tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Neringos svetainę pakeitė neatpažįstamai: pamatykite, kaip atrodo po pokyčių (nuotr. pranešimo spaudai)

Seni baldai, šviesos ir vietos daiktams laikyti trūkumas – kiek iš mūsų su tuo susiduriame senos statybos butuose? Kyla noras atnaujinti namus, bet, kai atrodo, kad pakeisti reiktų viską – nusvyra rankos? Tokią svetainę atnaujinusi interjero dizainerė pademonstravo, kaip galima tai padaryti apsieinant be remonto.

9

Seni baldai, šviesos ir vietos daiktams laikyti trūkumas – kiek iš mūsų su tuo susiduriame senos statybos butuose? Kyla noras atnaujinti namus, bet, kai atrodo, kad pakeisti reiktų viską – nusvyra rankos? Tokią svetainę atnaujinusi interjero dizainerė pademonstravo, kaip galima tai padaryti apsieinant be remonto.

REKLAMA

Su išvardytais iššūkiais į interjero dizainerę kreipėsi moteris, įsigijusi butą senos statybos name. Šis žingsnis jos gyvenime brėžia naują pradžią: šeimininkė nuosavus namus įsigijo išsiskyrusi su vyru.

Kartu su jais paveldėjo ir čia esančius, praėjusį amžių menančius baldus. Naujasis butas – nė iš tolo nepriminė ankstesnių išpuoselėtų namų, tačiau apie remontą ji galėjo galvoti vos po kelerių metų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Neįrengtuose namuose, svetainė tapo pagrindine zona, kurioje namų savininkė kartais praleisdavo visas 24 valandas: čia ji miega, dirba ir užsiima savo hobiu – skaitymu.

REKLAMA

Kambarys, deja, neatitiko gyventojos poreikių: nebuvo pakankamai vietos talpinti knygų bibliotekos ir kitų daiktų, patogios lovos miegoti, o darbo vieta buvo sukurta iš senų baldų. Moteris kambaryje norėjo sutalpinti ne tik daug funkcijų, bet ir įnešti šviesos, jaukumo.

REKLAMA

Išsiaiškinusi šeimininkės poreikius, kambarį atnaujinusi interjero dizainerė pirmiausia pagal juos erdvę suskirstė į zonas, kurioms priskyrė atitinkamas funkcijas: laisvalaikio, darbo, daiktų laikymo.

„Daugiafunkcinėje erdvėje svarbu jos per daug neapkrauti, todėl kiekvienoje iš zonų reikia parinkti ne tik tinkamus baldus, bet ir sukurti pakankamai vietos laikyti daiktams“, – sako IKEA interjero dizainerė Kotryna Meškauskaitė.  

Poilsio erdvė – miegui ir hobiams

Interjero dizainerė pademonstravo, kaip daugelis iš mūsų gali susikurti kampelį atsipalaidavimui ir hobiams, neturint tam skirto kambario ir neperkant baldų atskirai. Namuose, kur svetainė tarnauja kaip pagrindinė erdvė, baldus reikėtų rinktis tokius, kurie atliks daugiau nei vieną funkciją.

REKLAMA

Štai sofa-lova tarnaus kaip miegamasis nakties metu, o pasirinkus sprendimą su gulimąja dalimi, pastarasis dieną atstos patogų skaitymo krėslą. Tarpelyje už sofos pritvirtinta lentyna atstos staliuką arbatos puodeliui ar telefonui pasidėti, o šalia pastačius jaukią šviesą skleidžiantį šviestuvą jau turėsite prideramą laiko sau kampelį.  

Knygų lentynas galima susikomplektuoti pagal savo poreikius: palikti atviras, pritaikyti stalčių, stiklines dureles. Tai leidžia vienus daiktus paslėpti, o širdžiai mielus – eksponuoti.  Aukštos lentynos išnaudoja vertikalią erdvę taip jos neapkraudama, bet suteikiant daug vietos daiktams laikyti“, – sako K. Meškauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Patogus darbo kabinetas svetainėje

Įsigalėjus hibridiniam darbui, kai dalį laiko galime dirbi iš namų, ne vienam iš mūsų svetainė tapo ir darbo erdve. Tad prie įprastų kambario funkcijų čia reikėjo sutalpinti ir dar vieną. Kaip tai padaryti, kad darbo vieta būtų ir patogi ir įsilietų į bendrą kambario interjerą?

„Svetainėje sukurta darbo vieta gali tapti gražia kambario interjero dalimi atitinkamus darbo reikmenis paslėpus spintelėse ar darbo stalo stalčiuose.

REKLAMA

Taip pat, su darbu susijusiems daiktams laikyti galima išnaudoti sieną virš stalo ir ten pritvirtinti magnetinę ar kitokią lentą užrašams, lentynėlių. Renkantis biuro kėdę taip pat galima nušauti du zuikius – ji gali būti ir ergonomiška, ir kartu derėti prie interjero“,  pataria interjero dizainerė.

Jaukumo namams suteiks apšvietimas ir aksesuarai

Bene didžiausią pokytį senos statybos buto svetainėje interjero dizainerė sukūrė tamsius ir masyvius baldus pakeisdama funkcionalesniais sprendimais. Tamsi spalva sugeria šviesą, apkrauna erdvę, tuo tarpu šviesios spalvos sukuria priešingą efektą.

REKLAMA

Vis tik, pasak jos, nebūtina keisti visų baldų ir nereikia bijoti palikti tamsių elementų, ar net senųjų baldų – juos galima gražiai suderinti su naujais ir moderniais. Kontrastai įneša žaismingumo, vaizdas bus ne toks monotoniškas.

„Ne mažesnį efektą interjere suteikia apšvietimas. Vieno pagrindinio lubinio šviestuvo dideliame kambaryje paprastai nepakanka – patariama priderinti ir keletą lokalių.

Apšvietimo sprendimai yra ir vienas pagrindinių jaukumo akcentų. Tad galima pritaikyti grindinį šviestuvą skaitymui, stalinį šviestuvą darbui, spintelių viduje taip pat turėti apšvietimą, kuris suteiks jaukumo ir atliks dekoro funkciją“, – pataria IKEA interjero dizainerė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pabrėžia, kad norint pakeisti erdvę, kartais pakanka atnaujinti tik kambario tekstilę – kilimą, užuolaidas, pagalvėles – ir derinti juos tarpusavyje. Kilimai ir užuolaidos, pasak jos, be įprastų savo funkcijų, šaltuoju metų laiku dar gali padėti sulaikyti šilumą, kad ji taip greitai neišeitų per langus ir grindis.

„Siekiant vizualiai padidinti erdvę, ant sienos pakabinkite dekoratyvinius veidrodžius – jie vizualiai praplečia kambarį ir daro jį šviesesnį. Palaikyti tvarką net atvirose lentynose padės įvairios dėžutės, krepšiai, skirtukai, kurių spalvas galima priderinti prie kambario interjero“, – sako K. Meškauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų