ko jums reikės – tai stiklinė vaza.

Tradiciškai patariama orchidėjas panardinti į kibirą vandens maždaug 30 minučių, o tuomet palikti jas nuvarvėti, prieš pastatant atgal į vietą. Šią taktiką reikėtų taikyti bent vieną kartą per dieną, o gal net du! Rimtai, kas turi laiko tokiems dalykams?

Laimei, yra kitas lengvas būdas leisti šaknims mėgautis aukštos drėgmės oru.

Tiesiog paimkite augalą ir įstatykite jį į didelę vazą. Tai gali būti arba cilindro formos didelė vaza, arba klasikinės formos akvariumas. Augalo šaknys ir lapai turėtų padėti laikyti jį vazoje tinkamai – lapija turi daugiausiai būti už vazos, o visos šaknys – vazos viduje. Tuomet į vazą pripilkite tiek vandens, kad tik apatiniai 20% šaknų būtų po vandeniu, o kiti 80% – virš vandens. Nuolatinis garavimas šiame rezervuare sukurs nuolat drėgno oro kišenę, kuris bus laikoma stiklo sienelių.

Priežiūros tik tiek ir tereikės – tokį vandens lygį reikės palaikyti, ir kas savaitę ar dvi pakeisti, kad jis būtų šviežias. Jei gyvenate kieto vandens zonoje, ant vazos gali susikaupti kalkių nuosėdų, tačiau šią problemą išspręsti lengva šveitimo priemonėmis. Dar galima orchidėjos laistymui iškart naudoti pirktą vandenį, ir taip apskritai išvengti kalkių kaupimosi problemos.

Ir taip staiga vienas sunkiausiai namų auginimui pasiduodančių augalų tampa vienu lengviausių prižiūrėti – įrėminta stikle orchidėja atrodys lyg gėlių grožio konkurso nugalėtoja.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų