Netrukus ir vėl galime grįžti prie kaukių: šį kartą nedarykite šių klaidų

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patikino, kad kaukių grąžinimas būtų svarstomas, jeigu sergamumas koronavirusu pasiektų tokį, nuo kurio rekomenduojama izoliuotis – daugiau kaip 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tačiau pirmosios koronaviruso bangos metu lietuviai dėvėdami kaukes darė ir nemažai klaidų. Primename, kaip tinkamai dėvėti apsaugines kaukes. 

Norėdami tinkamai apsisaugoti, laikykitės šių septynių taisyklių:

Medžiaginis burnos apdangalas turi dengti burną ir nosį, bet netrukdyti kvėpuoti. Taip pat galima naudoti skarelę ar šalikėlį, juos užsirišant pakaušyje.

Kad ant kaukės nepatektų mikrobų, prieš ją nusiimdami ir užsidėdami plaukitės rankas bei naudokite rankų dezinfekavimo priemones.

Stenkitės neliesti akių, nosies ir burnos.

Jei iškart panaudotos kaukės išplauti negalite, ją laikykite plastikiniame maišelyje.

Nelieskite priekinės kaukės pusės ar tos dalies, kuri liečiasi su burna ir nosimi.

Kaukę nusiėmę būtinai nuvalykite visus paviršius, ant kurių dedate kaukę.

Reguliariai ją skalbkite – kaukę galima skalbti su kitais skalbiniais, naudojant įprastą skalbiklį.

Gali grįžti kaukių dėvėjimas

Reikalavimo dėvėti kaukes grąžinimas būtų svarstomas, jeigu sergamumas koronavirusu pasiektų tokį, nuo kurio rekomenduojama izoliuotis – daugiau kaip 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

„Dabar dar reikalo jokio nėra, bet jeigu mes pasiektumėme tokius rodiklius, kaip skaičiuojame kitoms šalims, iš kurių parvykus rekomenduojama saviizoliacija, tai yra, bent 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokiu atveju, manau, tikrai būtų grįžtama prie prievolės dėl kaukių dėvėjimo“, – BNS sakė ministras.

Pasak jo, tai nebūtinai reikštų, kad būtų vėl skelbiamas karantinas. Pirmiausia reikalavimai dėvėti kaukes atsirastų viešajame transporte, pardavimo ir susibūrimo vietose.

REKLAMA

„Esame pasiruošę, jeigu reikia, grąžinti tam tikras priemones – esu minėjęs, kad pirmiausia grįžtumėme prie tų, kurios mažiausiai kenkia žmonių gyvenimui ar ekonomikai: tai kaukės, atstumai ir panašūs dalykai“, – sakė ministras.

Sergamumo koronavirusu vidurkis Lietuvoje šiuo metu siekia 1,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. 

 


Rašyti komentarą...
p
planas
2020-07-14 11:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
niekas niekur negris. ka cia meluojat
Atsakyti
-4

N
Normaliai
2020-07-14 20:30:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaukės vasara? Zmones kvepuos ne tik savo iskveptais mikrobais bet dar ir prakaita tures atsiprasant nuo tos kaukes sugert. Juk vasara +30... Ir taip kai kuriems sunkus kvepavimas buna vasaros laikotarpiu kai karstis o dar kaukes...
Atsakyti
-3

J
Juna
2020-07-14 11:36:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik nereikia musu gazdinti
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų