• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienio vakarą naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pasidalijo vaizdo įrašu iš Laisvės alėjos, kur užfiksavo būriais skraidančius vabzdžius.

Šeštadienio vakarą naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pasidalijo vaizdo įrašu iš Laisvės alėjos, kur užfiksavo būriais skraidančius vabzdžius.

REKLAMA

Kaip teigia, mažos musytės zvimbia visoje Laisvės alėjoje.

„Kas čia tokie per padarai Laisvės alėją užpuolė? Nuo žmonių neatsikabina. Visa Laisvės alėja pilna kažkokių skraidančių mažų musyčių.

Įraše taip nesimato, bet ypatingai daug“, – pranešė naujienų portalo skaitytojas.

Vabzdžiai užpuola ir miestus, ir pajūrį

Vabzdžiai užpuola ne tik Kauną – kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, poilsiaujant pajūryje taip pat galima pastebėti daug įvairiausių vabzdžių. Kai kurie netgi bijo, kad pastarieji gali būti pavojingi sveikatai. 

Tačiau Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis sakė, kad bijoti tikrai nėra ko, nes vabzdžiai tikrai nepavojingi, o jų kiekis nėra išskirtinis.

REKLAMA
REKLAMA

Ekologas sakė, kad vabzdžiai jo nei kiek nestebina: „Jeigu gamtos nenuodijame pesticidais – tai natūralu, kad pajūryje yra vabzdžių. Tiesą pasakius, turėtume tuo džiaugtis, nes, pavyzdžiui, galime gerti natūralų karvės pieną, ko negali daryti nei vokiečiai, nei olandai.“

REKLAMA

E. Paplauskis teigė, kad kiekvienais metais, šiltuoju metų laiku, būna skirtingų vabzdžių pikai. Taip pat ekologas paminėjo, kad kiekvienais metais gali šiek tiek skirtis dominuojančių vabzdžių rūšys.

Ne visi vabzdžiai kanda Žinoma, žmonės skundžiasi tikrai ne drugeliais, bet vabzdžiais, kurie kanda. Ekologas sakė, kad tikrai yra didelis kiekis kandančių vabzdžių: žabalių, aklių. Deja, žmonės labiausiai kaltina žiedmuses, kurios primena mažytes vapsvas ir kurių kiekis, šiais metais, nepaprastai didelis.

REKLAMA
REKLAMA

„Galime džiaugtis gausia, skirtingų rūšių žiedmusių, migracija. Pastarosios imituoja vapsvą, o kadangi žmonės neskiria – tai ir mano, kad jos gali įkasti. Tačiau tiesa yra tokia, kad žiedmusės yra visiškai nekenksmingos, jos nekanda, nes minta nektaru. Kai kurios šalys, kovodamos su amarais, žiedmuses veisia specialiai, nes jų lervos amarus suryja“, – paaiškino E. Paplauskis.

Ekologas patikino, kad žmonės tikriausiai skundžiasi sparvomis, aklėmis – kraujasiurbiais vabzdžiais: „Tiesą pasakius, aš ir pats eidamas į pievas nusipurškiu su arbatmedžio, citrinmedžio mišiniais, nes kitaip – suėstų negyvai. Bet čia ne vien pajūryje, sakyčiau, kad prie ežero ar upės būtų dar blogiau. Bet tai ir yra gamta, vabzdžiai neturėtų stebinti.“

E. Paplauskis sakė, kad nereikėtų bijoti įvairiausių purškalų ir leidžiant laiką gamtoje visada apsipurkšti – taip apsisaugosite ne tik nuo skaudžiai kandančių vabzdžių, bet ir nuo erkių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų