Pakitusios mėnesinės išduoda šias ligas: ragina suklusti

Su mėnesinėmis siejami nusiskundimai – skausmas, nereguliarus kraujavimas, aknė ir hormonų pusiausvyros sutrikimai – iš tiesų gali būti ginekologinio sutrikimo ženklai.

Daugelį dažnai pasitaikančių ligų galima aptikti paprastos ginekologinės apžiūros metu, rašoma angieslist.com.

Lytinių organų apžiūra galbūt ir nėra malonus dalykas, bet sunku persistengti kalbant apie jos svarbą. Reguliarios ginekologinės apžiūros užtikrina, kad jokia rimta liga neįsisenės. Vizito pas ginekologą metu moterims gali būti aptiktos šios ligos:

Dubens uždegiminė liga

Dubens uždegiminė liga – tai infekcija, kuri sklinda iš gimdos kaklelio į gimdą, kiaušides ir kiaušintakius.

„Planned Parenthood“ praneša, kad daugiau nei milijonas amerikiečių kiekvienais metais suserga dubens uždegimine liga, o tai Jungtinėse Valstijose yra pagrindinė nevaisingumo priežastis, kuriai galima užkirsti kelią. Tai dažnai pasitaikanti, bet labai rimta lytiniu keliu plintančių ligų, pavyzdžiui, chlamidijozės ar gonorėjos, komplikacija, tačiau dubens uždegiminę ligą gali sukelti ir kitos priežastys.

Lytiškai plintančių ligų ankstyva diagnozė ir gydymas yra labai svarbūs dubens uždegiminės ligos prevencijai. Dubens uždegimine liga sergantiems žmonėms paprastai nepasireiškia jokių simptomų, o tai – viena iš priežasčių reguliariai, bent kartą per metus susiplanuoti apžiūras pas ginekologę.

Genitalijų karpos

Genitalijų karpas sukelia žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija, kurią gydytoja gali diagnozuoti iš gimdos kaklelio tepinėlio.

Ginekologės konsultacijos suteikia reikiamas priemones ir informaciją, kaip neužsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis, bet toliau viskas priklauso nuo jūsų pačių. Genitalijų karpas ir vėžį galinčios sukelti ŽPV atveju, prevencija visai nesudėtinga - pakanka vienos vakcinos.

Nors gali atrodyti nepatogu, reikėtų su ginekologe apie savo lytinį gyvenimą pasikalbėti nuoširdžiai ir atvirai. Gydymo būdas priklauso nuo tikslios informacijos apie jūsų rizikos faktorius, kurių gali būti daugiau, nei manote. Lytiškai plintančia liga per gyvenimą suserga viena moteris iš keturių.

REKLAMA

Lytiškai plintančios ligos sukelia gimdymo defektus, vėžį ir net mirtį. Jei pas ginekologę nesilankote dėl finansinių priežasčių, susižinokite, kokios viešosios paslaugos yra jums prieinamos.

Gali būti, kad yra jums skirtų valstybės finansuojamų moterų sveikatos programų, į kurias visas įeina lytiškai plintančių ligų tyrimai ir gimdos kaklelio tepinėliai. Nepalikite savo sveikatos likimo valiai ir domėkitės esančiomis galimybėmis.

Gimdos kaklelio vėžys

Skirtingai nei kitos vėžio rūšys, gimdos kaklelio vėžys nepriklauso nuo genetikos, bet yra virusinė infekcija.

2008 metais JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras registravo 83 662 moterų reprodukcinės sistemos vėžio atvejus, kurių 27 813 baigėsi mirtimi. Ši statistika yra tikrai šokiruojanti, nes daugelis ginekologinių vėžio rūšių - gimdos kaklelio, kiaušidžių, makšties ir vulvos vėžys – yra nesunkiai suvaldomas, jei imamasi prevencinių priemonių, pavyzdžiui, laiku atliktas gimdos kaklelio tepinėlio tyrimas atskleidžia ŽPV požymius.

Širdies ligos

Širdies ligos – tai pagrindinė moterų mirčių priežastis. Nuo širdies ligų miršta daugiau moterų nei nuo vėžio, nelaimingų atsitikimų, Alzheimerio ligos ir lėtinės obstrukcinės plaučių ligos kartu sudėjus.

Kadangi širdies ligos yra viena pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje, o ginekologų kabinetai dažnai yra pagrindinės moterų sveikatos apsaugos institucijos, „Mount Sinai Medical Center“ Niujorke mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu įprastinių ginekologinių apžiūrų metu moterims buvo rekomenduojami širdies sveikatos tyrimai.

Šis tyrimas parodė, kad ginekologų atliktos širdies sveikatos patikros padėjo identifikuoti tas moteris, kurioms jokie simptomai nepasireiškia, bet gresia didesnė rizika. Paaiškėjo, kad anksčiau nenustatytų širdies ligų rizikos faktorių turėjo beveik 70 procentų tyrime dalyvavusių vidutinio amžiaus moterų.

Policistinis kiaušidžių sindromas

Policistinis kiaušidžių sindromas (PCOS) – tai dažnas hormonų pusiausvyros sutrikimas, pasitaikantis vaisingo amžiaus moterims. Kaip matyti iš paties jo pavadinimo, PCOS pasireiškia padidėjusiomis kiaušidėmis, nusėtomis daugeliu cistų.

REKLAMA

Ilgalaikės šio sutrikimo komplikacijos – antrojo tipo diabetas ir širdies ligos.


Rašyti komentarą...
D
Diana
2019-05-28 16:46:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gynekologas negali pasalinti lengvai nieko! Ir policistines kiausides ir kitokios ligos tikrai nera lengvai pasalinama....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų