Pajūriuose ruošiami atskiri deginimosi kvadratai: ar tas laukia ir mūsų?

Ispanijos paplūdimiuose įrenginėjami „deginimosi kvadratai“ su atskiromis zonomis turistams, rašoma thesun.co.uk.

Kai kuriuose regionuose taip pat numatytos atskiros erdvės skirtingoms amžiaus grupėms bei šeimoms.

Silgaro paplūdimyje šiaurės vakarų Ispanijoje kuriami nauji planai. Vietos savivaldybės Feisbuko puslapyje paskelbtame vaizdo įraše matomas paplūdimys, padalintas į penkias atskiras sekcijas. Kiekvienoje jų yra 780 vietų, pažymėtų virve, kurias skiria pusantro metro.

Paplūdimiuose poilsiaujantys turistai turės likti 9 kvadratinių metrų kubuose su dviem išėjimais – vienas vaikščiojimui ir žaidimams, o kitas – į tualetą ir kitus paplūdimio patogumus. Dar bus įrengtas išėjimas į jūrą – jo plotis bus šeši metrai. Tačiau šių kubų turistai rezervuoti negalės.

Vienas populiariausių Ispanijos kurortų, Lloret de Mar miestelis Costa Brava regione, ruošiasi savo paplūdimius suskirstyti į tris dalis pagal amžiaus grupę, taip stengiantis užkirsti kelią koronavirusui. Nors daugelis Ispanijos kurortų planuoja paplūdimiuose kūgiais ar ženklais ant smėlio atskirti tam tikras zonas norintiems mėgautis saule, Lloret de Mar imamasi papildomų priemonių, prieš kitą mėnesį kviečiant poilsiautojus. Du lankomiausi vietos paplūdimiai Lloret ir Fenals bus suskirstyti į sektorius, ten patekti galės ribotas skaičius žmonių, o įėjimas bus kontroliuojamas. Kiekviena zona paslaugas teiks atskirai – bus daugiau pagalbinių darbuotojų, gelbėtojų ir tualetų.

Ruošiamasi suformuoti tris sekcijas – vieną vyresniems žmonėms, vieną šeimoms su vaikais ir vieną suaugusiesiems be vaikų, pavyzdžiui, poroms bet draugų grupėms. Senjorams skirta zona priims poras ar pavienius poilsiautojus, į ją bus du įėjimai, kad ten patekti būtų lengviau, o taip pat pageidaujant bus galima išsikviesti maudytis padėsiančius darbuotojus.

Lloret de Mar meras Jaume Dulsat sako: „Pagal PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) nustatytas gaires, mūsų plano tikslas yra Lloret de Mar padaryti saugiausia poilsiaviete, visiškai pasiruošusia turizmo sezono metu priimti lankytojus, nepaliekant jokios erdvės improvizacijoms.“

REKLAMA

Gali būti, kad lankytojų skaičius geriausiuose Ispanijos paplūdimiuose sumažės net 90 procentų. Malagos Costa del Sol pakrantėje savivaldybės taryba parengė išsamų tyrimą apie tai, kiek vietos reikia vienam žmogui ant smėlio, kad būtų užtikrintas saugumas.

Panašios saugumo priemonės planuojamos ir Italijoje, su virvėmis atskirtais takeliais į jūrą, atstumo palaikymu tarp paplūdimio lankytojų ir eilių prie paplūdimio barų pašalinimu. Pati ekstremaliausia pasiūlyta priemonė – organinio stiklo dėžės, kuriose laiką prie jūros turėtų leisti poilsiautojai, norintys neužsikrėsti koronavirusu.

Bulgarijos „Saulėtajame paplūdimyje“ planuojama turistams nemokamai siūlyti gultus ir kitus patogumus, taip skatinant po koronaviruso pandemijos grįžti į normalų gyvenimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų