Nuo Vilniaus šurmulio pavargę lietuviai viską metė ir išvažiavo į kaimą: čia susikūrė romantiką

Lietuvos mieste, pagarsėjusiame smegduobėmis, nusidriekė egzotiškųjų uogų ūkis. Nuo miesto šurmulio pavargęs biržietis Aringas Pačešiūnas sako, kad ūkis – tikra ramybės oazė. Biržuose esantį šeimos vynuogyną jis regi kaip romantišką, atpalaiduojančią vietą.  

9

Vynuogės mane tikrai žavėjo ir žavi. Aš atradau tam tikrą romantiką čia“, – pokalbį pradeda vynuogyno savininkas. 

Ūkį bei gamtą vyras pamilo jau nuo vaikystės – jis užaugo Biržuose, tėvai patys ūkininkavo. Tačiau jų auginami javai Aringo nežavėjo – juose esą nėra jokio romantiško žavesio, kurį turi vynuogynas.  

„Mano tėvai ūkininkavo – aš visą laiką gyvenęs kaime, o paskui buvau išvažiavęs mokytis į Vilnių. 10 metų ten pragyvenau, bet vis vien tas gamtos, žolės šauksmas po kojom darė savo. Po grįžimo į Biržus mes su žmona keletą metų gyvenom kaip miestiečiai kaime – mėgavomės kaimo malonumu, nieko neauginom. Paskui pagalvojome, kad turime šiek tiek žemės ir nusprendėme pasinaudoti kaimo privalumais.  

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šeimos vynuogynas

Tada mano tėvai jau augino javus, bet manęs tai kažkaip netraukė, nes nėra tame romantikos jokios. Aš dirbu statybų projektu vadovu, todėl pagalvojau, kad sodininkystė visai žavėtų, nes tai tokia atpalaiduojanti veikla po darbo“, – apie vynuogyną kalba Aringas. 

Ramybės oazė

Aringas – romantikas iki gyvo kaulo. Anot jo, jo paties šeima daug muzikuoja, užsiima menine veikla ir vietoj nestovi.  

„Aš kaimietis romantikas. Aš ir parašyti tekstus mėgstu, ir muziką. Mūsų pačių šeima gan muzikali, o ir Lietuvoje norėjome įkurti tokią romantišką vietelę, kurioje būtų tiesiog gera. 

Man ūkis tikrai yra ramybės oazė.“ 

Aringas save ir šeimyniškius apibūdina kaip visiškus darboholikus. Vynuogynas jam – ne darbas, o veikiau džiaugsmingas hobis, kuriam turi skirti marias laiko.  

„Aš nelaikau to darbu išvis, nes aš esu žmogus, kuris labiau orientuotas ne į rezultatą, o patį procesą ir man procesas artimesnis, teikia daugiau džiaugsmo.  

Man įdomu sodinti, įdomu tvorą dėlioti, laistymo sistemą įsirengti – man kiekvienas šis procesas teikia daug džiaugsmo. Ir kadangi mūsų visa šeima tokie darboholikai, tai mes tose ilgose darbo valandose surandame džiaugsmą“, – šypsosi jis. 

Maloniausia – rinkti uogas 

Vyras atskleidžia, kad po šaltuku apniukusio pavasario vynuogės vasarą atsigauna – šiemet derlius nusimato labai geras, vynuogės auga sparčiai, jų daugėja.  

Smagiausia ir visų laukiama veikla – vynuogių rinkimas. Vynmedžių vynuogyne apie 1500, todėl šeimai dažnai padeda ir kiti žmonės. Vyras sako, kad dėl to uogas nuraško greitai – praeitais metais užtruko beveik tris dienas.  

„Vynuogių rinkimas yra pats maloniausias procesas visame vynuogių auginime. Kai prisirenki iškart jau po poros krūmų matosi, kad esi jau prisirinkęs porą dėžučių tų vynuogių, tai tikrai labai geras jausmas ir tokia atgaiva.  

REKLAMA

Dažnai būna ir kiti žmonės atvažiuoja tiesiog padėti vynuogių paskinti – dėl to tikrai jau nėra kažkokių problemų ar dar ko. Va apravėti vynuogių ar genėti niekas nenori važiuoti padėti“, – juokiasi jis. 

Vyras sako, kad nors jau penktą vasarą rūpinasi vynuogynu, kuris reikalauja tikrai daug laiko ir energijos, nuo jo nepavargsta.  

„Mano šeima tikrai didžiuojasi ta veikla, kurią mes čia turime. Aš manau, kad čia tas romantikos indėlis tikrai turi daug įtakos. Kai savo veiklą romantizuoji, ją žymiai paprasčiau įsimylėti.“ 


Rašyti komentarą...
S
Spiglys
2021-09-16 20:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų