REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prakaitas yra neišvengiamas sportuojant ar esant karštam orui, ir jo dėmės gali greitai pasirodyti ant drabužių. Nors prakaito galima išvengti liekant vėsiam, ar tikrai galima sustabdyti ir prakaito dėmes?

Prakaitas yra neišvengiamas sportuojant ar esant karštam orui, ir jo dėmės gali greitai pasirodyti ant drabužių. Nors prakaito galima išvengti liekant vėsiam, ar tikrai galima sustabdyti ir prakaito dėmes?

REKLAMA

Prakaito dėmės gali būti gėdingos ir nepatogios darbe ar socialinėje aplinkoje, tačiau jų gali būti sunku išvengti, kai stengiatės įveikti karštį.

Jos ne tik sukelia nepatogumų dėvint drabužius, bet ir dažus gali būti sunku pašalinti skalbyklėje. Laimei, suvaldyti prakaito dėmes yra lengviau, nei galima pagalvoti, ir čia yra geriausios priemonės, kurias galite išbandyti, jei su jomis kovojate, kai karšta, rašo express.co.uk.

Kaip sustabdyti prakaito dėmes

Dezodorantai ir antiperspirantai yra vienas lengviausių būdų sumažinti ir išvengti kvapų ir prakaito, tačiau jie ne visada būna visiškai efektyvūs esant dideliam karščiui.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas tik su Express.co.uk, gydytojas Rossas Perry, „Cosmedics“ medicinos direktorius, sakė: „Tam tikras prakaitavimo kiekis yra normalus, ypač kai oras yra karštas ir mes visi nuo to kenčiame.

REKLAMA

Tačiau pernelyg didelis prakaitavimas, liga, vadinama hiperhidroze, dažnai paūmėja, kai žmogus pradeda galvoti apie prakaitą, sukurdamas užburtą ratą, kuris gali dar labiau paaštrinti prakaitavimą.“

Nors dušas ryte ir naktį švelnia valomąja dušo žele ar prausikliu padės jums jaustis gaiviau ir švariau, jis tikrai nenutrauks prakaitavimo.

Dėvėti laisvai prigludusius drabužius

Ankšti drabužiai gali paaštrinti prakaito dėmes, palikdami mažai vietos tarp odos ir audinio. Vietoj to daktaras R. Perry rekomendavo dėvėti laisvus, medvilninius drabužius, kurie nerodys prakaito dėmių. Taip pat geriausia vengti pilkų ir marmurinių spalvų, nes jos lengviau išryškina prakaito dėmes.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiruoškite pažastis antiperspirantui

Prastai veikiantys dezodorantai ir antiperspiraciniai produktai gali erzinti, tačiau tai gali nutikti dėl to, kaip juos taikote, o ne dėl paties produkto.

Pasak daktaro R. Perry, prieš naudojant antiperspiracinį preparatą, pažastys turėtų būti švarios ir sausos, taip pat jas reikėtų patepti ir ryte po dušo, ir prieš pat einant miegoti.

Taip yra todėl, kad ingredientams reikia laiko užkimšti prakaito kanalą, o dauguma žmonių naktį prakaituoja mažiau arba visai neprakaituoja.

Venkite prakaitą skatinančio maisto ir gėrimų

Aštrus maistas gali sukelti panašią organizmo reakciją, kuri pasireiškia veikiant kitų rūšių karščiui. Efektyviai organizmas stengsis atvėsti prakaituodamas, kaip priemonė reguliuoti temperatūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat reikėtų vengti ne tik aštraus maisto. Tiesą sakant, kofeinas yra toks pat blogas, nes jis stimuliuoja antinksčius, kurie atlieka svarbų vaidmenį prakaitavimo procese. Padauginus kofeino karštu oru, neretai prakaituoja ne viena vieta, ypač pėdos, delnai ir pažastys.

Pasistenkite išlaikyti vėsumą

Bene efektyviausias prakaitavimo, kurį sukelia aplinkos veiksniai, išvengimo būdas – rasti būdų, kaip išlikti vėsiam.

Daktaras Rossas rekomendavo nebūti saulėje ir sėdėti pavėsyje lauke, o ventiliatoriais vėsinti kambarius viduje. Jis rekomendavo keliaujant naudoti ir rankinius ventiliatorius bei nuolat drėkinti kūną, geriant daug vandens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų