Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak eksperto, tradicinis kinų maistas, kuris taip pat vartojamas kaip papildas, gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį.

Pasak eksperto, tradicinis kinų maistas, kuris taip pat vartojamas kaip papildas, gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį.

REKLAMA

Didelis cholesterolio kiekis reiškia, kad jūsų kraujyje yra per daug riebiosios medžiagos, vadinamos cholesteroliu. Laikui bėgant, kraujagyslės gali užsikimšti ir galiausiai sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, pvz., širdies priepuolį ir insultą. Tačiau yra būdų, kaip to išvengti ir sumažinti cholesterolio kiekį, rašo express.co.uk.

Raudonųjų mielių ryžių nauda

Aukštą cholesterolio kiekį gali sukelti daugybė veiksnių, įskaitant per daug riebų maistą. Nepakankamas fizinis krūvis, rūkymas, alkoholio vartojimas ir genetika taip pat gali prie to prisidėti. Dietologas Rory Batt rekomenduoja raudonuosius mielinius ryžius, jei norite sumažinti cholesterolio kiekį.

Jis pasakoja: „Raudonieji mielių ryžiai yra Azijos šalių maistas ir tradicinė medicina. Juose yra natūraliai susidarančių statinų, vienas iš jų vadinamas lovastatinu. Junginiai atsiranda iš cholesterolį mažinančių vaistų, vadinamų statinais.

REKLAMA

Lovastatinas yra stiprus cholesterolį gaminančio fermento kepenyse, vadinamo HMG-CoA, inhibitorius. Slopindamas šio fermento aktyvumą, lovastatinas gali sumažinti „blogojo“ cholesterolio sintezę“. Kraujyje yra dviejų tipų cholesterolio, dažniausiai vadinamų „geruoju“ ir „bloguoju“.

Mažo tankio lipoproteinai – dar vadinami „bloguoju“ cholesteroliu, gali kauptis ant jūsų kraujagyslių sienelių ir ilgainiui dėl to susiaurėja kraujagyslių vidus.

Palyginimui, didelio tankio lipoproteinai mažina cholesterolio kiekį, jį absorbuodami ir grąžindami atgal į kepenis. Tada kepenys jį pašalina iš organizmo. Sveikas bendrojo cholesterolio kiekis kraujyje yra penki ar mažiau milimolių litre (mmol/l).

REKLAMA
REKLAMA

Tiksliau sakant, sveikas didelio tankio lipoproteinų kiekis yra vienas ar daugiau mmol/l, o mažo tankio lipoproteinų turėtų būti keturi ar mažiau mmol/l.

Pono Batt patarimai buvo paremti esamų tyrimų, paskelbtų žurnale „Atherosclerosis“, metaanalize. Nustatyta, kad raudonieji mielių ryžiai gali žymiai sumažinti mažo tankio lipoproteinų kiekį.

„Raudonieji mielių ryžiai kliniškai ir statistiškai reikšmingai ‒ net 1,02 mmol/l ‒ sumažina mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekį“, – sakoma pranešime.

Raudonieji mielių ryžiai yra rausvai fermentuoti ryžiai, naudojami daugelyje kiniškų patiekalų, įskaitant marinuotą tofu ir Pekino antį. Tačiau jų taip pat galima nusipirkti specializuotose parduotuvėse kaip maisto papildą kapsulių pavidalu. Jei norite sumažinti cholesterolio kiekį, NHS pataria:

valgyti mažiau sočiųjų riebalų, daugiau sportuoti, mesti rūkyti, mažinti alkoholio vartojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų