• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirė dokumentinių filmų kūrėjas Morganas Spurlockas, kuris filme „Super didelis aš“ mėnesį laiko valgė tik „McDonald's“ gaminius.

Mirė dokumentinių filmų kūrėjas Morganas Spurlockas, kuris filme „Super didelis aš“ mėnesį laiko valgė tik „McDonald's“ gaminius.

REKLAMA

2004 m. sukurtame filme „Super didelis aš“ („Super Size Me“) Morganas Spurlockas per dieną suvalgydavo vidutiniškai 5 000 kalorijų. Jis visuomet valgydavo „super dydžio“ dydžio „McDonald‘s“ patiekalą ir sportuodavo mažiau nei įprastai, kad parodytų greitojo maisto poveikį.

Tačiau prieš kelias dienas vyro šeima patvirtino, kad būdamas 53-ejų metų Spurlockas mirė Niujorke nuo vėžio komplikacijų, rašoma news.sky.com.

Režisieriaus brolis Craigas Spurlockas sakė: „Morganas daug davė savo kūryba, idėjomis ir dosnumu.

Pasaulis neteko tikro kūrybos genijaus ir ypatingo žmogaus. Labai didžiuojuosi, kad galėjau dirbti kartu su juo“.

1970 m. lapkričio 7 d. gimęs Spurlockas karjerą pradėjo kaip dramaturgas, o paskui sukūrė internetinį serialą „Spėju, padarysi“ („I Bet You Will“), kuriame visuomenės nariai už pinigus dalyvaudavo laidose.

REKLAMA
REKLAMA

2002 m. internetinėse dramaturgo laidose kai kurie žmonės už 235 JAV dolerius ryžosi suvalgyti visą stiklainį majonezo arba išgerti menkių kepenų aliejaus. Šį serialą galiausiai nupirko „MTV“.

REKLAMA

Nominuotas „Oskarui“

Spurlockas išgarsėjo 2004 m. sukūręs dokumentinį filmą „Super didelis aš“, kuriame 30 dienų valgė tik „McDonald's“ restoranuose, kad ištirtų nutukimo augimą JAV.

Per dieną jis suvalgydavo vidutiniškai 5 000 kalorijų, visada valgydavo „super dydžio“ patiekalą ir mažiau mankštindavosi, kad atitiktų vidutinį to meto amerikiečių fizinį aktyvumą.

Eksperimento pabaigoje jis teigė priaugęs 11,3 kg ir pradėjęs kentėti nuo depresijos bei kepenų veiklos sutrikimų.

REKLAMA
REKLAMA

Spurlocko dokumentinis filmas pasaulio kino teatrų kasose surinko 22 mln. dolerių ir buvo nominuotas „Oskarui“.

Jis taip pat 2004 m. paskatino „McDonald's“ restoranų tinklą nebesiūlyti „super dydžio“ patiekalų. Tačiau filmo išvadomis buvo suabejota, nes Spurlockas atsisakė pasidalyti žurnalais, kuriuose dokumentuodavo įrašus apie savo mitybą.

Vėliau, 2017 m., jis taip pat prisipažino piktnaudžiavęs alkoholiu, o tai, pasak kitų dokumentinio filmo kūrėjų, paaiškina jo kepenų problemas ir prastą psichinę sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrasis filmas

2019 m. Spurlockas išleido antrąjį savo demaskavimo filmą prieš greitojo maisto pramonę „Super didelis aš 2: Šventa vištiena!“

Dokumentiniame filme jis atidarė savo restoraną ir „tapo problemos dalimi“, kovodamas su teiginiais apie sveiką maistą didžiuosiuose restoranų tinkluose.

Kiti Spurlocko filmai: 2008 m. filmas „Kur pasaulyje yra Osama bin Ladenas“ ir netikėtai 2013 m. išleistas filmas apie koncertus „One Direction: Tai mes“.

2017 m. Spurlockas prisipažino dėl savo paties netinkamo seksualinio elgesio ir pasitraukė iš pareigų 2004 m. įkurtoje prodiuserinėje studijoje „Warrior Poets“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų