Pasakė, kaip lengvai mesti rūkyti: pasirodo, tai įmanoma

Rūkymas vis dar išlieka vienu iš dažniausiai nustatomų rizikos veiksnių tarp pacientų, sergančių išemine širdies liga ir periferinių arterijų ligomis.

Kaip pasakoja Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės psichologė Renata Petrukonytė, apie didžiulę šio įpročio žalą sveikatai žmonės paprastai susimąsto tik susirgę.

„Vienas rūkymo metimo programos dalyvis apie rūkymo daromą poveikį pagalvojo tik patyręs miokardo infarktą – tai ir tapo svarbiausiu motyvu atsisakyti rūkymo.

Vyras intensyviai rūkė apie 40 metų vieną pakelį per dieną. Tokiems žmonėms svarbu ne tik gydyti rūkymo sukeltą ligą, bet ir išsiaiškinti, kodėl žmogus turi šį įprotį“, – sako R. Petrukonytė.

Psichologo konsultacijų metu nustatyta, kad fizinė priklausomybė nuo nikotino buvo vidutinio stiprumo. Nors pacientas bandė mesti rūkyti ne kartą, tačiau patirdavo dažnus atkryčius, o ilgiausiai nerūkančiu pavyko išbūti 2 metus.

„Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje buvo įvertinti paciento rūkymo įpročiai, priežastys, motyvacija mesti rūkyti ir sudarytas rūkymo metimo planas.

Atsižvelgus į paciento sveikatos būklę, nusprendėme, jog jam lengviausia mesti rūkyti – mažinant surūkomų cigarečių skaičių.

Vyras noriai lankė psichologo konsultacijas, dalijosi savo sunkumais ir aktyviai dalyvavo rūkymo metimo plano sudaryme. Išvykdamas iš reabilitacijos jis buvo sumažinęs surūkomų cigarečių skaičių iki 4 cigarečių per dieną.

Po pusės metų, grįžęs į reabilitaciją po planuotos operacijos, pacientas džiaugėsi, kad jam pavyko visiškai atsisakyti žalingo įpročio – rūkymo metimo planas jam labai padėjo“, – sėkminga paciento patirtimi dalijosi Kulautuvos reabilitacijos ligoninės psichologė.

Rūkymas yra lėtinė liga, kuriai būdingi tam tikri fiziniai ir psichologiniai abstinencijos simptomai, skatinantys užsirūkyti. Rūkantiesiems būna nelengva pripažinti, kad jų rūkymą palaiko tam tikri psichologiniai faktoriai, darantys įtaką jų surūkomų cigarečių skaičiui.

REKLAMA

Psichologė R. Petrukonytė pabrėžia, kad galvojimas „norėsiu nerūkyti ir nerūkysiu“ ne visada suveikia. „Sėkmingai mesti rūkyti padeda asmeninis rūkymo metimo planas, kuris sudaromas su psichologu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų